Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 
 

 
Механізм двостороннього співробітництва Франції з іншими країнами


Механізм двостороннього співробітництва Франції з іншими країнами

 

1. Гранти від Фонду досліджень та допомоги приватному сектору (FASEP)

FASEP Дослідження - фінансування надається для проведення техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) або технічної допомоги. Умови:

·        Об'єкт — послуги з реалізації проектів розвитку, а саме:

- проведення технічно-економічного обґрунтування, складання попередніх проектів, написання проектного завдання;

- технічна підтримка підготовки та реалізації проектів.

·        Проекти, що можуть фінансуватися: Проекти інфраструктури в рамках стратегій розвитку, що реалізуються органами місцевої влади, та до яких можуть залучатися французькі підприємства (виробники обладнання, інженери, розробники, тощо).

·        Сектори: громадський транспорт (трамваї, метро, потяги, аеропорти), охорона навколишнього середовища (питна вода, очищення каналізаційних відходів, управління водними ресурсами, твердими відходами, проекти, передбачені Кіотським протоколом), енергетика (зокрема, відновлювальна енергетика та підвищення енергоефективності), охорона здоров'я, агропромисловість та іригація.

·        Бенефіціари: державні органи (центральний уряд, регіональна та місцева влада, технічні агенції).

·        Принципи фінансування: на реалізацію проекту може залучатися додаткове фінансування від міжнародних та регіональних фінансових установ (Світовий банк, ЄІБ, ЄБРР, інші) та за умов координації із Французькою Агенцією розвитку. До фінансування можуть також долучатися місцеві підприємства та/або бенефіціар.

·        Обов'язкова умова — 85% оплачуваних послуг за рахунок гранту мають становити послуги французьких підприємств (інженерні бюро, бюро досліджень, тощо).

·        Сума: 150 тис. - 600 тис. євро.

·        Приклади реалізованих проектів: ТЕО проекту з покращення водопостачання (Індія), ТЕО пілотного проекту з виробництва сонячних елементів та модулів (Казахстан), план розвитку міжнародного аеропорту (Чилі).

FASEP “Зелена інновація” - фінансування надається на реалізацію інноваційних проектів, пов'язаних із охороною навколишнього середовища та проектів сталого розвитку. Умови:

·        Об'єкт: пілотні проекти “зелених” та інноваційних технологій з метою демонстрації ефективності технології та її відповідності пріоритетним потребам розвитку.

·        Проекти, що можуть фінансуватися: Проекти інфраструктури в рамках стратегій розвитку, що реалізуються органами місцевої влади та в яких можуть бути використані французькі “зелені” та інноваційні технології. Запропоноване рішення має бути інноваційним по відношенню до реалізації країни та її розвитку у відповідній галузі.

·        Бенефіціари: державні органи (центральний уряд, регіональна та міська влада, технічні агенції, тощо).

·        Принцип фінансування: на реалізацію проекту може залучатися додаткове фінансування від міжнародних та регіональних фінансових установ (Світовий банк, ЄІБ, ЄБРР, інші) та за умов координації із Французькою Агенцією розвитку. До фінансування можуть долучатися підприємства та/або бенефіціар.

·        Сума: 150 тис. - 600 тис. євро (виключно на реалізацію пілотного проекту, а не на розробку інновацій).

 

Процедура отримання фінансування від FASEP (триває близько 4 місяців):

1. Зацікавлена компанія подає заявку на фінансування проекту з його коротким описом до міністерства економіки та фінансів Франції, де проводиться аналіз проекту з точки зору його перспективності для французького підприємництва.1 Також враховується наявність фінансування на реалізацію проекту після завершення ТЕО.

2. Заявка розглядається на міжміністерському засіданні2 за поданням міністерства економіки та фінансів Франції.

3. У випадку погодження заявки, компанія-заявник надає до міністерства економіки і фінансів Франції досьє проекту: офіційний лист від української сторони, запланований кошторис проекту, листи підтримки від інших французьких компаній цієї галузі щодо перспективності цього проекту для сектору, а також інші документи залежно від проекту.

4. Досьє розглядається на міжміністерському  засіданні за поданням міністерства економіки та фінансів Франції, де приймається остаточне рішення щодо надання фінансування чи відмови.

Країна-бенефіціар може також звернутися до міністерства економіки та фінансів Франції з пропозиціями проектів, які потребують фінансування. В свою чергу міністерство передасть пропозиції французьким підприємствам, які можуть бути потенційно зацікавлені в реалізації проекту.

 

ІІ. Позики Казначейства (надаються в якості суверенного боргу)

Неконсеційна позика Казначейства

·        Обєкт: фінансування купівлі товарів та послуг для реалізації інфраструктурних проектів, що входять до стратегії розвитку, які реалізуються місцевими органами влади (уряд, регіональні адміністрації, технічні агенції, тощо).

·        Проекти, що можуть фінансуватися: проекти, значна частка яких буде реалізовуватись в Франції або французькими компаніями (надання послуг, постачання обладнання). Пріоритет надаватиметься проектам, що мають відношення до державної підтримки експорту.

·        Обов'язкова вимога - частка участі французьких підприємств в реалізації проекту повинна становити не менше 70% від суми позики.

·        Умови надання позики: позика надається відповідно до Угоди ОЕСР щодо державної кредитної підтримки експортної діяльності, відсоткова ставка залежить від рівня ризику країни, максимальний термін кредитування не обмежено (зазвичай не більше 30 років), розмір позики — від кількох десятків до кількох сотень мільйонів євро.

 

Концесійна позика Казначейства

·        Об'єкт: фінансування купівлі товарів та послуг для реалізації інфраструктурних проектів, що входять до стратегії розвитку, які реалізовуються місцевими органами влади (уряд, регіональні адміністрації, технічні агенції, тощо).

·        Проекти, що можуть фінансуватися: неприбуткові інфраструктурні проекти та проекти сталого розвитку: громадський транспорт (трамваї, метро, потяги, аеропорти), охорона навколишнього середовища (питна вода, очищення, управління водними ресурсами, твердими відходами, проекти, передбачені Кіотським протоколом), енергетика (зокрема, відновлювальна енергетика та енергоефективність), охорона здоров'я, агропромисловість та іригація.

·        Принцип фінансування: міжурядова суверенна концесійна позика, що надається за умовами переговорів між Директоратом Генерального Казначейства та міністерства фінансів країни-бенефіціара за кожним проектом окремо. 35% позики надається безвідплатно. На реалізацію проекту може залучатися додаткове фінансування від міжнародних та регіональних фінансових установ (Світовий банк, ЄІБ, ЄБРР, інші) та за умови координації із Французькою Агенцією розвитку.

·        Обов'язкова умова — частка участі французьких підприємств в реалізації проекту повинна становити не менше 70% від суми позики.

·        Умови надання позики: позика надається відповідно до Угоди ОЕСР щодо державної кредитної підтримки експортної діяльності, максимальний термін кредитування не обмежено (зазвичай не більше 30 років), розмір позики — від кількох десяткв до кількох сотень євро. Наразі ставка за такими позиками становить 0,11% річних.

 

Процедура отримання казначейської позики (триває близько
6 місяців):

1. Зацікавлена компанія подає заявку на фінансування проекту з його коротким описом до міністерства економіки та фінансів Франції, де проект вивчається та аналізується з точки зору перспективності для французького підприємництва.

2 Заявка розглядається на міжміністерському засіданні за поданням міністерства економіки та фінансів Франції.

3. У випадку погодження заявки, компанія-заявник надає досьє проекту: перелік обладнання/послуг, що постачається, офіційний лист від української сторони, запланований кошторис проекту.

4. Міністерство економіки та фінансів Франції відряджає незалежного експерта на об'єкт, який перевіряє місце реалізації проекту, ціни на місцевому ринку та ціни обладнання, що закуповуються, та його обслуговування. Надає свої висновки.

5. Потім досьє розглядається на міжміністерському засіданні за поданням міністерства економіки та фінансів Франції та у випадку погодження передається на розгляд міністру фінансів  та міністру економіки..

6. У випадку погодження проекту міністрами, проводяться переговори з відповідним міністерством країни-бенефіціара, складається відповідний протокол щодо умови надання позики, який підписується міністрами обох країн.

7. Між центральним банком або міністерством фінансів країни-бенефіціара та банком “Natixis”, що діє від імені французького уряду, підписується угода щодо використання коштів.

8. Підписується міжурядова угода щодо позики на реалізацію проекту.

Компанії-заявники можуть подавати заявки на отримання позики як до проведення конкурсу державних закупівель, так і у випадку отримання держзамовлення.

 

ІІІ. Гарантії та кредити від страхової компанії ”COFACE

Гарантії страхової компанії “COFACE” надаються від імені та під гарантії Французької Республіки відповідно до положень Страхового кодексу.

Заява на отримання гарантії надається безпосередньо французькою компанією, зацікавленої в її отриманні. Кожне досьє розглядається окремо відповідно до існуючої процедури.

Основні продукти, що стосуються інвестиційно-експортної діяльності:

1. Страхування кредитів на реалізацію великих промислових та інфраструктурних проектів закордоном:

·         покриття політичних ризиків — до 95% суми кредиту;

·         покриття комерційних ризиків — від 70% до 95% від суми кредиту;

·         премія розраховується залежно від від рівня ризику країни, проекту, тривалості кредиту, тощо.

2.Страхування інвестицій за кордон:

·        надається підприємствам, зареєстрованим у Франції та комерційним банкам, що кредитують такі інвестиції;

·        страхові ризики: отримання матеріальних збитків, невідновлювальне пошкодження, відмову у правосудді;

·        об'єкт страхування — всі види інвестицій;

·        рівень покриття — до 95%;

·        строк страхування від 3 до 20 років;

·        премія залежить від країни, типу інвестицій, тощо.

 

Наразі Україна входить до переліку країн із дуже високим ризиком, тому отримання страхування в рамках цього інструменту є досить маловірогідним.1      Оскільки метою FASEP є сприяння експортній діяльності французьких підприємств, фінансування надається на підготовку проектів, до реалізації яких в подальшому можуть залучатися французькі компанії.

2      До його складу входять представники міністерства економіки та фінансів та профільних міністерств і структур, залежно від галузі проекту. Засідання проходить кожні 6 тижнів.

Механізм двостороннього співробітництва Франції з іншими країнами
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

Антимонопольний комітет України

Погода
Рівне

волог.:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua


 

  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Анонси

Фестивалі серпня

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

http://picua.org/img/2017-11/20/wo8tbqcyr8580n5hjw4kcel07.png 

http://picua.org/img/2018-01/11/hdvt1kvboybn2uyicgplsawjx.jpg

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0833347001551949279.jpg

 

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0443461001551949112.jpg

 
ОГОЛОШЕННЯ

 

ОГОЛОШЕННЯ про збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 рр. Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

 

 

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ