Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 
 

 
Новини

6 вересня 2019
Демидівська об’єднана громада змінюється на очах

Активно впроваджуватися зміни почалися з утворенням об’єднаної громади

«Невелика ОТГ з невеликим бюджетом. Але з децентралізацією тут розпочалися перетворення, які відчули та побачили місцеві жителі», - розповідає керівниця Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Грещук.

Як живеться людям, побачили на власні очі учасники моніторингового візиту до Демидівської громади.

Голова Демидівської ОТГ Віктор Іщук – третій зліва

Стосовно фінансової спроможності, то ОТГ знаходиться у середині рейтингу громад області.

За словами голови Віктора Іщука, на території ОТГ працюють агрофірми. Місцевий бюджет в основному наповнюється за рахунок плати за землю та податків з дрібних підприємств.

Втім, ОТГ активно працює над тим, аби залучити на розвиток території інвестиції з різних джерел.

«Фінансову підтримку громада отримує від держави. Втім, куди спрямувати кошти, вирішують вже на місці. Лише у цьому році ОТГ отримала понад три мільйони гривень інфраструктурної субвенції. Кошти спрямовують на встановлення спортивних майданчиків, освітлення вулиць, благоустрій територій, доріг, частина коштів пішли на ремонт у соціальних закладах і не лише у центрі громади, а й у сусідніх селах», - розповідає голова ОТГ Віктор Іщук.

Демидівська громада є активною у різних обласних ініціативах. Так, в обласному конкурсі проєктів територіальних громад ОТГ виграє гранти вже не вперше. Завдяки цьому на подвір’ї місцевого опорного закладу з’явився майданчик з вуличними тренажерами.

«Цього ж року у місцевому ліцеї облаштують міні-пекарню. Тут виготовлятимуть хлібобулочну продукцію для потреб садочка та школи. І не лише. Під час втілення ініціативи передбачена ще одна мета – розвиток навиків підприємництва у підлітків завдяки семінарам та тренінгам. Це допоможе їм у майбутньому стати успішним бізнесменами», - пояснює Сергій Щербатюк, керівник економічного управління.

І це не єдиний проєкт, що спрямований на молодь. Торік реалізували ініціативу «Молодіжне таборування як спосіб підвищення екологічної свідомості». Співфінансування проєкту відбулося знову ж таки за рахунок коштів обласного бюджету.

Екологічним вихованням у громаді займаються недарма. На території немає підприємств, що забруднюють навколишнє середовище. Таку тенденцію намагаються підтримувати. При чому конкретними діями. Так, на території громади встановлено смітники для пластику. Його збирають, спресовують завдяки купленому агрегату та продають.

Велику увагу у громаді приділяють і туризму. Нещодавно ОТГ отримала грант на проєкт «Історичні екскурси в урочищі Шанків яр» від Українського культурного фонду. Ініціатива спрямована на популяризацію унікальної археологічної пам’ятки Демидівської громади – багатошарового поселення в околицях села Хрінники. Проте найголовніше це те, що такі проєкти роблять територію більш привабливою для відвідувачів.

«Ми б хотіли, щоб не лише один раз на рік до нас приїжджали гості та туристи, на відзначення Берестецької битви», - наголошує Наталія Іщук, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту.

Адже, окрім відвідування Козацьких могил тут є чим зайнятися гостям громади. У першу чергу, це зелений туризм. Тут запропонують туристам екскурсії лісовими дорогами. Гарними є краєвиди річки Стир та урочищ, що мають свої легенди та історії. Тут є цар-дуб, якому виповнилося півтисячі років. Кажуть, що біля нього відпочивав сам гетьман Богдан Хмельницький, коли йшов з військом на битву під Берестечком. І частують тут особливою стравою – варениками з гречаного борошна з бринзою. У планах – занести цю гастрономію до кулінарної спадщини області.

Також на території є й поселення сірої чаплі, єдине в Україні. А влітку час можна провести на березі Хрінницького водосховища.

Зважаючи на сьогоднішній потенціал Демидівської громади, Віктор Іщук ділиться планами на майбутнє. В першу чергу, це пошук інвесторів для розвитку підприємництва. Також серед пріоритетів залишиться туризм. Саме ці важливі напрямки складають основу стратегії майбутнього розвитку цієї території.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

Антимонопольний комітет України

Погода
Рівне

волог.:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua


 

  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Анонси

23 вересня

12.00 – відзначення 30-річчя Народного Руху України за перебудову

Фестивалі вересня

 

 

15-21 жовтня – регіональна програма «Державотворець»

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

http://picua.org/img/2017-11/20/wo8tbqcyr8580n5hjw4kcel07.png 

http://picua.org/img/2018-01/11/hdvt1kvboybn2uyicgplsawjx.jpg

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0833347001551949279.jpg

 

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0443461001551949112.jpg

 
ОГОЛОШЕННЯ

Оголошення про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

 

ОГОЛОШЕННЯ про збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 рр. Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

  

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ