Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 
 

 
Новини

6 вересня 2019
Питання зарахування до Клеванської санаторної школи вивчає обласна комісія

 

Санаторні школи – для хворих дітей чи для еліти?

 

Наприкінці серпня резонансу серед мешканців Клеванської ОТГ набула інформація про те, що багато дітей із Клеваня та довколишніх сіл зараховані у перший клас Клеванської санаторної школи для дітей з серцево-судинними захворюваннями. До того ж акцентовано, що ці діти у дитсадку були здоровими та не потребували особливого догляду.

 

 

Під час телефонних дзвінків в Рівненську облдержадміністрацію люди зазначали, що діти із звичайних чи малозабезпечених сімей не завжди можуть потрапити на навчання у заклад санаторного типу. Окремі батьки ж свідомо переводять туди дітей, адже там мало учнів у класах, цілодобове перебування дитини, п’ятиразове харчування та покращене медичне забезпечення.

 

Наказом обласного управління освіти та науки було створено комісію, щоб з’ясувати, як відбувається зарахування у санаторну школу і чи є порушення.

До складу комісії ввійшли освітяни та медики. На засідання комісії також запросили юристів і фінансистів, директорів Клеванського ліцею №1  та санаторної школи,  представників Рівненської обласної ради та Клеванської ОТГ, начальника обласної служби у справах дітей.

 

 

Було з’ясовано, що батькам, діти яких мають відповідні медичні покази та які зверталися з пакетом документів про зарахування у школу, не відмовляли у навчанні. Відповідно до діючих нормативних документів направлення в школу видається на основі медичної довідки ЛКК. Там наразі навчається 280 учнів. У цьому році сформовано два перші класи, учні яких навчаються за програмою НУШ. Дійсно, 94 відсотки дітей  1-го класу проживають у Клевані та навколишніх селах, а в деяких класах таких дітей 100 %.

 

 

Також присутні звернули увагу,що у рамках реформи освітньої галузі відбуваються зміни у функціонуванні санаторних і спеціальних освітніх закладів. У 2018 році внесено зміни у положення про санаторну школу, а порядок зарахування не змінився з 2003 року. Окрім того, в Україні впроваджується стратегія деінституціалізації, відповідно до якої відбувається реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, тож треба прогнозувати зменшення набору дітей до інтернатних закладів, подальше переведення таких дітей у загальноосвітні школи. Також в області працює мережа інклюзивно-ресурсних центрів, інклюзивні класи створені при школах, є домашнє навчання.

 

«Санаторна школа, насамперед, має бути для хворих дітей з усієї області, а не обслуговувати територію, наближену до школи. Негативний суспільний резонанс викликало те, що  в даній школі нібито навчаються діти еліти, це престижна школа для клеванської еліти, тобто вона не виконує функцію санаторної школи для всієї області. Наразі ми очікуємо новий порядок зарахування до школи, який на сьогодні у погодженні в МОН і МОЗ», - відмітила заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко.

 

 

Якщо ж батьки вважають, що порушуються їх права, то варто звертатися у Службу у справах дітей за місцем проживання, при райдержадміністраціях чи міськвиконкомах.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

Антимонопольний комітет України

Погода
Рівне

волог.:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua


 

  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Анонси

23 вересня

12.00 – відзначення 30-річчя Народного Руху України за перебудову

Фестивалі вересня

 

 

15-21 жовтня – регіональна програма «Державотворець»

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

http://picua.org/img/2017-11/20/wo8tbqcyr8580n5hjw4kcel07.png 

http://picua.org/img/2018-01/11/hdvt1kvboybn2uyicgplsawjx.jpg

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0833347001551949279.jpg

 

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0443461001551949112.jpg

 
ОГОЛОШЕННЯ

Оголошення про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

 

ОГОЛОШЕННЯ про збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 рр. Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

  

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ