Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 липня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 
 

 
Новини

5 липня 2019
На Рівненщині будуть боротися із американським білим метеликом


Нині популяції цього карантинного шкідника спостерігаються на території Гощанського району, Бугринської та Бабинської об’єднаних громад, вздовж траси на Сарни.

 

 

Ця комаха відрізняється високою всеїдністю і плодючістю, вони можуть завдавати великої шкоди сільському господарству. Адже у «раціоні» метелика більше двохсот видів різних культур – персик, абрикос, горіх, яблуня, вишня, черешня, слива груша тощо.


«В області цей шкідник з’явився у 2017 році. Наймовірніше, до нас він попав з Півдня через транспортні засоби, при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажів. Зважаючи на кліматичні зміни, у нас в області склалися сприятливі умови для їх розмноження», - розповіли фіто санітари Рівненщини під час наради під керівництвом в.о. голови Рівненської ОДА Ігоря Тимошенка.

 


За їх словами, гусениці шкідника повністю об’їдають листя на деревах, утворюють гнізда, обплітаючи гілки павутиною. У результаті знижується врожайність плодових культур або ж дерева повністю гинуть. Важливо, що перше покоління метеликів не представляє собою такої загрози, як друге, бо відкладає менше яєць. Тому наефективнішим буде ліквідація метеликів в першому поколінні.


Саме тому фітосанітари області закликають мешканців бути уважними та не відноситися до цього халатно. У разі виявлення популяції цього шкідника необхідно своєчасно звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області (м.Рівне, вул. Гагаріна, 39, тел.: (0362) 466 167.

 


На територіях, де виявлено шкідників встановлюють карантин. Там працівники Держпродспоживслужби проводять фіто санітарні заходи на виявлення, локалізацію й ліквідацію американського метелика. Ефективними є механічний та біологічний способи. Необхідно зрізати гніздо шкідника на дереві та обробити біопрепаратами.


За результатами наради Ігор Тимошенко доручив активізувати інформаційну роботу на місцях стосовно загрози шкідника сільському господарству та способів боротьби з ним. Зокрема, серед селянських господарств, у громадських місцях буде розповсюджені інформаційні буклети про американського метелика. Окрім того, органам місцевого самоврядування та ОТГ рекомендуватимуть прийняти відповідні програми, кошти яких можна буде використовувати на ліквідацію шкідника.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

Антимонопольний комітет України

Погода
Рівне

волог.:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua


 

  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Анонси

 

Куди поїхати у липні: найцікавіші фестивалі Рівненщини

 

14-18 серпня

Всеукраїнський арт-семінар «Куст» (КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ УЧАСНИКІВ, ПРОГРАМА)

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

http://picua.org/img/2017-11/20/wo8tbqcyr8580n5hjw4kcel07.png 

http://picua.org/img/2018-01/11/hdvt1kvboybn2uyicgplsawjx.jpg

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0833347001551949279.jpg

 

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0443461001551949112.jpg

 
ОГОЛОШЕННЯ

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ