Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 липня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 
 

 
Новини

5 березня 2019
Олексій Муляренко: над відновленням Усті буде працювати басейнова рада

Екологічний стан  водної артерії – річки Устя на Рівненщині та її басейну необхідно поліпшувати. Адже нині, як стверджують науковці, вона знаходиться в критичному стані. По всій її довжині відмічається перевищення екологічних нормативів. Її стан класифікують як «поганий» або «дуже поганий»

Над відновленням водойми працюватиме Рада басейну річки Устя. Сьогодні відбулися її перші збори, на яких обрали керівника та управлінський склад, а також розібралися з першочерговими завданнями.

«В минулому році ми вирішили підійти до вирішення проблеми комплексно та системно. До цього залучили науковців НУВГП. Вони провели дослідження стосовно забруднення водойми. Над вирішенням проблеми необхідно працювати спільно. Тому прийняли рішення про створення управлінського колегіального органу. Рада – це симбіоз наукової думки, обласної та місцевої влади. Усі причетні будуть працювати над різними завданнями – проектуванням, проведенням робіт, кошти на які будуть закладені в обласному та місцевих бюджетах тощо. Але результат має бути один – відновлення екологічного стану річки», - звернувся до присутніх голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, ініціатор створення Ради.

Науковці представили стратегічне бачення перетворення річки та її басейну. В її основу лягла дорожня карта з оцінкою складових водної артерії – русла, заплави та водозбірної території. А робота складалася з 4-ьох етапів – збір інформації, проведення обстежень та досліджень від витоку до гирла річки, оцінка сучасного екологічного стану басейну Усті та опрацювання результатів.

«Наші дослідження показали, що якість води погана, відбувається забруднення стічними водами від господарської діяльності тощо. Річка знаходиться у критичному стані. Найгірша ситуація поблизу урбанізованих територій. Якість поверхневих вод балансує на межі асимілюючої спроможності. Тобто, якщо не втрутитися, то річка втратить здатність до самоочищення», - розповів Ігор Статник, доцент кафедри екології НУВГП та додав, що слід розпочинати з верхів’я водойми.

Сам же проект із проведення цілого комплексу заходів з відновлення річки був створений ще у 2013 році. Він передбачає низку інженерно-технічних робіт – реконструкція очисних споруд, очищення русла, укріплення берегів тощо. Його розробку частково була профінансовано за гроші держави.

«Даний проект незавершений. Це заважає нам розпочати роботи. Тому необхідно відкоригувати проектно-кошторисну документацію відповідно до наукової стратегії. На це додадуть кошти з обласного природоохоронного фонду. Далі над практичною реалізацією працюватиме обласний департамент з питань будівництва та архітектури. Співфінансування має бути й з місцевих бюджетів», - пояснив перший заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір, якого обрали головою басейнової ради.

В свою чергу на територіях, де протікає річка, необхідно розробити проекти відведення прибережних смуг, які виконують захисні функції. Це забезпечить належну експлуатацію водного фонду.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

Антимонопольний комітет України

Погода
Рівне

волог.:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua


 

  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Анонси

 

Куди поїхати у липні: найцікавіші фестивалі Рівненщини

 

14-18 серпня

Всеукраїнський арт-семінар «Куст» (КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ УЧАСНИКІВ, ПРОГРАМА)

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

http://picua.org/img/2017-11/20/wo8tbqcyr8580n5hjw4kcel07.png 

http://picua.org/img/2018-01/11/hdvt1kvboybn2uyicgplsawjx.jpg

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0833347001551949279.jpg

 

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0443461001551949112.jpg

 
ОГОЛОШЕННЯ

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ