Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 
 

 
Новини

23 січня 2019
Дві третини мешканців Рівненщини довіряють своєму лікарю (ОПИТУВАННЯ)

Половина опитаних при виборі лікувального закладу передусім звертає увагу на професіоналізм та досвід лікарів і вважає, що за 5-10 років система охорони здоров'я поліпшиться.

 Такі результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Розповідаємо, що ще вдалося виявити соціологам.

ЯК ЗМІНИЛОСЯ СТАВЛЕННЯ ДО СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ І ОЦІНКА ЯКОСТІ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ?

Результати дослідження засвідчили, що мешканці Рівненщини за рік познайомилися зі своїми сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами.

Троє з чотирьох опитаних знають, хто є їхнім сімейним лікарем або терапевтом, а ще рік тому таких було лише трохи більше половини. Дві третини респондентів повністю або частково довіряють своєму сімейному лікарю (у 2017 – тільки кожен другий). Така швидка зміна відбулася завдяки трансформації первинної медичної допомоги в Україні, адже тепер кожен вільно обирає лікаря, якому довіряє. Наразі кожен третій опитаний заявив, що підтримує трансформацію системи охорони здоров'я в Україні.

За якими критеріями на Рівненщині обирають лікарів?

Кожному другому важливий професіоналізм та досвід лікаря. На хороше ставлення з боку лікарів та персоналу до пацієнтів звертають увагу 23%, на можливість отримання пільгових послуг (консультацій, ліків) – 20%, на наявність сучасного медичного обладнання – 16%. На комфортні умови лікування та швидкість обслуговування у закладі звертають увагу по 11% респондентів.

Цікаво, що у сільській місцевості пацієнти звертали увагу на професіоналізм лікарів та їхнє ставлення, містяни — на хороше ставлення з боку лікарів та наявність сучасного обладнання.

 ЧИ ДОТРИМУЮТЬСЯ МЕШКАНЦІ РІВНЕНЩИНИ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ?

Серцево-судинні захворювання залишаються однією з найпоширеніших причин смертності серед українців. Але майже половина опитаних (48%) заявили, що ніколи не зверталася за медичним обслуговуванням, пов’язаним із серцево-судинними захворюваннями. Мешканці Рівненщини не звертаються по медичну допомогу, бо не знають про наявність у себе проблем із серцем, або не надають цьому значення. Це призводить до загострення захворювань, які не лікуються вчасно.    

Серед факторів ризику, які призводять до серцево-судинних захворювань, - підвищений артеріальний тиск, надлишкова вага, вживання алкоголю, куріння, низька фізична активність, стрес, нездорове харчування, підвищений рівень цукру в крові. Соціологи з'ясували, як мешканці Рівненської області ставляться до свого здоров'я і чи враховують фактори ризику у своєму повсякденному житті.    

1. ПІДВИЩЕНИЙ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК

Лише кожен шостий мешканець Рівненщини (16%) вимірює артеріальний тиск щодня, третина робить це кілька разів на місяць, усі інші – рідше, ніж раз на три місяці. При цьому 60% усіх опитаних не вживають ліки для нормалізації артеріального тиску, і лише третина – вживають.

Серед тих, хто вже знає про свої проблеми з артеріальним тиском, дві третини респондентів (70%) постійно вживають ліки для нормалізації тиску. Також важливо зазначити, що понад 40% респондентів роблять електрокардіограму рідше 1 разу на рік, 25% – кожен рік, усі інші роблять ЕКГ раз на півроку та частіше.

Нагадаємо, що ЕКГ входить у гарантований пакет медичних послуг у сімейного лікаря, терапевта і педіатра, які оплачує Національна служба здоров’я.

2. НАДЛИШКОВА ВАГА ТА НЕЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Свою вагу щоденно вимірює лише кожен десятий з опитаних. Кожен п'ятий робить це кілька разів на місяць. Усі інші вимірюють свою вагу рідше, ніж раз на три місяці.

А от здоровим харчуванням мешканці Рівненщини нехтують. Зокрема, третина респондентів щоденно споживає кондитерські вироби та випічку, ще більше третини (38%) вживають таку їжу кілька разів на тиждень. Також кожен п'ятий з опитаних (19%) зізнався у щоденному вживанні смаженої, жирної їжі.

3. ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ТА ТЮТЮНУ

Майже 40% респондентів відзначили, що вживають алкогольні напої раз на місяць або рідше, кожен п’ятий – кілька разів на місяць, і лише 3% мешканців Рівненщини роблять це щодня. При цьому майже третина (29%) опитаних не споживають спиртного взагалі.

Дві третини респондентів (75%) заявили, що не курять, при цьому 62% ніколи не мали цієї звички, а 13% – кинули.

4. ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ, СТРЕС ТА РІВЕНЬ ЦУКРУ ТА ХОЛЕСТЕРИНУ У КРОВІ

Понад третина опитаних (39%) взагалі не займаються спортом. Натомість щодня спортом займається лише кожен п'ятий мешканець області.

Відчувають стрес щодня 18% опитаних.

Майже половина мешканців Рівненщини (48%) перевіряють рівень цукру в крові рідше, ніж раз на рік, кожен п'ятий робить це кожного року і лише 4% опитаних перевіряють рівень цукру щомісяця.

Подібна ситуація і з перевіркою рівня холестерину. Так, кожен другий перевіряє рівень холестерину у крові рідше, ніж раз на рік, і лише 2% роблять це кілька разів на місяць.

____________________________

Дослідження про стан медичної сфери у Рівненській області виконала Соціологічна група «Рейтинг» у рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», який впроваджується у Рівненській області. Опитування респондентів проводилося методом особистого формалізованого інтерв'ю. Було опитано 800 людей віком від 18 років.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

Антимонопольний комітет України

Погода
Рівне

волог.:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua


 

  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Анонси

23 вересня

12.00 – відзначення 30-річчя Народного Руху України за перебудову

Фестивалі вересня

 

 

15-21 жовтня – регіональна програма «Державотворець»

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

http://picua.org/img/2017-11/20/wo8tbqcyr8580n5hjw4kcel07.png 

http://picua.org/img/2018-01/11/hdvt1kvboybn2uyicgplsawjx.jpg

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0833347001551949279.jpg

 

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0443461001551949112.jpg

 
ОГОЛОШЕННЯ

Оголошення про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

 

ОГОЛОШЕННЯ про збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 рр. Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

  

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ