Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 жовтня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 
 

 
Новини

18 вересня 2018
Зміна філософії, або Рецепт успішності від громад Рівненщини

Набережна побачень, арт-простір «Культурний Барбакан» та віртуальна громада

Такі унікальні мистецькі ідеї міст та селищ Рівненщини отримали підтримку від держави. Якісні культурні проекти визнали одними з кращих під час конкурсів грантів, котрі запровадили в міністерствах України.

Громади малих міст чи селищ подають свої бізнес-плани розвитку територій і отримують на це гроші.

Гоща. Селище із неймовірною активністю

Серед 150 селищ зі всієї України до фіналу Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018» дійшло два населені пункти з Рівненщини – Гоща та Острог.

У підсумку перемогло селище Гоща. Громада розробила бізнес-проект «Набережна побачень» і на його реалізацію отримала 100 тис. грн. Призовий фонд громада витратить на встановлення уздовж річки Горинь кованих лавок і ліхтарів, дерев’яних альтанок, вказівників із локаціями маршруту. У громаді переконані, що «Набережна побачень» стане більш привабливою для туристів.

Прагнення до перемоги в конкурсі згуртувала громаду. На підтримку проектів запустили флешмоб і вся область долучилася до голосування у соціальних мережах.

Втім, на цьому Гощанська селищна рада не зупиняється і за результатами конкурсу Українського культурного фонду виграє грант на 460 тисяч гривень. За ці гроші відцифрують культурні об’єкти та цінності Гощі, розроблять веб-сайт і проведуть промо-кампанію проекту.

«Сучасні інформаційні ресурси – це інструменти, які відкриють Гощу світові. Якщо громади немає у віртуальній реальності, то її шанси на туристів та інвесторів зменшуються, - переконаний автор проекту і керівник відділу стратегічного розвитку Гощанської селищної ради Євгеній Сульжук. – Нас підтримують і це свідчить, що ми правильно розуміємо сучасні тенденції розвитку території». 

Острог. Великі враження від малого міста

Острозький проект «Культурний Барбакан» переміг у конкурсі «Малі міста – великі враження» від Міністерства культури. Проект отримав півмільйона гривень від держави, ініціативу активних острожан також підтримали й з обласного та міського бюджетів – більше 200 тисяч.

Це приклад того, коли усі об’єдналися навколо ідеї – збереження історичної пам’ятки.

Проект дав «друге дихання» Татарській вежі, що є пам’яткою архітектури національного значення XV – XVI століття. Територію навколо вежі облагородили та створили осередок для проведення арт-подій. Таким чином, вежу вдалося перетворити не лише на культурний центр Острога, а й на ще одну привабливу туристичну родзинку нашої області.

Брати приклад з таких ініціативних громад закликає керівників міст, селищ та ОТГ заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. Адже потрібно використовувати усі можливості для розвитку своїх територій.  

«На прикладі цих громад ми бачимо, яким чином можна популяризувати свою спадщину, цілеспрямовано використовувати кошти на відновлення пам’яток і тим самим підвищувати потенціал свого населеного пункту. Тому сьогодні важливо, щоб в органах влади працювали проектні менеджери, тобто такі люди, які вміють залучати гроші бюджетів будь-яких рівнів. Функція таких стратегічних відділів – знайти грант, прописати усі умови та виграти його. Це зовсім інший погляд на залучення коштів, інша філософія. Разом з тим, сьогодні потрібно змінювати підхід і до проведення заходів, робити їх такими, щоб зацікавити якомога більшу кількість людей. Виходити на всеукраїнський та міжнародний рівні», - відзначає Світлана Богатирчук-Кривко.

За її словами, окрім згаданих населених пунктів, активними в одержанні грантових коштів є й інші громади. І не лише в культурі, а й в інших галузях.

Для прикладу, місто Дубно за європейський грант утеплює навчальні заклади, Привільненська ОТГ розвиває муніципальне та транскордонне співробітництво, активними є громади у Радивилівській, Смизькій та Демидівській ОТГ, які вирішують свої нагальні проблеми завдяки залученню інвестицій з різних джерел.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

Антимонопольний комітет України

Погода
Рівне

волог.:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua


 

  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Анонси  

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

http://picua.org/img/2017-11/20/wo8tbqcyr8580n5hjw4kcel07.png 

http://picua.org/img/2018-01/11/hdvt1kvboybn2uyicgplsawjx.jpg

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0833347001551949279.jpg

 

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0443461001551949112.jpg

 
ОГОЛОШЕННЯ

Оголошення про прийом документів для визначення претендентів на отримання стипендій обдарованим та соціально активним особам з інвалідністю

 

Оголошення про засідання регіональної комісії з реабілітації при Рівненській обласній державній адміністрації

 

Оголошення про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

 

ОГОЛОШЕННЯ про збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 рр. Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

  

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ