Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 травня 2018 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
Новини

19 червня 2017
Тараканівський форт має шанс стати масштабним музейним комплексом під відкритим небом

Проекти реконструкції туристичних обєктів Дубенщини презентували майбутні столичні архітектори

Презентації відбулися в одному з найстаріших замків України – замку князів Острозьких у Дубно, який уже впродовж 3-ох років співпрацює із студентами Київського національного університету будівництва та архітектури.

Під час презентації

Загалом юні київські архітектори представили 4 проекти реставрації – Тараканівського форту, 64-ох гектарної території, що його оточує, а також Острозького замку та Луцької брами.

Нагадаємо, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко визначив туризм як пріоритетний напрямок у роботі. А Дубно та Дубенський район мають усі перспективи стати центром туристичного розвитку в області. Цьому сприяє зручне географічне розташування, а також туристична база. Тому цей регіон може стати привабливим не тільки для місцевих та  українських подорожуючих, а й європейських.

Так, на думку київських архітекторів Тараканівський форт може стати справжнім Британським музеєм.

Тараканівський форт

Для цього необхідно законсервувати фундамент та стіни колишньої фортеці. І усю конструкцію накрити куполом. Це берегтиме її від атмосферних змін та зафіксує комфортний мікроклімат споруди.

Проект реконструкції Тараканівського форту

А вже у середині форту можна облаштувати військовий музей із інтерактивними дошками, сенсорні екрани яких інформуватимуть відвідувачів про історію Тараканівського форту. Вдало доповнюватиме експозицію солдатська лазня та полкова церква. 

Тараканівський форт може гармонійно інтегруватися у туристично-розважальний комплекс, який можна створити на території навколо будівлі.

Проект реконструкції території навколо Тараканівського форту

Київські архітектори запропонували поділити її на зони. А на кожній з них розмістити готель, іподром, зоопарк, майданчик для скелелазіння, рекреаційну зону біля озера тощо. Запланували й зручні доїзди та парковки для подорожуючих, але й варто було б подумати і про залізничну станцію. Адже територія фортифікаційної споруди прилягає до залізничного шляху.  

  

Під час презентації

Також на фортовій території можна буде облаштувати музейну, паркову та етнозони.   

Нагадаємо, на Рівненщині вже не перший рік виношують ідею реконструкції Тараканівського форту. Лише зараз така можливість стає реальністю – Олексію Муляренку вдалося переконати керівництво Міноборони передати оборонну споруду у підпорядкування місцевій владі.

Під час робочої наради щодо реконструкції Тараканівського форту

До того ж, дорогу, що веде до Тараканівського форту, вже розпочали ремонтувати. Історичний об’єкт має вигідне географічне розташування – розміщений неподалік траси Київ-Чоп, якою щодоби проїжджає 5 тисяч авто. А це потенційні туристи.

Ще один проект, що презентували київські архітектори, - це реконструкція частини Дубенського замку під готель.

Дубенський замок

За задумом, тут можна розмістити 20 номерів різної комфортності, у яких можуть проживати до півсотні туристів, у тому числі й з обмеженими можливостями.

Проект реконструкції частини території Дубенського замку під готель

«Проект цікавий тим, що не передбачає зміни історичного вигляду будівлі. Проте йдеться про розширення її функціональних можливостей. Адже в Дубно, на жаль, наразі немає готелів, які могли б прийняти таку кількість подорожуючих. А до Дубенського замку приїздять на «Неопланах», кількість пасажирів яких сягає до півсотні осіб. Тож вони матимуть можливість відпочити з дороги», - розповів директор Дубенськогозамку Леонід Кічатий.

Під час презентації

До речі лише за півроку у Дубенському замку побувало 50 тисяч туристів

Окрім того, київські архітектори представили проект реконструкції Луцької брами у Дубно. За ідеєю, необхідно реконструювати її як оборонний комплекс, проте варто було б доповнити й комерційною зоною.

Проект реконструкції Луцької брами

«Проекти реконструкції є дуже цікавими. По суті вони є їхньою стратегією розвитку. Зрозуміло, що їх реалізація може розтягнутися на роки. Звичайно, що ті питання, що стосуються влади, а це і виготовлення проектно-кошторисної документації, облаштування транспортної інфраструктури, ми будемо якомога швидше реалізовувати. Проте, коли є чітка стратегія, то можна залучати приватного інвестора у розбудову інфраструктури туристичних обєктів. Адже йому буде зрозуміло, у що він вкладає гроші», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко. 

«Розвиток туристичної галузі є пріоритетним для області. Ми повинні по максимуму використовувати кожну архітектурну пам’ятку, адже не лише промислові, а і туристичні об’єкти можуть приносити прибуток, а це у свою чергу розвиватиме область», - наголошує голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

 

Антимонопольний комітет України 
  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 
 

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

АНОНСИ ПОДІЙ

Анонс культурних подій на травень

Фестивалі 2018

ОГОЛОШЕННЯ

Конкурс фотографій «Енергоефективне місто (район, масив, будинок тощо)»

Бізнесменів Рівненщини запрошують до участі у Всеукраїнському рейтингу«Сумлінні платники податків – 2017»

 

Інформація про продитячі заклади оздоровлення та відпочинку, санаторії Рівненської області

Конкурс проектів з енергоефективності

Рівненських бізнесменів запрошують на ІІ Українсько-китайський Форум

Щорічний обласнийконкурс проектів розвитку територіальнихгромад

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

Гаряча лінія

РОБОТА «ГАРЯЧОЇЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Децентралізація на Рівненщині

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Оголошення

 

 

 СБУ звертається до мешканців з проханням бути пильними...

Детальніше ...

 

СБУ проводить прийом громадян щодо звільнення полонених, заручників... Детальніше ...