Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 
 

 
Рівненська область


КАРТА РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

Обласний центр – місто Рівне

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Географічне положення

Рівненська область розташована в північно-західній частині України. Її територія займає площу понад 20 тис. кв. км та нараховує понад 1 млн. жителів. Регіон межує з Волинською, Житомирською, Хмельницькою, Тернопільською та Львівською областями. На півночі Рівненщини проходить державний кордон з Республікою Білорусь, зокрема, з Брестською та Гомельською областями.

Територією Рівненської області проходять чотири міжнародні транспортні коридори: Крітський транспортний коридор № 3 (Краковець – Львів – Рівне – Київ), Крітський транспортний коридор № 5 (Косин – Чоп –Львів – Рівне – Сарни – Мінськ), Європа – Азія (спільно з Крітським транспортним коридором № 3), Балтійське море – Чорне море (Ягодин – Ковель – Луцьк – Тернопіль – порти Чорного моря).

 

Природній та рекреаційний потенціал

Сприятливі кліматичні умови, значні масиви лісів, річки, озера, лікувальні торф’яні грязі, мінеральні води – це те, що визначає найголовніші рекреаційні ресурси краю. Територією  області протікає 171 річка, довжиною 4459 км. Найбільшими озерами в області є озеро Нобель (площею 4,7 кв. км) та Біле озеро (площею  4,5 кв. км). Площа лісового фонду області складає 853 тис. га. Рівненська область має 309 територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мінерали

Рівненська земля відома своїми покладами мінералів. На сьогодні сировинний потенціал регіону налічує більш як 600 розвіданих мінеральних родовищ державного та місцевого значення. Надра Полісся багаті на каолін, лицювальні та будівельні матеріали. Є значні поклади сировини для виробництва мінеральних волокон,  керамічних та  глиняних виробів, цементу та скляних виробів, агрохімічних товарів та карбонатів. У регіоні також знайдено поклади самородної міді. Унікальними з геологічної точки зору є поклади базальту та бурштину.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Економіка

Рівненщина є потужним промисловим та сільськогосподарським регіоном.

Основними видами продукції, що виробляється підприємствами області, є електроенергія, мінеральні добрива, цемент, скловироби, деревостружкові плити, фанера, неткані матеріали, високовольтне електрообладнання, цукор, молоко- та м‘ясопродукти.

На виконання заходів Стратегії економічного і соціального розвитку Рівненської області на період до 2015 року «Західна брама» на підприємствах області реалізується ряд проектів з технічного переоснащення, запровадження сучасних технологій, створення нових виробництв.

Зокрема, на ПАТ «Рівнеазот» введено в експлуатацію новітні агрегати, що дали можливість збільшити обсяги випуску аміачної продукції. На підприємстві також запрацювала генераторна турбіна утилізації пари із агрегатів аміаку та азотної кислоти, яка сприятиме енергоекономії, оскільки вироблятиме власну електроенергію. Продовжується реалізація інвестиційного проекту «Впровадження установки виділення водню із продувних газів цеху аміаку».

На незадіяних виробничих площах ПАТ «Рівнесільмаш» створено експортоорієнтоване ТзОВ «Морган Феніче» з виготовлення м’яких меблів. Підприємство забезпечило роботою 360 місцевих жителів. До 2015 року передбачається створити близько тисячі нових робочих місць.

На виробничих площах Рівненського льонокомбінату створено сучасне підприємство ТОВ «Т-Стиль», на якому працює єдина в Україні лінія повного циклу виробництва трикотажного полотна німецької фірми «Вruckner».

На ПАТ «Волинь-Цемент» продовжується реалізація інвестиційного проекту «Технічне переоснащення помольного відділення».

Завершено будівництво приміщення заводу з переробки побутових відходів. Ведуться роботи із встановлення обладнання. Технологією виробництва передбачено переробку твердих побутових відходів на масу, яка використовуватиметься ПАТ «Волинь-Цемент» в якості альтернативного палива.

У вересні 2012 року введено в експлуатацію сучасний комп’ютеризований елеваторний комплекс ТОВ «Радивилівський елеватор» загальною площею 49 тис. кв. м. Оборот елеватора (пропуск зернових) становить 100 тис. тонн у рік. На підприємстві встановлено обладнання американських фірм «Behlen» та «Intersystems».

 

 

Зовнішня торгівля та міжрегіональне співробітництво

Рівненщина здійснює зовнішні зносини та розвиває міжрегіональне співробітництво з Вармінсько-Мазурським та Люблінським воєводствами Республіки Польща, провінцією Чжецзян Китайської Народної Республіки, Астраханською областю Російської Федерації, Брестською областю Республіки Білорусь у рамках укладених договорів та меморандумів про співпрацю. Співробітництво проводиться у таких сферах, як економіка, інвестування, культура, “зелений” туризм, навколишнє середовище, освіта, відновлювальна енергетика тощо. Рівненська область прийнята до Програми добросусідства  “Польща – Білорусь - Україна” на 2007 – 2013 роки.

 

 

Історико-культурна спадщина, туризм, відпочинок

         На території Рівненської області функціонує 1476 закладів культури і мистецтва всіх систем і відомств,  з них - 11 обласного підпорядкування. Зокрема, діють 3 історико-культурні заповідники, 8 музеїв, 34  школи естетичного виховання. В обласному центрі - м. Рівне - діють два театри (музично–драматичний й театр ляльок) та обласна філармонія.

На Рівненщині розміщені 8 замків - пам’яток архітектури національного значення. Для Рівненщини характерна унікальна замкова культура, що носила оборонне значення. Найяскравішими підтвердженнями тому є Тараканівський форт, Дубенський та Острозький замки, Межиріцький монастир-фортеця.

На території області діють 53 готелі, 30 санаторно-оздоровчих закладів та закладів відпочинку, 78 сільських садиб.

Рівненщина має багаті культурні традиції, які турботливо зберігають і примножують у краї. Зокрема, область відома, як край фестивальний. Уже багато років поспіль у краї проводять знані пошановувачами українських традицій та культури: фольклорний фестиваль «Коляда», фестиваль дитячого хорового співу «Весняні дзвіночки», фестиваль молодіжної традиційної народної культури «Древлянські джерела», фестиваль студентських театрів естрадних мініатюр «Шалантух», Міжнародний фестиваль дитячого фольклору «Котилася торба…», Всеукраїнський конкурс молодих виконавців на мідних духових інструментах ім. В’ячеслава Старченка тощо. Впевнено заявив про себе ще зовсім молодий, народжений у області минулоріч, Всеукраїнський фестиваль молодого аматорського кіно «DVERY». Цьогоріч в області з поміж інших стартував ще один проект – до речі, вперше в Україні - археологічний гранд-фестиваль «Русь Пересопницька». Форум зібрав відомих археологів Львова, Волині, Рівненщини.

Область має багато привабливих туристичних та екскурсійних об’єктів. Це й відомі шанувальникам історії: Державний історико-культурний заповідник в м. Острог, Державний історико-культурний заповідник в м. Дубно, історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», Луцька брама XVI століття, Свято-Троїцький монастир – фортеця ХV-ХVІІ століття. Наприкінці  серпня 2011 року, у рамках святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія, в селі Пересопниця Рівненського району відкрито культурно-археологічний центр «Пересопниця». В урочистих заходах з цієї нагоди взяв участь Президент України. У Музеї Першокниги, який розміщено на другому поверсі Центру, зберігається факсимільне видання (точна копія) Пересопницького Євангелія. Його Президент України урочисто передав для музею під час відкриття Центру.

Подорожувати теренами історичної Волині, й Рівненщини, зокрема,  ознайомитися із цікавими об’єктами та експонатами протослов’янського, слов’янського періодів, козацької доби та новітнього часу, допоможе й створений портал «Волинь туристична»  ( http://www.volyntravel.com.ua)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Освітній та науковий потенціал  

Кваліфікаційний рівень регіональних трудових ресурсів є одним із найвищих у Західній Україні. Майже 50 тис. студентів здобувають освіту в понад 20 навчальних закладах І-IV рівня акредитації.

 У переліку навчальних закладів краю відомі в Україні і за кордоном Національний університет водного господарства та природокористування, Рівненський державний гуманітарний університет, Національний університет “Острозька академія”. Науковці навчальних закладів області мають налагоджені зв’язки з відповідними навчальними закладами Польщі, Німеччини, США, Франції, Угорщини, Чеської та Словацької Республік, Алжиру, Канади, Росії, Республіки Білорусь. Таке спілкування сприяє подальшій інтеграції області у світову науку.

Вищі навчальні заклади крім навчальної виконують функцію наукових центрів. В області працює близько 100 докторів наук, понад 1000 кандидати наук. Окрім того, в області діє 13 установ, які здійснюють науково-технічні дослідження та розробки.

 

Відомі особистості

Князь, київський воєвода, знаний політичний та культурний діяч Костянтин-Василь Острозький (1526-1608р.р.), княгиня, перша жінка - меценат вищої освіти в Європі, співзасновниця Острозької Академії Гальшка Острозька (1539 – 1582 рр.,  народилася у м. Острог), професор Академії св. Луки (Рим) Томаш Оскар Сосновський (1810 - 1886 рр., народився у с. Новомалин Острозького району), живописець, педагог Григорій Цисс  (1869 - 1935 рр., народився у м. Рівне), композитор, народний артист України, лауреат Державної премії України Герман Жуковський (1913 – 1976 рр., народився у м. Радивилів), перший Президент незалежної України Леонід Кравчук (народився в 1934 році в селі Великий Житин, Рівненського району), вчений, лауреат Нобелівської премії (1992) Григорій Харпак (1924 – 2010 р.р., народився у м. Дубровиця), багатократна чемпіонка України з плавання, двічі чемпіонка Європи, рекордсменка чемпіонату Європи Анна Хлістунова (народилася 1987 р. у м. Рівне), чемпіон світу з велоспорту на шосе Сергій Гончар (народився  у 1970 р. у м. Рівне).

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

 

 

Антимонопольний комітет України

Погода
Рівне

волог.:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua


 

  Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Анонси

Фестивалі серпня

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

http://picua.org/img/2017-11/20/wo8tbqcyr8580n5hjw4kcel07.png 

http://picua.org/img/2018-01/11/hdvt1kvboybn2uyicgplsawjx.jpg

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОДА

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0833347001551949279.jpg

 

http://j-p-g.net/if/2019/03/07/0443461001551949112.jpg

 
ОГОЛОШЕННЯ

 

ОГОЛОШЕННЯ про збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 рр. Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року

 

 

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ