Рівненська обласна державна адміністрація 

На головну

33028, м. Рівне, м-н Просвіти, 1, тел.:(0362)264788, факс:(0362)260835, e-mail: roda@rv.gov.ua                          English version. Англійська версія

 
 грудня 2017 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 

 

Державна система електронних звернень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
Новини


 

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/61721-ukrajina-vdyachna-shvejcariji-za-bagatorichnu-dopomogu-ukrajini-jaka-nadajetysya-zokrema-dlya-virishennya-skladnoji-gumanitarnoji-situaciji-na-donbasizustrich-pavla-klimkina-z-ignacio-kasisom-u-vidni

Україна вдячна Швейцарії за багаторічну допомогу, зокрема для вирішення складної гуманітарної ситуації на Донбасі - зустріч Павла Клімкіна з Ігнаціо Касісом у Відні

07.12.2017

7 грудня 2017 року в рамках Міністерського засідання ОБСЄ у Відні Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з Федеральним радником, керівником Федерального департаменту закордонних справ (ФДЗС) Швейцарії Ігнаціо Касісом.

Зустріч стала першим контактом глав українського та швейцарського зовнішньополітичних відомств після того, як Ігнаціо Касіс очолив ФДЗС Швейцарії у листопаді цього року.

Павло Клімкін подякував представнику Швейцарії за багаторічну швейцарську допомогу, яка надається з метою сприяння реформам у нашій державі, а також для вирішення складної гуманітарної ситуації на Донбасі.

Швейцарська сторона підтвердила підтримку територіальної цілісності України, готовність надавати допомогу нашій державі та залучатися до процесів мирного врегулювання, відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, передусім по лінії ОБСЄ.

Міністр запросив швейцарського колегу на лінію розмежування на Донбасі та на власні очі переконатися в руйнівних наслідках агресіі РФ.

 

 

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/61731-pavlo-klimkin-zustrivsya-u-vidni-z-ministrom-zakordonnih-sprav-finlyandiji-timo-sojni

Павло Клімкін зустрівся у Відні з міністром закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні

07.12.2017

7 грудня 2017 року на полях засідання Ради Міністрів ОБСЄ у Відні відбулася зустріч Павла Клімкіна з міністром закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні.   

Міністри обговорили поточний стан українсько-фінляндського політичного діалогу, зокрема питання співпраці у подоланні російської агресії та підтримки реформ в Україні. 

Сторони також торкнулися питання подальшої взаємодії як в рамках європейських, так і міжнародних структур, включаючи питання розміщення миротворців на Донбасі .

Павло Клімкін високо оцінив зусилля Фінляндії з підтримки процесу реформ в Україні і прогрес, який досягнуто за останній період на цьому шляху.

 

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/61660-zajava-mzs-budapesht

Заява МЗС України з нагоди річниці підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї

05.12.2017

5 грудня 1994 року Велика Британія, США та РФ підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

В умовах розпаду СРСР та глобальних загроз для безпеки та режиму нерозповсюдження, пов’язаних із значним ядерним потенціалом СРСР, Україна зробила унікальний внесок у справу глобального ядерного роззброєння та стабільності.

Російська збройна агресія проти України є грубим порушенням міжнародного права та положень Будапештського меморандуму. У зв’язку з відмовою України від ядерної зброї, у статті 2 Росія зобов’язалася утримуватися від загрози силою чи використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України та надала міжнародно-правові зобов’язання, що ніяка її зброя ніколи не буде використовуватися проти України. 

Така поведінка ядерної держави становить загрозу режиму ядерного нерозповсюдження в цілому, яка відчувається особливо гостро в умовах ядерного шантажу і провокацій з боку КНДР.

Надання Україні ядерними державами гарантій безпеки шляхом підписання відповідного міжнародно-правового документа, яким і став Будапештський меморандум, було умовою, за якою український парламент надав згоду на приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Україна розглядала та продовжує розглядати такі гарантії як обставину, що становила істотну підставу для приєднання України до зазначеного Договору.

Україна високо цінує дії США, Великої Британії та Франції, які реально підтверджують підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, засуджують протиправні дії російської сторони, вживають заходів у відповідь на агресію РФ проти України. Ми впевнені, що посилення політичної підтримки практичною допомогою з укріплення обороноздатності України шляхом надання летальної зброї повинно стати ефективною відповіддю на зростаючу безпекову загрозу з боку РФ. Це засвідчить повну відданість держав-підписантів Будапештського меморандуму взятим зобов’язанням та зміцнюватиме архітектуру європейської безпеки, невід’ємним елементом якої є Меморандум.

Україна продовжує розглядати Будапештський меморандум як важливий міжнародний політико-правовий інструмент забезпечення безпеки України з боку США, Великої Британії, а також Франції та КНР і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися зобов’язань.

 

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/61618-vidbulisya-pershi-v-istoriji-dvostoronnih-vidnosin-mizhvidomchi-ukrajinsyko-nimecyki-konsulytaciji-u-sferi-zabezpechennya-kiberbezpeki

Відбулися перші в історії двосторонніх відносин міжвідомчі українсько-німецькі консультації у сфері забезпечення кібербезпеки

30.11.2017

30 листопада ц.р. у Києві під головуванням Державного секретаря МЗС України Андрія Заяця та Директора департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергія Шутенка, відбулися перші в історії двосторонніх відносин міжвідомчі українсько-німецькі консультації у сфері забезпечення кібербезпеки. Участь у відкритті заходу взяв також Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ернст Райхель.

Делегація ФРН, у складі представників федерального Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, федеральної кримінальної поліції та національної розвідки , ознайомила українських колег з причетних органів державної влади із досягненнями Німеччини у моніторингу та нейтралізації проблем кібернетичного характеру, а також із стратегією кібербезпеки цієї держави.

Українська делегація на вказаних консультаціях включала представників від Служби безпеки, Апарату РНБО, Міністерства оборони, Міністерства інформаційної політики, Національного банку, Управління кіберполіції, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби фінансового моніторингу та Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації.

Сторони обговорили сучасні тенденції у сфері кібербезпеки, основні механізми її зміцнення, а також перспективні напрями подальшої співпраці обох держав у зазначеній галузі.

Вітчизняна делегація, серед іншого, комплексно ознайомила німецьких колег із окремими аспектами масштабних кібератак на електронні та урядові ресурси нашої держави з боку Російської Федерації упродовж 2015-2017рр., відзначивши, що кібератаки, підтримувані та фінансовані цією державою, стали одним із головних елементів «гібридної війни».

Окремими темами консультацій стали такі питання як співпраця України та ФРН у посиленні глобальної кібербезпеки на майданчиках таких міжнародних організацій як НАТО, ОБСЄ і ООН, а також кібербезпека в структурах оборонних відомств і фінансової системи держави. 

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/11/18/v-odesi-v-hodi-seminaru-za-uchasti-inozemnih-fahivcziv-obgovoryuvalisya-pitannya-rozrobki-strategii-vidrodzhennya-naczionalnogo-flotu/

В Одесі в ході семінару за участі іноземних фахівців обговорювалися питання розробки стратегії відродження національного флоту

18.11.2017

В Одесі представники Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України спільно з іноземними фахівцями провели семінар з питань розробки стратегії відродження національного флоту.

— Відповідно до рішення командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Ігоря Воронченка, ми розробляємо Стратегію ВМС ЗС України на довготривалу перспективу, — зазначив заступник начальника штабу Командування ВМС ЗС України з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко. — У цьому нам допомагають представники Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швеції, Норвегії та Морського Командування НАТО, — додав він.

За інформацією представника Командування ВМС України, дана стратегія розробляється із залученням спеціалістів багатьох науково-дослідницьких інститутів та неурядових організацій, які займаються вивченням стратегії та військово-морської індустрії. Основними напрямками роботи є трансформація системи управління ВМС, яка відповідає підходам і стандартам НАТО, відновлення бойового потенціалу флоту, системи спостереження за надводною обстановкою та інфраструктури базування на Чорному і Азовському морях.

— На даний час проведено першу робочу зустріч, в ході якої опрацьовано план-графік відпрацювання зазначеної стратегії та обговорено питання основної методології, яка розкриває, що саме обговорюється на кожному кроці, — зазначив капітан 1 рангу Андрій Риженко. Як додав він, у 2018 році планується кілька подібних робочих зустрічей та семінарів, після чого планується завершити побудову Стратегії.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/11/16/u-respubliczi-polshha-zavershilosya-mizhnarodne-vijskove-navchannya-klenova-arka-2017/

У Республіці Польща завершилося міжнародне військове навчання «Кленова арка-2017»

16.11.2017

Сьогодні, 16 листопада, на території Навчального центру Сухопутних військ «Демба» Збройних Сил Республіки Польща завершилося багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова арка-2017».

Маневри, які тривали близько двох тижнів, проходили під наставництвом канадських інструкторів за участю близько 500 військовослужбовців Збройних Сил України, Литви та Польщі. Учасники послуговувалися англійською мовою для виконання навчальних завдань та спілкування між собою.

Україну на навчанні представляли військовослужбовці Командування Високомобільних десантних військ і Литовсько-Польсько-Української бригади. Також, 80 окремої десантно-штурмової, 95 окремої десантно-штурмової та 25 окремої повітряно-десатної бригад. За словами співкерівника навчань полковника Володимира Юданова, українські десантники процес планування та прийняття рішень здійснювали згідно з євроатлантичними процедурами.

— Під час цьогорічної «Кленової арки» ми підготували штаби польського, українського та литовського батальйонів, визначених у підпорядкування ЛИТПОЛУКРБРИГ, до участі в операціях з підтримання миру і безпеки. Важливо наголосити, що штатна структура українського десантно-штурмового батальйону була адаптована відповідно до структури НАТО, — наголосив полковник Володимир Юданов.

Під час «Кленової арки-2017», що об’єднала близько п’ятисот військових із чотирьох країн, було злагоджено та синхронізовано процедури, порядок забезпечення та подальшого виконання завдань приданих до багатонаціональної бригади українського, польського і литовського батальйонів. Також військовослужбовці вдосконалили свої практичні навички під час проведення стабілізаційних та миротворчих операцій.

Як повідомив співкерівник навчання полковник Дмитро Братішко, сценарій військових маневрів був розроблений із залученням представників усіх чотирьох країн. Це дозволило забезпечити динамічність, реалістичність та тактичну складність, аби краще підготувати штаби батальйонів приймати правильні рішення за непростих тактичних обставин.

— Під час навчань були створені можливості для військовослужбовців з різних країн співпрацювати, вчитися і ділитися досвідом. Сценарій навчання відповідав тим загрозам та викликам, які найбільш типові для сучасних збройних конфліктів в усьому світі. Ми задоволені результатом, який був досягнутий усіма учасниками вишколу, — зазначив полковник Дмитро Братішко.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/11/16/ministri-oboroni-ukraini-ta-norvegii-obgovorili-pogliblennya-spivrobitnicztva-ta-pozicziyu-ukraini-shhodo-mirotvorchoi-misii-oon-na-donbasi/

Міністри оборони України та Норвегії обговорили поглиблення співробітництва та позицію України щодо Миротворчої місії ООН на Донбасі

16 листопада

15 листопада у Ванкувері, під час сесії Міжнародної конференції ООН з питань миротворчості, відбулася зустріч Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака та Міністра оборони Королівства Норвегія Франка Бакке-Йенсена.

Під час зустрічі обговорювалися питання поглиблення двостороннього співробітництва, а також була висвітлена позиція України щодо можливості застосування Миротворчої місії ООН на Донбасі.

Міністр оборони Королівства Норвегія також прийняв запрошення Степана Полторака відвідати Україну наступного року.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/11/16/mayu-viznati-shho-usi-nashi-spilni-proekti-z-ukrainoyu-e-uspishnimi-ministr-ohoroni-krayu-litovskoi-respubliki-rajmundas-karoblis/

«Маю визнати, що усі наші спільні проекти з Україною є успішними» — Міністр охорони краю Литовської Республіки Раймундас Каробліс

16 листопада

В рамках проведення Міжнародної конференції ООН з питань миротворчості відбулася двостороння зустріч Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака та Міністра охорони краю Литовської Республіки Раймундаса Каробліса.

— Під час зустрічі були обговорені питання подальшої двосторонньої співпраці оборонних відомств. Також я поінформував свого литовського колегу про поточну ситуацію в країні та позицію України щодо застосування Місії ООН на сході держави, — повідомив Степан Полтрак.

— Ми продовжуватимемо подальшу співпрацю щодо реабілітації українських військовослужбовців, допомоги оборонним озброєнням та оснащенням, продовжуватимемо участь у спільному проекті ЛИТПОЛУКРБРИГ та інших проектах. Маю визнати, що усі наші спільні проекти з Україною є успішними, — сказав під час зустрічі Міністр охорони краю Литовської Республіки пан Каробліс.

Окрім цього під час зустрічі обговорювалися питання проведення майбутніх спільних навчань на рівні штабів підрозділів.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/11/15/ministr-oboroni-ukraini-zustrivsya-u-vankuveri-iz-ministrom-naczionalnoi-oboroni-kanadi/

Міністр оборони України зустрівся у Ванкувері із Міністром національної оборони Канади

15 листопада

У залі урочистих подій Конференц-центру канадського міста Ванкувер відбулася зустріч Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака із Міністром національної оборони Канади Харджитом Сейджжаном.

«Під час зустрічі обговорювалися важлива тема застосування Миротворчоі місії ООН на території Донецької та Луганської областей. Наш головний критерій — майбутня Миротворча місія ООН із мандатом діяльності має бути розгорнута на усій тимчасово окупованій території, принциповою вимогою є забезпечення міжнародного контролю над частиною українсько-російського державного кордону в зоні конфлікту та виведення з території України всіх незаконних збройних формувань та підрозділів РФ, а також встановлення Місією контролю за станом зберігання важкого озброєння», — повідомив Міністр оборони України.

— Ми виключаємо можливість участі Росії у майбутній Місії. Вірю, що Місія на Донбасі можлива й за підтримки наших міжнародних друзів. Заплановане вдасться втілити в життя, — зазначив генерал армії України Степан Полторак.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/11/14/za-spriyannya-ekspertiv-ssha-ta-velikobritanii-organizovano-sistemnu-pidgotovku-fahivcziv-zbrojnih-sil-ukraini-z-oboronnogo-planuvannya/

За сприяння експертів США та Великобританії організовано системну підготовку фахівців Збройних Сил України з оборонного планування

14 листопада

«Продовжуються заходи з впровадження оборонного планування на основі спроможностей. За сприяння експертів США та Великобританії організовано системну підготовку фахівців Збройних Сил України з оборонного планування». На цьому під час брифінгу перед початком прямої урядової телефонної лінії зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Державного секретаря Міністерства оборони України Володимир Говор.

— Міністром оборони України затверджено Рекомендації з оборонного планування на основі спроможностей у Міністерстві оборони та Збройних Силах України. Слід зазначити, що це — перший документ з оборонного планування на основі спроможностей, підготовлений і затверджений у Міністерстві оборони України, — наголосив Володимир Говор.

З метою поліпшення умов впровадження нового процесу оборонного планування, за сприяння британської сторони на базі Національного університету оборони України імені І.Черняховського тривала робота зі створення Школи оборонного менеджменту.

— Підготовка органів військового управління та військ Збройних Сил України була спрямована на подальше нарощування та підтримання оперативних і бойових спроможностей щодо виконання завдань за призначенням з урахуванням бойового досвіду, набутого під час АТО, та стандартів НАТО, — повідомив тимчасово виконуючий обов’язки Державного секретаря.

Окрім цього, триває відновлення існуючої та створення нової системи базування Військово-Морських Сил Збройних Сил України на Чорному та Азовському морях. Активізовано роботу з відновлення інфраструктури базування та дислокації кораблів і військових частин Військово-Морських Сил. Продовжується нарощування спроможностей морської складової ВМС за рахунок прийняття малих броньованих артилерійських катерів.

— Здійснюються заходи з формування Військової поліції. Сформовано навчальний центр та розгорнуті окремі підрозділи Військової служби правопорядку у визначених гарнізонах. Слід зазначити, що реалізація більшості з цих заходів залежить від прийняття Закону України «Про Військову поліцію», проект якого зараз проходить розгляд в Адміністрації Президента України, — повідомив Володимир Говор.

Він розповів, що з метою адаптації національної системи кодифікації озброєння та спеціальної техніки, а також матеріально-технічних засобів до системи кодифікації НАТО, цього року за цими принципами закодифіковано майже 5,5 тисяч одиниць предметів постачання.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/11/14/do-kinczya-2020-roku-viznacheno-zavdannya-dosyagti-operativnoi-i-tehnichnoi-sumisnosti-zi-zbrojnimi-silami-derzhav-chleniv-nato/

До кінця 2020 року визначено завдання досягти оперативної і технічної сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО

14 листопада 2017

«У Міністерстві оборони та Збройних Силах України продовжується реалізація заходів Плану дій щодо впровадження оборонної реформи у 2016 — 2020 роках. Реформування і розвиток Збройних Сил України здійснюються відповідно до затверджених Президентом України Стратегічного оборонного бюлетеня України та Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року». Про це під час брифінгу перед початком прямої урядової телефонної лінії розповів тимчасово виконуючий обов’язки Державного секретаря Міністерства оборони України Володимир Говор.

Координацію цієї роботи здійснює Комітет реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

На виконання заходів реформи цього року Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних Сил України опрацьовано та затверджено Указом Глави держави Державну програму розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року, Концепцію реформування та подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і в особливий період, прийнято Закон України «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних», постанову Уряду «Про затвердження Угоди між Урядом України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про партнерство з підтримки спільного управління предметами постачання» та інші документи, які мають ключове значення для оборони України. Триває підготовка законопроекту «Про національну безпеку України».

— Слід зазначити, що в усіх прийнятих у державі документах оборонного планування визначено завдання досягти до кінця 2020 року оперативної і технічної сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО, — зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Державного секретаря Міністерства оборони України Володимир Говор.

 

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/26/general-armii-ukraini-viktor-muzhenko-vidvidav-shtab-naczionalnoi-gvardii-ssha-v-sakramento/

Генерал армії України Віктор Муженко відвідав штаб Національної гвардії США в Сакраменто

26.10.17

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко в рамках робочого візиту до США провів зустріч з генерал-ад’ютантом Національної гвардії штату Каліфорнія генералом Девідом Болдвіном.

Зустріч відбулася в місті Сакраменто, де розташовано штаб Каліфорнійської Національної гвардії США (California National Guard).

«Відвідали штаб Національної гвардії Каліфорнії. Дуже зворушили слова генерала Девіда Болдвіна: «Ми приймаємо не іноземних гостей, ми приймаємо нашу родину з України!» — зазначив генерал-армії України Віктор Муженко.

Представницька делегація Генерального штабу Збройних Сил України відвідала штаб Національної гвардії США в Каліфорнії вперше, хоча партнерство між Збройними Силами України і Національними гвардійцями США триває вже близько 25 років.

В ході переговорів учасники зустрічі досягли домовленості про розширення програми двостороннього співробітництва. Каліфорнійці ознайомили українську делегацію з особливостями функціонування військових частин резерву, системою підготовки та розгортання підрозділів до штатів військового часу. Окремою темою для обговорення стало питання щодо застосування засобів безпілотної авіації.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/26/general-lejtenant-sergij-popko-u-frn-proviv-zustrich-z-nachalnikom-shtabu-suhoputnih-vijsk-zbrojnih-sil-ssha-general-polkovnikom-markom-milli/

Генерал-лейтенант Сергій Попко у ФРН провів зустріч з начальником штабу сухопутних військ Збройних сил США генерал-полковником Марком Міллі

26.10.17

В ході щорічної конференції сухопутних військ європейських держав, яка проходить у м. Вісбаден (ФРН), Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Сергій Попко провів зустріч з начальником штабу сухопутних військ Збройних сил США генерал-полковником Марком Міллі.

Під час зустрічі американську сторону було поінформовано про поточну ситуацію на сході України та можливі сценарії розвитку подій у найближчій перспективі.

Сторонами було узгоджено перспективні напрями військового співробітництва між Сухопутними військами обох країн, а також можливу допомогу американською стороною в набутті оперативних спроможностей Сухопутних військ ЗС України, зокрема з питань реформування системи підготовки з поступовим упровадженням стандартів Збройних сил країн-членів НАТО.

Генерал-лейтенант Сергій Попко подякував американській стороні за підтримку та практичну допомогу від Командування сухопутних військ ЗС США, зокрема, консультативно-дорадчу та матеріально-технічну допомогу, яка надається з боку США у цей важкий для України період.

За його словами, підготовка підрозділів Сухопутних військ ЗС України за участю американських інструкторів об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи «Україна» на сьогодні є дійсно важливим внеском Сухопутних військ США — про що, свідчить успішне виконання бойових завдань українськими підрозділами у районах проведення антитерористичної операції на сході України.

В свою чергу генерал-полковник Марк Міллі запевнив українську сторону в повній підтримці Сухопутних військ ЗС України у сфері підготовці військовослужбовців та підрозділів українського війська.

Також з американськими колегами було обговорено питання стосовно спільної підготовки підрозділів сухопутних військ, зокрема, участі у багатонаціональних навчаннях у 2018 році, а саме — міжнародних змаганнях танкових підрозділів «Танковий виклик міцної Європи — 2018» та багатонаціональних навчаннях

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/25/ivan-rusnak-proviv-zustrich-z-delegaczieyu-nato-na-choli-z-direktorom-programi-deep-mariushom-solisom/

Іван Руснак провів зустріч з делегацією НАТО на чолі з Директором програми DEEP Маріушом Солісом

25.10.17

Сьогодні, 25 жовтня, у Києві відбулась зустріч першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака з делегацією НАТО на чолі з Директором програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (DEEP), представником Політичного директорату Міжнародного секретаріату НАТО паном Маріушом Солісом.

Сторони обговорили стан реалізації програми DEEP в Україні, основні освітні заходи, реалізовані в Збройних Силах України, а також стан реформування в частині, що стосується зміни військової освіти.

 Події, що тривають на сході України, засвідчили необхідність суттєвого посилення спроможностей Збройних Сил України для забезпечення суверенітету та територіальної цілісності Держави, — зазначив Іван Руснак. — Ми отримали значний досвід, але він вказує на те, що рівень освіти та підготовки офіцерів та сержантів значною мірою визначає рівень підготовки всього особового складу, його морально-психологічний стан, стан військової дисципліни і, у кінцевому рахунку, впливає на здатність військових підрозділів виконувати завдання за призначенням.

Глава української делегації подякував за підтримку та допомогу в реформуванні військової освіти та розвитку професійного сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, які надаються в рамках впровадження програми DEEP в Україні.

 Міністерство оборони України працює над впровадженням стандартів НАТО у військову освіту, зокрема розвиваючи сержантський і старшинський склад Збройних Сил України, — відмітив перший заступник Міністра оборони України.

Іноземні експерти оцінили досягнуті результати та надали практичні поради та рекомендації щодо подальшої реалізації реформи військової освіти в Україні.

 Ми бачимо, як професійно ви ставитися до проведення реформ, що є очевидною ознакою вашого бажання впроваджувати реформи. Ми підтримуємо ваші прагнення, — зазначив Директор програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (DEEP) пан Маріуш Соліс. — Ваша реформа в Збройних Силах України може стати прикладом для інших країн, — додав він.

Сторони також уточнили перспективні напрями співробітництва в галузі впровадження реформи військової освіти на майбутнє.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/24/general-armii-ukraini-viktor-muzhenko-proviv-v-pentagoni-zustrich-z-glavoyu-byuro-naczionalnoi-gvardii-ssha-generalom-dzhozefom-lengelom/

Генерал армії України Віктор Муженко провів в Пентагоні зустріч з Главою Бюро Національної гвардії США генералом Джозефом Ленгелом

24 жовтня 2017

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко в Пентагоні провів зустріч з Главою Бюро Національної гвардії США генералом Джозефом Ленгелом.

Сторони обговорили розширення двосторонньої співпраці. Зокрема, окрім гвардійців Каліфорнії, які вже активно допомагають ЗС України, бажання долучитися до спільних тренувань висловили й їхні колеги зі штатів Огайо та Нью-Йорк.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/24/komanduvach-suhoputnih-vijsk-zs-ukraini-bratime-uchast-u-konferenczii-suhoputnih-vijsk-evropejskih-derzhav-shho-vidbudetsya-u-nimechchini/

Командувач Сухопутних військ ЗС України братиме участь у конференції сухопутних військ європейських держав, що відбудеться у Німеччині

24 жовтня

Військова делегація на чолі з командувачем Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Сергієм Попко з 25 по 27 жовтня братиме участь у 25-й щорічній конференції сухопутних військ європейських держав (Conference of European Armies) у місті Вісбаден, Німеччина.

Цей щорічний форум командувачів Сухопутних військ європейських країн спрямований на спільні погляди країн-членів НАТО щодо забезпечення стримування загроз для збереження безпеки і стабільності в Європі, а також організації майбутньої взаємодії у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Під час заходу учасники планують обговорити основні тенденції безпекової ситуації в Європі та інших районах проведення операцій Альянсу та визначити подальші напрямки та перспективи спільної підготовки військ.

Під час конференції передбачається проведення низки двосторонніх зустрічей, зокрема з начальником штабу Сухопутних військ ЗС США генерал-полковником Марком Міллі, командувачем Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенантом Беном Ходжесом, командувачем Сухопутних військ ЗС Канади генерал-лейтенантом Полом Винником.

Під час зустрічей планується обмін думками та визначення подальших напрямків і перспектив військового співробітництва та спільної підготовки військ між Сухопутними військами Збройних Сил України та провідних країн світу.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/24/v-ukraini-rozpochinayut-robotu-verifikaczijni-grupi-z-italii-rumunii-ta-slovachchini-polkovnik-andrij-gudz/

«В Україні розпочинають роботу верифікаційні групи з Італії, Румунії та Словаччини», — полковник Андрій Гудзь

24 жовтня 2017

Відразу 3 іноземні інспекційні групи розпочинають роботу на території нашої держави з метою перевірки дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері контролю над озброєнням та в рамках зусиль із зміцнення регіональної безпеки та довіри.

Про це сьогодні, 24 жовтня, під час брифінгу для представників ЗМІ повідомив начальник Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України полковник Андрій Гудзь.

 Для проведення інспекції оголошеного місця за Договором про звичайні збройні сили в Європі до Києва прибуває інспекційна група Італії у складі 8 осіб. В той же час, для проведення інспекції зазначеного району на територіях Львівської та Івано-Франківської областей за Віденським документом 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки до пункту в’їзду міста Львів прибуває багатонаціональна група Румунії з чотирьох осіб, до складу якої увійшов представник Польщі, — сказав полковник Андрій Гудзь.

Він також повідомив, що за міжурядовою угодою між Україною і Словацькою Республікою про додаткові заходи зміцнення довір’я та безпеки для проведення інспекції зазначеного району на території Закарпатської області та відвідання однієї з військових частин з оцінки наданої інформації до пункту в’їзду Ужгород прибуває інспекційна група Словаччини у складі 3 осіб.

 Щорічно Україна приймає на своїй території близько 60 верифікаційних заходів, і приблизно таку ж кількість контрольних заходів проводить на територіях інших держава. Протягом 2017 року на своїй території та поза її межами Україна провела 107 таких заходів, — поінформував полковник Андрій Гудзь.

Він наголосив, що на сьогодні Україна є єдиною державою, яка адаптувала до сучасних умов Віденський документ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки, і в рамках цієї діяльності провела 25 понадквотних міжнародних інспекцій в районах проведення АТО. Таким чином, Україна створює умови для модернізації Віденського документа 2011 року та для пошуку інших інструментів ОБСЄ, що сприятимуть військовій стабільності, транспарентності та передбачуваності у міжнародних відносинах.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/21/ofis-zvyazku-nato-v-ukraini-proviv-seminar-na-bazi-naczionalnoi-akademii-suhoputnih-vijsk/

Офіс зв’язку НАТО в Україні провів семінар на базі Національної академії сухопутних військ

21 жовтня 2017

20 жовтня в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Офіс зв’язку НАТО в Україні провів семінар у рамках Ініціативи НАТО.

Головною метою семінару є підвищення обізнаності науково-педагогічних працівників та курсантів вищих військових навчальних закладів у сфері розбудови цілісності, виховання доброчесності та боротьби з корупцією. А сама програма заходу включає презентаційні лекції з можливістю подальшого обговорення та запитань з аудиторії. Зокрема, на розгляд учасників винесено наступні теми: «Цілісність, прозорість та відповідальна звітність в управлінні персоналом», «Цілісність, прозорість та відповідальна звітність в управлінні фінансовими ресурсами» та «Будування цілісності та виховання доброчесності в операціях з підтримання миру».

За словами організаторів семінару, здійснення таких заходів надасть можливість включити «Програму з розбудови цілісності, виховання доброчесності та боротьби з корупцією в оборонному секторі» до навчально-виховного процесу у вищих військових навчальних закладах.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/18/u-neapoli-predstavniki-vms-zs-ukraini-i-vms-ssha-planuvali-konczepcziyu-provedennya-ukrainsko-amerikanskogo-navchannya-si-briz-2018/

У Неаполі представники ВМС ЗС України і ВМС США планували концепцію проведення українсько-американського навчання «Сі Бриз-2018»

18 жовтня 2017,

Конференція з планування концепції проведення українсько-американського навчання «Сі Бриз-2018» відбулась у Неаполі (Італійська Республіка). Делегації ВМС ЗС України і ВМС США узгодили тему, період проведення навчань, попередній склад їх учасників.

 За кількістю країн-учасниць і залучених сил, об’ємом завдань і «географією» дій сил і підрозділів «Сі Бриз-2018» не поступатиметься цьогорічним маневрам даної серії, — зазначив глава української делегації заступник командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Він повідомив, що як і поточного року, на «Сі Бриз-2018» акцент робитиметься на підготовці штабу сил навчання і штабу багатонаціонального батальйону берегової компоненти.

 Маємо намір удосконалювати і ускладнювати метод, так званого, free play (вільна гра), та й взагалі дійшли висновку щодо необхідності надання командирам тактичних груп більше самостійності в прийнятті рішень щодо управління підпорядкованими силами, — додав контр-адмірал. Як він також повідомив, сторони приділять більше уваги посиленню взаємодії між морською і береговою компонентами в ході проведення миротворчої операції.

Крім того, в період роботи конференції відбулися двосторонні зустрічі контр-адмірала Олексія Неїжпапи з начальником штабу ВМС США у Європі та Африці контр-адміралом Деніель Дьюар. Останній висловив підтримку ідеї продовження практики проведення українсько-американського навчання серії «Сі Бриз», та висловив переконання у їх користі з точки зору зміцнення стабільності у регіоні Чорного моря.

В ході зустрічей відбувся обмін досвідом в питаннях організації системи підготовки корабельного складу, намічено напрямки співробітництва з цього питання.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/10/16/aleksander-vinnikov-glava-predstavnicztva-nato-v-ukraini-soyuzniki-hochut-shhob-ukraina-stala-istorieyu-uspihu/

Александер Вінніков, глава Представництва НАТО в Україні: «Союзники хочуть, щоб Україна стала історією успіху»

16 жовтня 2017

Хто краще за іноземних експертів, а особливо представників НАТО може оцінити процес реформування, що відбувається в нашому війську, надто зараз — в умовах гібридної війни? Чим допомагають трастові фонди НАТО, які перспективи нашої співпраці з Альянсом? Відповіді на ці та інші запитання читачам «Народної армії» дав голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

Як ви оцінюєте стан реформування Збройних Сил України: пріоритети, складнощі та, головне, ключові результати поточного року?

Потрібно визнати, що починаючи з 2014 року та впродовж наступних років Збройні Сили України пройшли складний шлях. Як результат — їхні тактичні й технічні спроможності помітно зросли, вони продовжують отримувати підтримку в межах програм з навчання та оснащення від низки країн—членів НАТО. Міністерством оборони успішно проведено певні невідкладні заходи, необхідні для посилення оборонного потенціалу України.

Але ми вважаємо, що сьогодні пріоритетом має бути системна реформа та модернізація сектору безпеки та оборони України в цілому. Це є основою комплексного огляду сектору, що розпочався з нової Стратегії національної безпеки і завершився ухваленням нового Стратегічного оборонного бюлетеня (СОБ), що є дорожньою картою оборонної реформи України до 2020 року, та Державної програми розвитку Збройних Сил України.

Проведення передбачених у СОБ реформ щодо спроможностей сил оборони у сфері підготовки, планування та забезпечення сил необхідне не тільки для досягнення стандартів та принципів НАТО, але й для формування ефективного сталого підходу на оперативному рівні. НАТО допомагає Україні в модернізації структури сил оборони, системи командування і управління, в реформуванні системи логістики, обороноздатності, планів і процедур.

Україна має унікальне вікно можливостей для впровадження суттєвих довгострокових реформ і продемонструвала політичну волю до залучення в цей складний, але необхідний процес. Саме тому зусилля НАТО зосереджуються на системних, комплексних підходах, які допоможуть Україні забезпечити стабільність та незворотність таких трансформацій. Важливо усвідомлювати, що впровадження найкращих євроатлантичних норм та практик передбачає принципову зміну менталітету, способів функціонування та взаємодії інституцій.

Які масштаби співпраці України з трастовими фондами, чи передбачається їхнє збільшення?

НАТО надає практичну підтримку Україні, спираючись на широкий досвід наших союзників та враховуючи унікальні складні обставини, з якими сьогодні стикається Україна.

І тут ми говоримо не лише про трастові фонди. Для цього Альянс застосовує багато інструментів, включених до Комплексного пакету допомоги, що був затверджений під час саміту НАТО у Варшаві 2016 року. Він містить понад 40 адаптованих заходів із підтримки у 13 ключових сферах, зокрема консультації експертів НАТО. Пакет також передбачає реалізацію програм з розвитку потенціалу та можливостей у межах 10 трастових фондів на загальну суму близько 40 млн євро.

Шість із цих трастових фондів були засновані вже після початку агресії проти України. Цільові фонди, що працюють у таких сферах, як логістика, комунікації, кіберзахист, знешкодження вибухонебезпечних пристроїв, залишаються потужними практичними механізмами співпраці для розвитку оперативних спроможностей і допомоги щодо комплексних трансформацій у Збройних Силах України.

Зокрема сотні відкритих стандартів НАТО, найкращі практики і досвід, набутий союзниками, були надані Україні за проектом обміну знаннями. Ми допомагаємо створити Центр реагування на кіберінциденти для відстеження ситуації у сфері кібербезпеки. Також працюємо над запровадженням в Україні сучасної системи ситуаційної обізнаності та системи безпечних комунікацій, робимо внесок у розвиток спроможностей України у сфері кодифікації і стандартизації, надаючи спеціалізоване обладнання і програмне забезпечення. А ще ми допомагаємо Україні безпечно утилізувати застаріле та небезпечне озброєння і боєприпаси.

Наш цільовий фонд у галузі медичної реабілітації надає як інституційну, так і індивідуальну підтримку пацієнтам, особливо зосереджуючись на реабілітаційних проектах і протезуванні. На сьогодні підтримуються шість українських медичних реабілітаційних закладів, які забезпечуються сучасним обладнанням. Сотні поранених чоловіків і жінок — військовослужбовців пройшли реабілітацію під егідою цього фонду, 80 з них змогли побувати у спортивних таборах, а четверо отримали змогу долучитися до 41-го марафону морської піхоти США. Позаминулого тижня завдяки підтримці НАТО українська команда вперше взяла участь в «Іграх нескорених-2017» у Торонто, тріумфально здобувши 14 медалей, з яких 8 — золоті.

Під час візиту Північноатлантичної ради до Києва в липні цього року союзники ознайомилися з ходом реалізації КПД та привітали прогрес у проведенні заходів підтримки. На сьогодні започаткування нових трастових фондів не планується, але НАТО продовжує розглядати можливості для поглиблення нашої співпраці і підтримки України.

Оцініть, будь ласка, внесок України у заходи, що проводяться під проводом НАТО, та розкажіть про найближчу перспективу для ЗСУ щодо співпраці з арміями країн — членів НАТО.

Україна здавна робить активний внесок у гарантування євроатлантичної безпеки, надаючи війська до складу спільних миротворчих місій із країнами НАТО та іншими державами-партнерами. Попри російську агресію, Україна продовжила брати участь в операціях і місіях під проводом Альянсу.

Одна з важливих цілей нашої співпраці — розвиток оперативних можливостей України та набуття сумісності з силами НАТО за допомогою широкого спектру заходів і військових навчань, організованих за програмою «Партнерство заради миру» (Partnership for Peace). Деякі з них проводяться в Україні. Навчання дають військовим можливість потренуватися для виконання миротворчих операцій та набути практичний досвід.

Наше співробітництво охоплює широке коло галузей, включаючи реформування сектору безпеки і оборони, операції з підтримання миру, планування на випадок надзвичайних станів цивільного характеру, соціальну адаптацію колишніх військовослужбовців, питання науки і довкілля, економічну безпеку, громадську дипломатію, стратегічні комунікації, співпрацю з парламентом — і це не вичерпний перелік. До кінця року ми плануємо провести у Брюсселі засідання двох спільних робочих груп — з питань оборонної реформи та оборонно-технічного співробітництва, під час яких ми обговоримо актуальні питання нашої співпраці.

26 жовтня у Варшаві відбудеться семінар з питань кризового і стратегічного менеджменту в умовах гібридної війни, що стане першим заходом у межах Платформи Україна—НАТО щодо подолання гібридних загроз. Також наприкінці жовтня ми плануємо проведення Днів НАТО у військових навчальних закладах Києва, Харкова та Одеси.

Програма нашої співпраці є дуже насиченою. Важливо, щоб імпульс реформ підтримувався та став ще інтенсивнішим. Союзники хочуть, щоб Україна стала історією успіху. Вони переконані, що суверенна, незалежна і стабільна Україна, неухильно віддана демократії і верховенству права, має першорядне значення для євроатлантичної безпеки. Успішна, сучасна та щаслива Україна є також найкращою відповіддю на російську агресію.

 

 

18 вересня 2017 року

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250276717&cat_id=244277212

«Наша співпраця з Альянсом за останні три роки набула широких масштабів практично за всіма напрямками», — Степан Полторак

18.09.2017 | 15:41  

«Наша співпраця з Альянсом за останні три роки набула широких масштабів практично за всіма напрямками. Значно виріс військово-політичний діалог, регулярно працює комісія «Україна — НАТО». Ми відчуваємо дуже добру допомогу в питаннях пов’язаних з реформуванням Збройних Сил України: це і відпрацювання документів оборонного планування, починаючи з Військової Доктрини і завершуючи Законом України «Про національну безпеку України», розробка якого знаходиться на стадії завершення». На цьому сьогодні, 18 вересня, зазначив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Очільник оборонного відомства наголосив, що «надзвичайно потрібною та потужною допомогою Альянсу є Комплексний пакет допомоги, затверджений у 2016 році на засіданні Альянсу в Польщі».

«Надважливою є дорадча допомога, яку ми отримуємо від країн-партнерів. Всього в Міністерстві оборони України працює 65 радників, які надають всебічну допомогу», — зазначає Степан Полторак.

Важливими є і багатонаціональні навчання, які регулярно проводяться з нашими партнерами та прискорюють набуття сумісності українських Збройних Сил із силами НАТО, — підкреслив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/09/18/roztashuvannya-ukrainskih-vijsk-u-rajoni-ato-ta-poshkodzheni-obstrilami-rosijsko-okupaczijnih-vijsk-n-p-donbasu-vidvidav-eks-gensek-nato/

Розташування українських військ у районі АТО та пошкоджені обстрілами російсько-окупаційних військ н.п. Донбасу відвідав екс-Генсек НАТО

18.09.2017 в 09:12

У районі проведення антитерористичної операції побувала з візитом іноземна делегація на чолі з колишнім прем’єр-міністром Данії, нещодавнім генеральним секретарем НАТО, а нині — позаштатним Радником Президента України Андерсом Фог Расмуссеном. Давній і послідовний друг України разом із групою європейських політиків та журналістами провідних видань Європи відвідав декілька міст Донецької області, де іноземні партнери мали змогу ознайомитися із завданнями й станом українських військ, що залучені до виконання завдань антитерористичної операції. У групі іноземних гостей були, зокрема, колишні та діючі глави урядів європейських країн, міністри закордонних справ, парламентарі, політичні радники й консультанти. Об’єднує цих людей різних національностей та професій одне — приязне ставлення до України та розуміння її проблем і нелегких обставин, у яких опинився український народ через агресію Росії.

В одному з базових таборів сил АТО високих іноземних гостей зустріли генерали й офіцери штабу АТО, після чого відбувся брифінг. Представники Штабу та Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) розповіли присутнім про стан справ у районі проведення антитерористичної операції, а також про порушення російсько-терористичними військами та НЗФ Мінських домовленостей. Крім того, гості змогли особисто побачити і те, й інше, побувавши в одній із бригад Збройних Сил України, що обороняє ділянку фронту на донецькому напрямку, а також на місцях обстрілів незаконними збройними формуваннями у місті Торецьк.

Залишаючи район проведення антитерористичної операції, глава іноземної делегації в інтерв’ю українським військовим та закордонним журналістам зазначив, що цей візит був дуже корисним, адже європейські політики вкотре переконалися в необхідності підтримки України, у її опорі російській агресії та в необхідності допомоги, яку Європа має надати Україні. В тому числі — якою саме має бути ця допомога кількісно і якісно.

У той час, коли на українській землі знаходяться десятки тисяч російських солдатів та сепаратистів, Європа має й надалі займати тверду і однозначну позицію щодо підтримки України, — зазначив Андерс Фог Расмуссен.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2017/09/14/uchasniki-aviaczijnoi-skladovoi-ukrainsko-amerikanskih-navchan-rapid-trident-2017-pristupili-do-vidpraczyuvannya-praktichnoi-storoni-zanyat/

Учасники авіаційної складової українсько-американських навчань «Rapid Trident-2017» приступили до відпрацювання практичної сторони занять

14 вересня 2017

На аеродромі бригади тактичної авіації імені Петра Франка учасники авіаційної складової українсько-американських командно-штабних навчань «Rapid Trident-2017» приступили до відпрацювання практичної сторони занять.

Керівники занять сержанти Військово-Повітряних Сил США Джерардо Лозано (Gerardo Lozano) та Рамон Роблес (Ramon Robles) на практиці показали українським військовослужбовцям як правильно компонувати вантажі для їх подальшого завантаження на літак, а також роботу з автовантажним підйомником.

 

 

 

12 вересня

Міноборони України покращує соціальні стандарти для сержантів бойового складу відповідно до кращих практик країн-членів НАТО

 

12 вересня

Державний секретар МО України генерал-полковник Олександр Дублян провів зустріч зі стратегічними радниками від Канади та Великої Британії

 

12 вересня

Послам країн ЄС роз'яснять положення про мову навчання в законі про освіту

 

11 вересня

На Львівщині відбулась офіційна церемонія відкриття українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2017»

 

11 вересня

Україна підписала конвенції Ради Європи проти торгівлі органами і щодо культурних цінностей

 

8 вересня

Павло Клімкін взяв участь у засіданні міністрів закордонних справ Європейського Союзу та країн-учасниць Східного партнерства

 

7 вересня

"Вивчай Українську! Відчувай Україну!" У Німеччині стартував Рік української мови

 

5 вересня

Нові можливості кредитування для малого і середнього бізнесу

 

1 вересня

Відносини між ЄС та Україною: інформаційна довідка

 

1 вересня

Угода про асоціацію між ЄС та Україною повністю набуває чинності

 

26 червня

Співпраця з Польщею: нові можливості для Рівненщини

 

23 червня

Безвіз діє: 10% мешканців Рівненщини вже мають біопаспорти

 

16 червня

Про зручність перетину кордону Олексій Муляренко говорив з Генконсулом Польщі

 

10 червня

Україна буде в НАТО та Євросоюзі. Ніхто, ніщо і ніколи нас не зупинить – Президент

 

Президент запустив «таймер безвізу»

 

9 червня

11 червня безвіз для українців запровадить Швейцарія

 

7 червня

До безвізу залишилося 3 дні. Як підготуватися до поїздки в ЄС

 

30 травня

Що треба знати мешканцям Рівненщини, котрі планують подорожувати по безвізу

 

22 травня 2017

Подорожуємо по безвізу: запитання – відповідь

 

20 травня 2017

На Рівненщині феєрично відсвяткували День Європи

Наймасштабніший велопробіг присвятили Дню Європи

20 травня рівняни святкуватимуть День Європи

 

19 травня 2017

Велопробіг у Рівному з прапорами країн Європейського Союзу

 

13 травня 2017

У День Європи Президент відповість на усі питання щодо «безвізу»

Україна остаточно оформила своє розлучення з Росією – Президент про надання безвізу ЄС

 

11 травня 2017

На Рівненщині вітали історичне рішення ЄС про безвіз

Звернення Президента України у зв’язку із рішенням Ради ЄС про схвалення законодавчої пропозиції щодо запровадження безвізового режиму для громадян України

 

10 травня 2017

Завтра у Рівному урочисто піднімуть прапор ЄС

 

10 квітня 2017

Президент затвердив програму Україна-НАТО на 2017 рік

 

27 березня

Глава держави: Розбудова Нацгвардії передбачає наближення її структури до аналогічних органів держав − членів НАТО та ЄС

 

 22 лютого 2017

Інвестиції для територій, постраждалих від аварії на ЧАЕС

 

21 лютого

Президент затвердив Концепцію вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на 2017-2020 роки

 

20 лютого 2017

Оголошено конкурс проектних заявок у рамках Польсько-української ради обміну молоддю на 2017 рік

 

3 лютого 2017

Іракська сторона запроваджує новий порядок ввезення на територію країни м’яса свійської птиці та червоного м’яса

 

1 лютого 2017

ТОВ "Консалтингова компанія "СІДКОН", яка здійснює заходи спрямовані на захист та попередження незаконних дій, в рамках дії Бюро протидії комерційним злочинам та корупції, в тісній співпраці з ICC Commercial Crime Services (ICC CCS) London, пропонує надання інформаційно-аналітичної підтримки компаній та підприємств Рівненської області в сфері інформаційно-аналітичного забезпечення

 

18 січня

НАТО є ефективною безпековою системою, що може зупинити агресію – Президент в інтерв'ю Reuters

 

5 грудня 2016

На Поліссі завершився екологічний проект Євросоюзу

 

29 листопада 2016

Рівненщина налагоджує співпрацю з Угорщиною

 

23 листопада 2016

Голова ОДА зустрівся з представником місії ОБСЄ

 

18 листопада 2016

Рівненщина посилює співпрацю з Фінляндією

 

15 листопада 2016

Олексій Муляренко з офіційним візитом відбув до Польщі

 

11 листопада 2016

Фіни приїдуть навчати рівненських бізнесменів

 

8 листопада 2016

Клесівська об’єднана громада святкує перший день народження

 

9 листопада 2016

Сучасні та майбутні громади Рівненщини – на Інтернет-ресурсі

 

21 жовтня 2016

Маємо тверду підтримку ЄС – Президент про результати зустрічей в Брюсселі та Маастрихті

 

19 жовтня 2016

Рівненщина відновлює регіональне співробітництво з Хорватією

Світлана Богатирчук-Кривко на Раді Європи викликала «вогонь» делегації від РФ

 

21 жовтня

19 жовтня

Рівненщина відновлює регіональне співробітництво з Хорватією

 

10 жовтня

Рівненських школярів запрошують до участі у Всеукраїнському конкурсі «Я - європеєць»

 

22 вересня

Молодь Рівненщини запрошують до Литви на Фестиваль

У Рівному обговорили напрямки співпраці Україна-Польща з питань НС

 

 

16 вересня

У Рівному святкують День Європейської Співпраці

 

30 серпня

Світлана Богатирчук-Кривко представлятиме Україну у Раді Європі

 

5 вересня

80% експорту з Рівненщини йде в ЄС

 

2 вересня

Графік проведення конкурсів проектних заявок у рамках Програми Польща- Білорусь-Україна 2014 - 2020

 

Форум Пошуку Партнерів - Люблін, 28 вересня 2016 р.

 

19 серпня

Світовий банк навчає сімейних лікарів на Рівненщині

 

11 серпня

Рівненщину відвідав Генеральний консул Чеської Республіки

 

10 серпня

Роботу рівненських рятувальників оцінили представники місії ОБСЄ

 

7 липня

Кореччина співпрацюватиме з Люблінським повітом

 

6 липня 2016

У Рівному обговорили перші результати Угоди про асоціацію з ЄС

 

30 червня

У Рівному відбудеться круглий стіл щодо перших результатів Угоди про асоціацію Україна-ЄС

 

24 червня

Експерти Світового банку задоволені реформою медицини на Рівненщині

 

23 червня

Німецький проект – в музичних школах Рівного

 

22 червня

Завтра на Рівненщині працюватиме місія Світового банку

 

13 червня

Рівненська ОДА вивчає можливість експорту електроенергії до Євросоюзу

На Рівненщині домовилися про розширення співпраці з поляками

 

 

 

24 червня

Торговельні місії для українських підприємців

 

До уваги підприємств та організацій!

 

 

13 червня

Рівненська ОДА вивчає можливість експорту електроенергії до Євросоюзу

На Рівненщині домовилися про розширення співпраці з поляками

 

 30 травня

Конкурс проектних заявок на фінансування у рамках Програми Центральноєвропейської ініціативи при Європейському банку реконструкції та розвитку з передачі ноу-хау (КЕР) на 2016 рік

 

За підтримки Мінмолодьспорту з нагоди 65-ї річниці Міжнародної організації з міграції (МОМ) та 20-річчя роботи представництва МОМ в Україні проводиться національний молодіжний відеофестиваль PLURAL+UKRAINE, який є частиною глобальної спільної ініціативи Альянсу Цивілізацій ООН та МОМ "Молодіжний відеофестиваль PLURAL+"

 

26 травня

Громади Рівненщини готові ефективно витрачати кошти Євросоюзу – Ігор Тимошенко

 

23 травня

На фестивалі духової музики пролунав Гімн Європи

 

21 травня

На Рівненщині відзначили День Європи

 

 

11 травня

Реформування митниці передбачає імплементацію ряду стандартів ЄС

 

20 квітня

Іноземні науковці приїдуть до Рівного на Міжнародну конференцію з євроінтеграції

 

30 березня

Іноземні донори довіряють Рівненщині

 

16 березня

Президент підписав «безвізовий» Закон щодо подання службовими особами декларацій

 

15 квітня

Глава держави: новий Уряд продовжить курс на євроінтеграцію, зростання економіки та добробуту людей

 

26 лютого

Президент підписав три «безвізові» закони

 

29 лютого

Президент підписав Закон про ратифікацію Угоди з НАТО про статус Представництва Альянсу в Україні

 

17 лютого

 

 

 

8 лютого

 

3 лютого

 

19 січня

 

15 січня

 

 

20 січня 2016 оголошено конкурс проектних пропозицій за Програмою територіальної співпраці Білорусь - Україна, спрямованих на вирішення загальних проблем розвитку прикордонних районів.

Обласні та місцеві органи влади, громади та організації громадянського суспільства Брестської і Гомельської областей Білорусі, а також Чернігівської, Київської, Житомирської, Рівненської та Волинської областей України запрошуються взяти участь у конкурсі заявок на отримання грантів для спільної реалізації транскордонних проектів. В рамках даного конкурсу Європейський Союз виділяє 3,3 млн євро на зміцнення прикордонного співробітництва Білорусі та України.

Пріоритет віддається спільним проектам, спрямованим на розвиток транскордонної взаємодії у розширенні ділових відносин між підприємствами середнього і малого бізнесу з особливим акцентом на прикордонну торгівлю; підвищення туристичної та інвестиційної привабливості; нарощування людського капіталу та зайнятості, включаючи питання кар'єрного росту молоді, а також вирішення транскордонних проблем захисту довкілля шляхом створення механізмів для спільного моніторингу та обміну екологічною інформацією. Енергозбереження, відновлювані джерела енергії та управління відходами; профілактика захворювань і рання діагностика; соціальна інтеграція інвалідів; культурна та історична спадщина, зміцнення співробітництва в галузі культури і спорту також є пріоритетними для Програми.

Прийом проектних заявок відкритий до 19 квітня 2016 року в офісі Адміністратора EaPTCза адресою: Deutsche Gesellschaft für Internationaleспівробітництва (GIZ) GmbH, вул. Велика Васильківська (Червоноармійська), 44, Київ, 01004, Україна.

Форму для подачі заявки, критерії відповідності та оцінки, а також особливі вимоги та іншу корисну інформацію для учасників можна знайти в довіднику для заявників: http://eaptc-ma.eu/ru/page/cat/3/belarus--ukraina/.

 За роз'ясненнями з приводу конкурсу учасники можуть звернутися у письмовій формі до Адміністратора Програми по електронній пошті: eaptc-kiev@giz.de.

15 лютого 2016 в 10:00 в м.Рівне Програма сприяння EaPTCразом з Адміністратором програми проведуть інформаційний день. Під час якого потенційним учасникам, зацікавленим в отриманні грантів в рамках даного конкурсу, нададуть докладну інформацію про особливості і технічні аспекти Програми.

Для участі в інфо-дні необхідна попередня реєстрація на веб-сайті: http://eaptc.eu/ru/register-be-ua.html!

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до координатора інфо-днів в Україні: Аліна Бриль, e-mail: iqconference2010@gmail.com,

тел .: +38 050 888 07 54, +38 067 101 77 16З

 

 

 

1 січня 2016 набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом

 

Розділ "торгівля та питання пов’язані з торгівлею" мав розпочати дію ще наприкінці 2014 року, але через протидію Росії його запуск було відкладено для проведення тристоронніх консультацій.

Як відомо, переговори не дозволили РФ досягти мети – глибока та всеохоплююча ЗВТ розпочала застосовуватися у незмінному вигляді, а Україна не відмовилася від впровадження норм та стандартів ЄС у національне законодавство.

ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6%  до  0,5%.

Український бізнес отримає стабільний і передбачуваний доступ до найбільшого ринку світу, що налічує 500 млн. споживачів, а європейські підприємства зможуть скористатися перевагами простішого доступу до українського ринку та вибудувати нові відносини з поставщиками і партнерами з України. Це також принесе користь українським громадянам у вигляді товарів вищої якості, тоді як посилення конкуренції та зниження ввізного мита має привести до зниження цін.

З 1 січня 2016 року нульові ставки будуть введені для промислових і сільськогосподарських товарів, товарів переробної та харчової промисловості. Крім того, на товари текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудеться симетрична відміна ввізних мит Україною та ЄС.

Надалі тарифна лібералізація для ЄС буде проводитися протягом трирічного періоду (на деякі види рибної продукції, взуття, труби та ін.), п'ятирічного періоду (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер і ін.) і семирічного періоду (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива та ін.).

У свою чергу, Україна отримає можливість знизити ввізні мита протягом перехідного періоду: протягом трьох років - на капелюхи, парасольки, бруківку та ін.; п'яти років - на посуд, обладнання для мийки, трактори та ін.; семи років - на автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами та ін .; і 10 років - на легкові автомобілі.

Крім того, згідно з Угодою про ЗВТ розміщені в Україні виробництва повинні будуть запровадити європейські стандарти протягом 7 років, українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях в країнах ЄС.

За даними Державної служби статистики, обсяг експорту товарів з України в країни ЄС у січні-жовтні 2015 року становить $ 10,472 млрд, або 33,4% від загального обсягу експорту, і зменшився порівняно з відповідним періодом 2014 року на 28,4%.

Імпорт товарів з країн ЄС склав $ 12,547 млрд, або 40,5% від загального обсягу, і зменшився порівняно з 10-ма місяцями 2014 року на 27,9%.

В цілому зниження українського експорту товарів за вказаний період склало 31,8% - до $ 31,34 млрд, імпорту - 32,2%, до $ 30,96 млрд.

Більш детальну інформацію щодо змін у митних режимах сторін можна знайти на сайті Мінекономрозвитку - http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=86d12c78-fc4d-4074-9f41-a121d7648822&title=ZonaVilnoiTorgivliMizhUkrainoiuTas-ZminiUMitnikhRezhimakhStorin

 

Роз’яснення переваг поглибленої та всеосяжної угоди про вільну торгівлю (ЗВТ+) між Україною та ЄС - http://www.me.gov.ua/Documents/Download?id=b9e3a4cc-7fd7-4d46-a54f-9111a6bd5b9a&amp

 

 

Сім днів до ЗВТ з Євросоюзом

Наталія Микольська, торговий представник України _ П'ятниця, 25 грудня 2015

 

 

До відкриття нової сторінки у торговельних відносинах між Україною та ЄС залишився тиждень.

Враховуючи надзвичайно важливе значення цієї події не лише для історії нашої держави, але й для пересічних громадян, хотілося б ще раз згадати, чому ми укладали Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. А також - яке значення зона вільної торгівлі має для України в цілому та для вітчизняних виробників, експортерів і українських громадян зокрема.

7 фактів про ЄС

1. Ринок ЄС об’єднує 28 країн з кількістю населення понад 510 млн осіб та з річним рівнем доходів близько 24 000 євро на душу населення.

2. На сьогодні ринок ЄС є одним з найбільших та захищених ринків світу, особливо по доступу сільськогосподарської продукції та продуктів харчування.

3. ЄС має достатньо високі стандарти в частині якості та безпечності продукції, в тому числі продуктів харчування.

4. ЄС – найбільший торговельний партнер України з питомою вагою 36,8% у зовнішньоторговельному обігу товарів України за січень-вересень 2015 року.

5. ЄС займає перше місце серед країн, до яких експортується українська продукція.

6. ЄС є активним гравцем на світових ринках та торгує майже з усіма країнами та територіями світу.

7. ЄС має діючі угоди про вільну торгівлю з 33 торговельними партнерами та перебуває в процесі укладання угод на різних стадіях ще з 23 торговельними партнерами (США, Канада, Японія тощо).

7 фактів про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС

1. Лібералізація охоплюватиме більш ніж 97% товарної номенклатури.

2. Скасування ввізних мит ЄС по більшості товарів відбудеться вже в перший рік дії Угоди (по 99% тарифних ліній).

3. Асиметрія відкриття ринків на користь України: ЄС швидше лібералізує доступ на свій ринок, ніж Україна.

4. Лібералізація доступу в рамках тарифних квот по окремих вкрай чутливих для ЄС та України товарах.

5. Суттєве спрощення митних процедур в торгівлі між сторонами.

6. Відкриття доступу вітчизняним виробникам до якісної імпортної техніки, в тому числі сільськогосподарської, насіння, засобів захисту рослин тощо.

7. Розширення доступу вітчизняних споживачів до специфічних та дорогих європейських товарів харчової промисловості, стимулювання зниження цін на внутрішньому ринку України.

 

 

7 причин скористатися можливостями в рамках ЗВТ

1. Вихід на один з найбільших та найпотужніших ринків світу, що в свою чергу дозволить підвищити конкурентоспроможність українських товарів на ринках третіх країн.

2. Попит на ринках держав-членів ЄС на продукцію українських виробників, передусім тих, які скористалися можливостями експорту до ЄС в рамках автономних торговельних преференцій.

3. Можливість значно збільшити коло потенційних споживачів української продукції.

4. Нові партнери та диверсифікація власних експортних потоків.

5. Стимули для розвитку виробництва шляхом участі у процесах здорової конкуренції на світовому ринку.

6. Обмін кращими практиками промислового менеджменту через взаємодію з партнерами в ЄС.

7. Залучення новітніх технологій та упровадження належних стандартів якості у сфері виробництва.

 

 

7 шансів, які дає ЗВТ з ЄС

1. Рівні умови конкуренції та нарощування обсягів експорту до одного з найважливіших торговельних партнерів України.

2. Підвищення стандартів якості та безпечності української продукції в тому числі і на внутрішньому ринку.

3. Створення українських брендів, які будуть легко упізнаватися в усьому світі.

4. Розширення номенклатури товарів та послуг на внутрішньому ринку України.

5. Підвищення попиту на вітчизняну продукцію, в тому числі на ринках третіх країн, у зв’язку із впровадженням європейських стандартів.

6. Поліпшення структури вітчизняного експорту у бік зменшення сировинної складової та збільшення частки високотехнологічних товарів з високою долею доданої вартості, виробленої в Україні.

7. Спрощення процесів залучення технологічних та інноваційних рішень.

 

 

 

Автор: Наталія Микольська,

торговий представник України,

заступник міністра економрозвитку та торгівлі

 

 

Щодо підсумків тристоронньої міністерської зустрічі з питань імплементації ПВ ЗВТ Україна-ЄC

21 грудня відбувся робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Брюсселя для участі у тристоронніх міністерських консультаціях (Україна - ЄС - РФ) щодо імплементації Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

За результатами переговорів Міністр зазначив, що українська сторона не бачить подальшого простору для проведення консультацій на міністерському рівні.
Павло Клімкін наголосив, що ЄС та Україна скептично оцінювали перспективи переговорного процесу, беручи до уваги нещодавні рішення керівництва РФ про призупинення з 1 січня 2016 р. дії між Україною та РФ положень Угоди про ЗВТ СНД. Такий скептицизм підтвердився під час зустрічі з огляду на відсутність будь-якої конструктивної позиції російської сторони по всіх ключових напрямках. Зокрема, Міністр відзначив, що у сфері технічних стандартів позиція сторони РФ зводиться до вимоги відкласти без будь-яких обґрунтувань на 10-річний період запровадження стандартів у так званих «чутливих» для РФ сферах промисловості, у всіх інших, «нечутливих» - на період у 5 років. Російська сторона не спромоглася обґрунтувати як доцільність таких періодів для «нечутливих» секторів, так і тривалість таких періодів. Щодо питання санітарних та фітосанітарних стандартів, Глава зовнішньополітичного відомства України зазначив, що Росія, як і раніше, наполягає на повній інспекції всієї української системи, водночас наголошуючи, що російська система «функціонує майже ідеально».

Також, за словами П.Клімкіна, російська сторона вимагала «юридично зобов'язуючого документа, який би фактично унеможлив імплементацію зони вільної торгівлі з ЄС та зупинив би розвиток промисловості в Україні». П.Клімкін окремо відзначив, що на кожному етапі сьогоднішніх консультацій в України була спільна з Європейською Комісією позиція по всіх проблемних питаннях, що свідчить про «реальну політичну асоціацію, яка вже фактично працює». На переконання Міністра, це також є свідченням того, що з 1 січня Україна та ЄС розпочнуть повномасштабну імплементацію зони вільної торгівлі. У цьому зв'язку Міністр повідомив про наявність в української сторони додаткових ідей, які будуть реалізовуватися як в плані допомоги Європейської Комісії, так і в контексті більшого залучення окремих держав-членів ЄС.

21 грудня 2015

Зона вільної торгівлі з ЄС не може бути відкладена – Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко має намір обговорити з керівниками Європейського Союзу та Європейської Комісії додаткові кроки з реалізації та вдосконалення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка вступить у дію з 1 січня 2016 року. «Але ЗВТ не може бути відкладена. Це точно», – заявив Президент під час спільної заяви для представників ЗМІ з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском та Президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером.

«Торік ми зробили дуже складне і чутливе рішення щодо відкладення запуску зони вільної торгівлі на один рік. Ми сподівалися, що цей додатковий час буде використаний для того, щоб владнати питання російського занепокоєння щодо ЗВТ. Тим не менш, цілий рік тристоронніх переговорів довів, що Росія не прагне знайти компромісні рішення. Її метою є просто накласти вето на ЗВТ, щоб зупинити процес поступової економічної інтеграції України в ЄС. Таким чином, наша позиція тверда і чітка: ЗВТ буде введена в дію, починаючи з 1 січня», – заявив Петро Порошенко.

Говорячи про останні рішення керівництва РФ щодо українського імпорту, Президент відзначив: «Україна усвідомлює ці обмеження. Вони очікували, що завдадуть шкоди українській економіці, але ми готові заплатити таку ціну за нашу свободу і наш європейський вибір».

У свою чергу, Жан-Клод Юнкер наголосив на значних можливостях, які відкриває перед Україною зона вільної торгівлі з ЄС, та висловив сподівання на успіх запланованого на 21 грудня чергового раунду переговорів України, ЄС та Росії.

Говорячи про енергетичну співпрацю, Петро Порошенко наголосив: «Україна була і залишається надійним партнером ЄС у питанні транзиту газу, а також надійним вкладником у забезпечення енергетичної безпеки ЄС. Ми очікуємо таке ж відношення з боку наших партнерів з ЄС». У цьому контексті Президент ще раз акцентував на позиції України: «Північний Потік–2» – наша найбільша турбота на сьогодні. Він повинен бути заблокований як проект, що підриває енергетичну безпеку України та Європи».

 

16 грудня

http://ukraine-eu.mfa.gov.ua/ua/press-center/news

 

Нова електронна книга для українських підприємців пропонує поради щодо знаходження бізнес партнерів в ЄС, підготовки до експорту та отримання фінансування

За фінансової підтримки Представництва ЄС в Україні опубліковано нову електронну книгу, що допоможе українському бізнесу у знаходженні партнерів в ЄС, започаткуванні або нарощуванні експорту власних товарів і використанні можливостей Глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі, яка запрацює з 1 січня 2016 року.

Автором видання “Інтернаціоналізація бізнесу та вихід на ринки Європейського Союзу” є  Олег Мирошніченко, досвідчений викладач по експорту. Це його друга велика публікація для українських експортерів. Книга повинна заповнити критичні прогалини у знаннях підприємців стосовно того, що є необхідним для експорту на ринки розвинених країн і зокрема на ринок Європейського Союзу.

Видання базується на кращих міжнародних та українських практиках і пропонує системний виклад питань експортного планування, каналів експорту, експортного маркетингу та брендингу. Воно також описує комбіновані методи виходу на іноземний ринок, схеми роботи з іноземними приватними марками і надає важливу культурну інформацію щодо ведення бізнесу з країнами Європейського Союзу. Окрім того, книга описує можливості отримання підтримки українськими експортерами від українських та міжнародних інституцій.

Публікацію добре ілюстровано і укладено у зручному для читання форматі. Вона також охоплює широке коло електронних джерел для експортерів, що допоможе у пошуку європейських бізнес-партнерів, отриманні критично важливої інформації про європейський ринок та його регулювання. Джерела регуляторної інформації, що стосуються харчової та сільськогосподарської продукції висвітлено особливо детально, оскільки ця галузь є однією з ключових в українській економіці.

Представляючи книгу українській аудиторії Посол ЄС в Україні Ян Томбінський зазначив: “Після запровадження положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС стосовно вільної торгівлі, український бізнес увійде в європейський економічний та регуляторний простір і почне працювати у новому конкурентному середовищі. Це створить виклики, але також і нові можливості для тих, хто сповнений підприємницького духу і постійно шукає нових можливостей  для розвитку своговласного бізнесу.Ефективне використання потенціалу ГВЗВТ вимагає здатності адаптуватися і розвиватися у нових умовах, бути свідомим потреби у постійному самовдосконаленні, розумінні вигод відкритості та стратегічного підходу до розвитку власного бізнесу”.

Електронну книгу можна завантажити безкоштовно за адресою http://bit.ly/eksport_do_ES. Вона також доступна на авторському блозіwww.export-ua.blogspot.com.

З метою поширення даної публікації, просимо користуватися посиланням http://bit.ly/eksport_do_ES.

 

Україна долучається до програми ЄС Креативна Європа

Креативна Європа — це рамкова програма ЄС з підтримки культурного та аудіовізуального секторів.

Із бюджетом у майже €1.46 млрд, вона розрахована на період семи років (із 2014 до 2020).Вона має на меті зберегти, розвинути та підтримати європейське культурне та мовне різноманіття, європейський культурний спадок, а також посилити конкурентоспроможність культурного та креативного секторів європейської економіки. Програма складається з двох підпрограм: Культура та Медіа, спрямованих на культурних діячів та аудіовізуальні сектори відповідно, та кросс-секторального напрямку.

Україна долучилась до Креативної Європи і визнала таким чином культуру визначним напрямком та високим пріоритетом своєї співпраці з ЄС.

Участь у програмі надасть Україні потужні нові можливості щодо участі в міжнародних культурних проектах та мережах, українські митці зможуть увійти до числа більш ніж 250 тисяч професіоналів, що будуть задіяні в проектах Креативної Європи.

Українські культурні діячі та інституції матимуть доступ до спектру заходів, що фінансуються програмою, як некомерційного (навчання, обміни досвідом, спільні заходи, підтримку інституційного розвитку) так і комерційного характеру (дистрибуційні мережі, фінансування малих та середніх підприємств в культурній та креативній сферах). Програма покриває такі сфери як література, телебачення, кіно, театр, музика,  архітектура, підтримує щорічне визначення європейських столиць культури, присудження різноманітних призів і нагород.

 

ЄС надасть Україні понад 100 млн. євро для підтримки реформи децентралізації та зміцнення місцевого самоврядування

Європейська Комісія ухвалила велику програму заходів задля підтримки реформи децентралізації та зміцнення місцевого самоврядування в Україні. Програма із бюджетом 97 млн. євро співфінансується Євросоюзом (90 млн. євро), Німеччиною (6 млн. євро) і Польщею (1 млн. євро). Вона спрямована на зміцнення управління та відповідальності на локальному, регіональному та центральному рівнях задля кращого задоволення потреб населення. Додаткова підтримка у розмірі 10 млн. євро від Інструменту, що робить внесок у стабільність і мир, спрямована на відновлення управління, примирення і зміцнення миру на сході України, ураженому війною та переміщенням.

Така підтримка, за словами Федеріки Моґеріні (Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики), «демонструє наші зобов’язання перед Україною, що залишається головною темою порядку денного ЄС».

«Ці програми відіграють важливу роль у підтримці зусиль України з поліпшення управління, включаючи у районах на сході країни, уражених конфліктом», – підкреслила Моґеріні.

Своєю чергою, Йоганнес Ган (Європейський Комісар з Європейської політики сусідства і перемовин про розширення) назвав нове вагоме фінансування, ухвалене напередодні зустрічі Ради асоціації між ЄС і Україною, «конкретним прикладом чинної та рішучої підтримки Євросоюзом реформ в Україні».

«Впровадження цих реформ у сфері децентралізації, – продовжив він, – принесе відчутні переваги для українських громадян. Це відбудеться, зокрема, за допомогою доступу до кращих послуг під час того, як вони матимуть справу з місцевими або регіональними органами влади».

Децентралізація є найвищим пріоритетом широкої програми реформ, що її впроваджує український уряд. У 2014 і 2015 роках було ухвалено важливе законодавство, яке заклало міцне підґрунтя для проведення реформи децентралізації. Це стосується, зокрема, більшої відповідальності на адміністративно-територіальному рівні у фіскальних питаннях, інвестицій та послуг для громадян. Водночас за умови поліпшення надання послуг і відповідальності органів місцевого самоврядування перед громадянами, потрібно буде зміцнити спроможності місцевих громад, районів та обласних адміністрацій, а також значно покращити управлінську культуру обраних посадовців і державних службовців. Посилення спроможностей органів місцевого самоврядування у східній Україні задля поліпшення надання ними послуг підвищить їхню законність і водночас зміцнить загальну архітектуру реформи децентралізації.

Контекст

Загальна мета програми «U-LEADз Європою: делегування повноважень, підзвітність та розвиток місцевої влади в Україні»– зробити внесок у створення багаторівневого управління, що є прозорим, підзвітним і адаптивним до потреб населення. Програма складатиметься з двох основних компонентів:

· Перший компонент покликаний зміцнити спроможність ключових дієвих осіб на центральному, регіональному і місцевому рівнях задля впровадження реформи децентралізації;

· У центрі уваги другого компоненту буде діяльність з поліпшення надання адміністративних послуг на місцевому рівні.

Фінансована Інструментом, що робить внесок у стабільність і мир, програма «Відновлення управління і примирення у період кризи – уражені громади України» спрямована на зміцнення органів місцевого самоврядування, що розташовані у підконтрольних українській владі районах Донецької та Луганської областей. Вони зіштовхнулися з конкретними проблемами, викликаними, зокрема, деградованою управлінською інфраструктурою та збільшенням тиску на соціальні служби. У зв’язку із цим особлива увага приділятиметься зміцненню безпеки громад і відновленню довіри між громадами та органами місцевого самоврядування. Також програма не омине увагою питання рівності та участі жінок. 

Цей захід є подальшим кроком у впровадженні пакету підтримки України від Європейської Комісії. Єврокомісія вже ухвалила перший спеціальний захід для України щодо довготривалого і збалансованого економічного розвитку. Програма з децентралізації є другим ухваленим заходом конкретно для країни поточного року. У такий спосіб загальна підтримка для України у 2015 році досягла 200 млн. євро. Це – частина зобов’язання, про яке було оголошено 2014 року. Воно полягає у тому, що ЄС і європейські фінансові інституції нададуть Україні понад 12 млрд. євро у формі грантів і кредитів задля підтримки її макрофінансової стабільності та процесу реформ.

08.12.2015

 

http://nato.mfa.gov.ua/ua/press-center/news

 

В Брюсселі проведено чергові консультацій між Україною та НАТО з питань енергетичної безпеки

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО, присвяченому питанням енергетичної безпеки. У ході засідання відбувся відвертий обмін думками стосовно найбільш актуальних питань європейської енергетичної безпеки.

А.Коболєв, зокрема, детально інформував союзників про досягнутий на сьогодні Україною прогрес у реформуванні НАК "Нафтогаз України" та газового ринку нашої країни, створення умов для залучення інвестицій у видобування газу та енергозбереження в Україні, а також про заходи щодо диверсифікації джерел постачання газу.

Союзники привітали результати, досягненні українською стороною на напрямах реформування внутрішнього ринку та забезпечення енергетичної безпеки.

Окрему увагу учасники засідання приділили обговоренню планів щодо реалізації російського проекту з будівництва нового газопроводу "Північний потік-2". Українська сторона та низка держав-членів Альянсу поділяють стурбованість, що реалізація цього проекту може зруйнувати енергетичну безпеку України та ЄС.

На засіданні Комісії Україна-НАТО вирішено і надалі продовжувати активний діалог з питань енергетичної безпеки.

18 грудня 2015

Україна та НАТО підписали Дорожню карту з оборонно-технічного співробітництва

У рамках візиту Президента України до штаб-квартири Альянсу було підписано Дорожню карту Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва. Документ підписали перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковський та заступник Генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій П.Оруа.

Підписання Дорожньої карти є логічним продовженням багаторічної кооперації у цій сфері та спрямовано на розвиток практичних аспектів реалізації пріоритетів, визначених у Спільній заяві щодо посилення оборонно-технічного співробітництва України з НАТО, яка була підписана 22 вересня 2015 року, у рамках візиту Генерального секретаря НАТО в Україну.

Документ визначає основні заходи співробітництва в інтересах розвитку спроможностей України у сфері озброєння та військової техніки, досягнення взаємосумісності із силами НАТО у цій галузі, а також надання допомоги Україні щодо переходу на технічні стандарти Альянсу.

 

17 грудня 2015

 

Президент: Для України співпраця з НАТО – це одне з першочергових питань для зміцнення оборони країни

У рамках візиту до Бельгії Президент України відвідав Штаб Верховного головнокомандувача Об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі та Штаб сил спеціальних операцій НАТО.

Це перший в історії візит Президента України до Штабу Верховного головнокомандувача Об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі та Штабу сил спеціальних операцій НАТО.

Глава Української держави провів зустріч з Командувачем Збройними Силами США в Європі, Верховним головнокомандувачем Об'єднаних Збройних Сил НАТО в Європі, генералом Філіпом Брідлавом за участю Начальника Генерального штабу ЗСУ генерала армії Віктора Муженка, Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, інших представників українського уряду та представників Штабу Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі.

Президент відзначив виключно важливе значення співпраці з США та НАТО для посилення оборонних спроможностей України, необхідних для ефективної протидії триваючій російській агресії та гібридним викликам.

"Для України співпраця з НАТО – це одне з першочергових питань для зміцнення оборони країни", - сказав Петро Порошенко.

Президент також висловив вдячність за послідовну політичну підтримку та практичну допомогу, яка надається Україні американською стороною та іншими державами – членами Альянсу, зокрема спільні навчання у Яворові та сил спеціальних операцій у Хмельницькому.

Глава держави докладно поінформував Командувача Збройними Силами США в Європі, Головнокомандувача Об'єднаних Збройних Сил НАТО в Європі про безпекову ситуацію на Донбасі, військові загрози з боку Росії та провокаційні дії контрольованих нею бойовиків.

Президент України також обговорив питання розвитку співпраці з НАТО в оборонній сфері. Зокрема, залучення практичної допомоги Альянсу до реформування сектору безпеки і оборони України відповідно до стандартів НАТО, продовження програм спільних навчань, підсилення оборонного потенціалу Збройних Сил України та підвищення рівня підготовки українських військовослужбовців.

Генерал Брідлав високо оцінив існуючий рівень взаємодії з Україною. Він підтвердив готовність НАТО надавати посилену допомогу з метою протистояння сучасним безпековим викликам, які постали перед Українською державою, а також наголосив на необхідності повного виконання Росією Мінських домовленостей.

 

17 грудня 2015

 

Україна та НАТО посилюватимуть партнерство – зустріч

Петра Порошенка та Єнса Столтенберга

 

Після відвідання Командування Об’єднаними Збройними Силами НАТО в Європі та Штабу Сил спеціальних операцій НАТО Президент повідомив, що відбувся обмін думками щодо посилення взаємодії для надання адекватної відповіді зростаючій військовій присутності російського агресора в регіоні, в тому числі на Донбасі. Петро Порошенко проінформував пана Столтенберга про чисельність російського угрупування окупаційних військ на Сході країни. За словами Президента, обговорювались плани на майбутнє, подальші кроки у співробітництві, проведення саміту НАТО у Варшаві.

"Спільними і конкретними кроками ми прокладаємо шлях до реалізації нашої мети", – заявив Петро Порошенко, назвавши метою забезпечити повну взаємосумісність між Збройними Силами України та НАТО до 2020 року. "Це є та дорожня карта, яка закладена мною у Військовій доктрині, яка була схвалена Радою національної безпеки і оборони України. Впевнений, що ми будемо рішуче імплементувати ці реформи", – відзначив він.

Також метою Президент назвав виконання комплексу внутрішніх політичних та оборонних реформ для досягнення критеріїв Північноатлантичного альянсу. Президент подякував за запевнення у готовності НАТО продовжувати надавати всебічну практичну, консультативну та матеріально-технічну допомогу Україні.

"Переконаний, що із сьогоднішнім підписанням Дорожньої карти оборонно-технічного співробітництва між Україною та НАТО ми будемо мати суттєве зростання цього формату підтримки", – наголосив Петро Порошенко. Ближчим часом у розвиток домовленостей планується підписання ще кількох документів, спрямованих на підсилення обороноздатності України.

У свою чергу, Єнс Столтенберг повідомив, що обговорено шляхи подальшого посилення партнерства між НАТО та Україною. "НАТО продовжує підтримувати Україну в політичному та практичному вимірах", – заявив він.

"Україна довела відданість реалізації реформ. Прогрес в цьому напрямку і політична стабільність необхідні для побудови сильної, демократичної, та стабільної України. Я закликаю Вас продовжувати йти цим шляхом. Це буде добре для України та безпеки Європи. У Вашій важкій праці в цей визначальний час для України Ви маєте надійного партнера та друга в обличчі НАТО", – заявив Єнс Столтенберг.

Відповідаючи на питання щодо очікувань від саміту НАТО у Варшаві, проведення якого планується влітку наступного року, Генеральний секретар НАТО зазначив: "Ми будемо продовжувати посилювати наше партнерство. Переконаний, що саміт підтвердить суттєвий прогрес України в реформуванні Збройних Сил та сектору безпеки та продемонструє потужну солідарність з Україною, і ми продовжимо нашу практичну допомогу Україні".

Він відзначив велику кількість проектів, яка ще буде збільшуватися – з метою модернізації командування і управління, у сферах кібер-безпеки, логістики, навчання. НАТО бачить перспективи посилення співробітництва сил спеціальних операцій. Він також повідомив, що буде збільшено кількість співробітників офісу зв'язку НАТО в Києві, що полегшить співпрацю.

 

17 грудня 2015

Арсеній Яценюк: Уряд затверджує річну національну програму співробітництва з НАТО

На засіданні Уряду України в середу, 16 грудня, Кабінет Міністрів затверджує річну національну програму співробітництва між Україною і НАТО і передасть її на підпис Президенту України. Про це на засіданні Уряду повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що завдання України – стати фактичним членом Північноатлантичного альянсу: "Це тоді, коли стандарти в українських Збройних Силах, тренування в ЗСУ повністю і цілком відповідають тим стандартам, які є в країнах-членах НАТО".

"Переконаний, що реформа Збройних Сил України, яка проводиться Міністром оборони України під керівництвом Президента, приведе Україну і до фактичного, і до юридичного членства в Альянсі", - зазначив Арсеній Яценюк.

 

Місія України при НАТО взяла участь у різдвяному благодійному ярмарку української громади бельгійського міста Антверпен

13 грудня 2015 р. за ініціативи українських громадських організацій "Барвінок", "Українки Бельгії", "Promote Ukraine", "Пласт" і за підтримки Місії України при НАТО у м. Антверпен відбувся традиційний різдвяний благодійний ярмарок.

Гості ярмарку мали змогу придбати сувеніри, виготовлені українськими майстрами, а також скуштувати традиційних українських страв та напоїв.

Кошти, зароблені під час ярмарку будуть спрямовані на реалізацію благодійних проектів в Україні.

 

15 грудня 2015

В.о. Глави Місії України при НАТО: "Річна національна програма співробітництва України з НАТО є програмою реформ нашої держави відповідно до євроатлантичних стандартів."

14 грудня 2015 р. штаб-квартиру НАТО відвідала група представників міністерств та відомств України, які опікуються підготовкою проектів річних національних програм співробітництва України з НАТО (РНП).

Візит був організований Центром інформації та документації НАТО в Україні і передбачав зустрічі з представниками Міжнародного секретаріату НАТО і національних делегацій країн-членів Альянсу. Також відбулась робоча нарада української делегації з керівництвом та дипломатами Місії України при НАТО.

Основною темою обговорень стали шляхи удосконалення процесу підготовки та реалізації річних національних програм.

14 грудня 2015

 

Президент Світового Конгресу Українців зустрівся з Генсекретарем Парламентської асамблеї НАТО

У ході зустрічі Євген Чолій та Девід Хоббс засвідчили спільну позицію щодо неможливості будь-яких поступок Росії в процесі врегулювання розпаленої Кремлем кризи в Україні.

Також були обговорені перспективні напрями взаємодії Світового Конгресу Українців з Парламентською асамблеєю НАТО. Девід Хоббс підтвердив рішучу позицію ПА НАТО на підтримку України і невизнання протиправних дій Російської Федерації.

 

11 грудня 2015

 

 

 

 

 

Уряд схвалив Законопроект України «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу»

10.12.2015 | 11:44 МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

 

 

Міністерство інфраструктури опубліковало детальну презентацію законопроекту України «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу». Документ розроблено на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Вчора, 9 грудня 2015 року, законопроект був розглянутий і схвалений Кабінетом Міністрів України.

Як уже зазначалося, Проектом пропонується імплементувати норми 14-ти актів законодавства ЄС: 9 актів - згідно з Угодою про асоціацію та 5 - системно з ними пов’язаних, що врегульовують такі питання:

∙ Допуск до ринку перевезень

∙ Організація громадських перевезень, соціальний захист

∙ Робочий час та час відпочинку водіїв, застосування тахографів

∙ Підтримання рівня професійної компетентності водіїв

∙ Застосування обмежувачів швидкості

Нагадаємо, що раніше Міністерство інфраструктури оприлюднило інфографіку щодо основних змін, які будуть впроваджені на ринку з прийняттям цього законопроекту.

 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248696457&cat_id=244277212

 

 

 

Інформація для експортерів: Державні закупівлі в ЄС та класифікатор (CPV)

25.11.2015 | 17:35 УРЯДОВИЙ ОФІС З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

 

 

Команда Урядового Офісу з питань європейської інтеграції продовжує знайомити експортерів та представників органів державної влади з правилами режиму вільної торгівлі з ЄС, який буде запроваджено вже 1 січня 2016 року.

Цього разу до уваги експортерів представлена брошура про державні закупівлі в країнах ЄС. Наразі Україна приєдналася до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі, положення якої передбачають використання Центрального класифікатора продуктів ООН (СРС).

Водночас Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачає використання  ще одного класифікатора у сфері державних закупівель - Єдиного Закупівельного Словника (Common Procurement Vocabulary(CPV).

З огляду на різноманітність класифікаторів у сфері державних закупівель, наша команда підготувала орієнтовну Таблицю відповідностіположень між Центральним класифікатором продуктів ООН (CPC) і Єдиним Закупівельним Словником (CPV).Таблиця розроблена для того, аби сприяти участі українських компаній у державних тендерах країн-членів ЄС, а також у європейських тендерах в Україні.

 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248658711&cat_id=244276429

 

 

 

Україна готова до "запуску" ЗВТ з Європейським Союзом з 1 січня, - Наталія Микольська

08.12.2015 | 15:37 МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

 

 

Європейський Союз високо оцінив готовність України до набрання чинності Угоди про Зону вільної торгівлі з 1 січня 2016 року. Крім того, Єврокомісія пообіцяла надавати технічну допомогу нашій державі, щоб збільшити доступ українського бізнесу до ринку ЄС та ринків третіх країн. Про це заявила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська за підсумками засідання Ради асоціації Україна-ЄС, що пройшла 7 грудня у м. Брюссель.

«Угода про Зону вільної торгівлі з ЄС для України - це не лише положення про вільну торгівлю, але й дорожня карта реформ. Ми зараз рухаємося відповідно до строків і виконали майже всю підготовчу роботу», - підкреслила вона.

Водночас Наталія Микольська зазначила, що для отримання найбільшого ефекту від ЗВТ та надходження інвестицій Україні вкрай необхідна дерегуляція, спрощення митних процедур та покращення бізнес-клімату.

«У рамках засідання обговорювався стан виконання зобов’язань Україною Угоди, готовність до «запуску» вільної торгівлі вже з 1 січня наступного року, а також підтверджена спільна позиція на тристоронніх експертних консультаціях ЄС-РФ-Україна», - додала вона.

Торговий представник України нагадала, що засіданню Ради передувала ретельна робота в рамках робочих зустрічей профільних експертів та на міністерському рівні  України і ЄС.

 

 

 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248690916&cat_id=244276429

 

 

 Зовнішня торгівля з країнами ЄС

Протягом січня – вересня 2015року в області спостерігалося зменшення зовнішньоторговельного обороту товарами на 129,94млн. дол., який відповідно склав 438,58 млн. дол. Обсяги експорту товарів становлять 296,90млн. дол., імпорту – 141,68 млн. дол. і, в порівнянні з минулим роком експорт зменшився на 17,7%, а імпорт зменшився на 31,9%.

Коефіцієнт покриття експортом імпорту (товари) склав 2,10 (за січень – вересень 2014 року – 1,74).

Сальдо торговельного балансу (товари) склалося позитивним в сумі 155,23 млн. дол. (у аналогічному періоді минулого року воно також було позитивним і складало 152,61 млн. дол.).

Зовнішньоторговельні операції товарами проводились з партнерами із понад 90 країн світу.

Питома вага країн ЄС у зовнішньоторговельному обороті товарами області за січень – вересень 2015 року склала 60,36%.

Зовнішньоторговельний оборот товарами з країнами цього регіону за підсумками трьох кварталів 2015 року в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зменшився на 7,7 % та становить 264,74 млн. дол.

 

Серед країн ЄС основними торговельними партнерами Рівненської області є Республіка Польща, Федеративна Республіка Німеччина та Італійська Республіка. На їх долю припадає відповідно 14,32 %, 11,40 % та 5,81 % загального зовнішньоторговельного обороту товарами.

Найбільші експортні поставки товарів серед країн ЄС здійснювались до Республіки Польща – 12,42% від загального обсягу експорту, Федеративної Республіки Німеччина – 9,12%, Румунії  – 7,09%.

Основу експорту до Республіки Польща складають деревина і вироби з деревини (35,5% від загального обсягу експорту до Польщі), скло та вироби із скла (20,2%), їстівні плоди та горіхи (5,7%), сіль; сірка; землі та каміння (5,5%), білкові речовини (5,6%), добрива (4,2%), меблі (4,0%), насіння і плоди олійних рослин (3,9%), а також жири та олії тваринного або рослинного походження (3,8%); до Німеччини – скло та вироби із скла (31,6%), одяг та додаткові речі до одягу, текстильні (19,9%), деревина і вироби з деревини (16,3%), меблі (12,6%), а також дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння, дорогоцінні метали та вироби з них (8,3%); до Румунії – деревина і вироби з деревини (84,6%), скло та вироби із скла (6,4%) та добрива (5,4%).

 

 

Штаб-квартиру НАТО відвідала друга група українців – учасників проекту "Європа на власні очі"

 

У Брюсселі відбулось засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи. Українську делегацію на заході очолив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов.

Під час засідання відповідальні представники України та НАТО обговорили результати, досягнуті у взаємодії на напрямі удосконалення систем управління та зв’язку, соціальної адаптації військовослужбовців, військової освіти в Збройних силах України.

За результатами засідання СРГ ВР були визначені напрями подальшої взаємодії України та НАТО у реформуванні сектору безпеки і оборони нашої держави. Союзники підтвердили готовність і надалі надавати всебічну підтримку Україні в цьому процесі.

В рамках візиту до штаб-квартири НАТО заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції І.Долгов також провів робочі зустрічі із заступником Генерального секретаря Альянсу Т.Стаматопулосом та заступником Голови Військового комітету НАТО генерал-лейтенантом М.Шіслером.

 

http://nato.mfa.gov.ua/ua/press-center/news/, 04 грудня 2015

 

Міністри закордонних справ Комісії Україна-НАТО: Українське питання залишається серед пріоритетів Альянсу

 

Павло Клімкін взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Під час засідання Альянс підтвердив свою рішучу політичну та масштабну практичну підтримку нашої держави у протидії гібридній війні з боку Російської Федерації.

Особливу увагу було приділено можливостям і перспективам забезпечення виконання Росією її зобов’язань за Мінськими домовленостями.

Під час засідання були обговорені формат та напрями подальшої конкретної взаємодії між Україною та НАТО, зокрема у світлі підготовки саміту Альянсу в м. Варшава в липні наступного року.

Сторона НАТО привітала перші результати, досягнуті українською владою у проведенні масштабних реформ, насамперед у секторі безпеки і оборони. Союзники також задекларували свою подальшу практичну підтримку нашої держави на складному, але вкрай необхідному шляху реформ. 

В рамках робочого візиту до штаб-квартири НАТО Міністр П.Клімкін провів  зустрічі з Генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом, Заступником Генсекретаря НАТО Александром Вершбоу та міністрами закордонних справ Канади Стефаном Діоном, Польщі Вітольдом Ващиковським, Туреччини Мевлютом Чавушоглу, ФРН Франком-Вальтером Штайнмайером.

 

http://nato.mfa.gov.ua/ua/press-center/news/, 02 грудня 2015

 

З українською делегацією зустрілися дипломати Місії України при НАТО.

У ході зустрічі українські дипломати ознайомили активістів українського громадянського суспільства з особливостями роботи диппредставництва України при НАТО та основними завданнями його діяльності, а також з пріоритетними напрямами співпраці України з Альянсом.

Окремо було повідомлено про основні заходи НАТО з метою надання Україні політичної підтримки та практичної допомоги, у першу чергу з метою посилення обороноздатності нашої держави та реформування національного сектору безпеки і оборони та Збройних сил України відповідно до стандартів НАТО.

У ході жвавої дискусії представники неурядових громадських організацій України висловили бажання долучитися до інформаційної роботи, метою якої буде популяризація ідеї поглиблення співробітництва України з НАТО.

 

http://nato.mfa.gov.ua/ua/press-center/news, 19 листопада 2015

 

 

Україна та НАТО "звірили годинники" щодо взаємодії у сфері реагування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру

У штаб-квартирі НАТО відбулося 13-те засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з реагування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру.

Захід пройшов під співголовуванням Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна та Помічника Заступника Генсекретаря НАТО з питань операцій Франчески Тардіолі.

У ході засідання були обговорені шляхи зміцнення двостороннього співробітництва на зазначеному напрямі протягом 2016 року. Глава української делегації подякував стороні НАТО за надання Україні гуманітарної допомоги для забезпечення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб, а також за сприяння у лікуванні та медичній реабілітації в медичних закладах країн-членів і партнерів НАТО понад 320-ти українських військовослужбовців, які були поранені в зоні АТО.

За результатами засідання сторони домовилися продовжувати співпрацю з метою подальшого реформування служби цивільного захисту України відповідно до стандартів НАТО.

 

http://nato.mfa.gov.ua/ua/press-center/news, 18 листопада 2015

 

 

Допомогти дітям-сиротам в Україні: Місія України при НАТО представила національний стенд на благодійному

ярмарку НАТО

 

У штаб-квартирі НАТО пройшов щорічний благодійний ярмарок "NATO Charity Bazaar". Україна була представлена на заході національним стендом, підготовленим Місією України при НАТО за підтримки Міжнародного фонду "Європейський розвиток", Івано-Франківської та Черкаської облдержадміністрацій, АПК "Шабо", а також інших меценатів.

Вперше в історії участі Місії в благодійних ярмарках НАТО була презентована, за підтримки української діаспори в Бельгії, і українська національна кухня.

У концертній програмі благодійного ярмарку Україна була представлена рок-колективом під художнім керівництвом голови "Товариства Українців Бельгії" Ігоря Хохоляка.

Зібрані цього року кошти підуть на потреби дитячих будинків у Запорізькій, Івано-Франківській, Львівській та Одеській областях.

 

http://nato.mfa.gov.ua/ua/press-center/news, 16 листопада 2015

 

 

Україна та НАТО формують дорожню карту інтеграції в оборонно-технічній сфері

В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі проведено засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва, участь у якому взяла делегація України на чолі з Першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським. Сторону НАТО очолив Заступник Генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій П.Оруа.

Делегації України та НАТО обговорили стан і перспективи співробітництва у оборонно-технічній сфері. Представниками НАТО, зокрема, було підкреслено, що Україна і надалі може розраховувати на допомогу Альянсу з питань підтримки Збройних Сил та усього сектору безпеки і оборони України у сфері озброєння та військової техніки, а також у впровадженні відповідних стандартів НАТО.

Особливу увагу було зосереджено на підвищенні ефективності використання можливостей та механізмів співробітництва з Альянсом в інтересах розвитку озброєння та військової техніки Збройних Сил та інших військових формувань України. Відповідна робота буде проводиться у рамках Дорожньої карти оборонно-технічного співробітництва Україна-НАТО.

 

http://nato.mfa.gov.ua/ua/press-center/news, 12 листопада 2015

 

 

В Україні відбудуться навчання НАТО і США

Навчання відбудуться в листопаді-грудні 2015 року на Яворівському полігоні.

У листопаді-грудні поточного року в Україні відбудуться військові навчання "Партнерство заради миру", до участі в яких запрошені близько 2500 військових з країн НАТО. Навчання триватимуть два місяці, в них планується участь підрозділів збройних сил США, інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру". Загальна кількість учасників – до п'яти тисяч військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою. Навчання мають намір провести на Яворівському полігоні в Львівській області.

 

Корреспондент.net, 9 листопада 2015

 

 

Українська армія перейде на стандарти НАТО до 2020 року

США будуть сприяти цьому процесу.

До 2020 року українська армія буде переведена на стандарти НАТО, і США будуть цьому сприяти. Про це заявила помічник міністра оборони США Елісса Слоткін в ході візиту в Україну, передає радіо "Свобода".

"По-перше, ми продовжимо допомогу Україні для подолання кризової ситуації, а по-друге, ми переводимо підтримку Україні на довгостроковий рівень - США допомагатимуть Збройним силам України із забезпеченням сумісності зі стандартами НАТО. Сподіваюся, цей процес завершиться до кінця 2020 року", - заявила Слоткін.

Елісса Слоткін є помічником глави Пентагону з питань міжнародної безпеки.

Раніше Україна узгодила і затвердила перші п'ять угод, спрямованих на відповідність української армії стандартам НАТО ("Методи балістичних випробувань персональних броньованих засобів захисту та бойового обмундирування", "Захист очей військовослужбовця - балістичний захист", "Засадничі принципи проектування індивідуального тактичного обладнання (жилетів)", "Маркування розмірів для взаємозамінності бойового взуття" і "Критерії бойового шолома НАТО").

 

Корреспондент.net, 6 листопада 2015

 

Г Україна – НАТО підвела підсумки співробітництва в галузі військової реформи за 2015 рік

 

 

НАТО допоможе Україні поновити контроль

над повітряним простором

Йдеться про спільне програмне забезпечення і систему захисту інформації.

НАТО допоможе Україні у поновленні контролю над повітряним простором, заявляє заступник міністра оборони України Ігор Долгов.

"Минулого тижня Україну відвідала група експертів НАТО, які провели оцінку того, що потрібно вдосконалювати для поліпшення системи контролю повітряного простору над Україною. Є висновки, і є розуміння, у який спосіб потрібно проводити апгрейд", - сказав він журналістам у понеділок у Києві.

Заступник міністра зазначив, що вже протягом кількох років між Україною та НАТО є обмін інформацією про повітряну обстановку.

"Частково наші можливості були втрачені, оскільки Крим зараз окупований. Цей момент необхідно компенсувати. Мова йде про спільне програмне забезпечення, систему захисту інформації плюс техніка", - підкреслив Долгов.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що влада країни продовжить реформування ЗС у відповідності зі стандартами НАТО.

Корреспондент.net, 12 жовтня 2015, 21:14

 

НАТО створює унікальне представництво в Україні – МЗС

Угода підлягає ратифікації Верховною Радою України.

У вівторок міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг підписали угоду між Кабінетом міністрів України та НАТО про статус представництва НАТО в Україні.

Як повідомляє прес-служба українського зовнішньополітичного відомства, ця угода формалізує дипломатичний статус представництва НАТО в Україні, що створюється на основі Офісу зв'язку НАТО в Україні та Центру документації та інформації НАТО в Україні.

"НАТО вперше у своїй історії створює унікальне представництво саме в Україні, яке має статус особливого партнера Альянсу", - наголошується в повідомленні.

Угода підлягає ратифікації Верховною Радою України.

Раніше, генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що співпраця з альянсомможе стати "хорошою альтернативою" членству країни в Північноатлантичному альянсі.

 

Корреспондент.net, 23 вересня 2015

 

 

6листопада

ЄІС ПТС Польща - Білорусь - Україна 2014-2020

http://www.pl-by-ua.eu/ua,news,162

Транскордонне співробітництво між Польщею, Білоруссю та Україною буде продовжено на період 2014-2020 років у новому Європейському Інструменті Сусідства в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща - Білорусь - Україна 2014-2020.

Мешканці, що проживають в чотирьох польських воєводствах, чотирьох білоруських і шести українських областях, матимуть можливість отримати вигоду з цієї співпраці. Міністерство інфраструктури і розвитку Польщі й надалі продовжить виконувати функції Керуючого Органу Програми.

Тематичні напрямки підтримки Програми та територія Програми

 • Сприяння місцевій культурі та збереження історичної спадщини
 • Підвищення доступності регіонів, розвиток міцного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем
 • Спільні виклики в галузі захисту і безпеки
 • Сприяння управлінню кордонами та управління безпекою, мобільністю та міграцією.

Територія нової програми:

 • Польща:

·        

 • Субрегіони основної території: Кросненський та Перемишльський (Підкарпатське воєводство), Бялостоцький, Ломжинський та Сувальський (Подляське воєводство), Бяльське та Хелмсько-замойський субрегіони (Любельське воєводство), Остроленцько-сєдлєцький субрегіон (Мазовецьке воєводство);
 • Прилеглі регіони: Жешівський та Тарнобрезький (Підкарпатське воєводство); Пулавський та Любельський (Любельське воєводство);
 • Білорусь:

·        

 • Основна територія: Гродненська та Брестська області;
 • Прилеглі регіони: Мінська (включаючи м. Мінськ) та Гомельська область;
 • Україна :

·         

 • Основна територія : Львівська, Волинська, Закарпатська області;
 • Прилеглі регіони: Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська області.

 

Додаткова інформація

Будь-ласка, перевіряйте вебсайт www.pl-by-ua.eu/enдля отримання оновленої інформації про затвердження нової Програми та її впровадження.

Після схвалення Програми Європейською Комісією на всій території Програми буде організовано інформаційні сесії, Форуми пошуку партнерів та інші заходи, що допомагають потенційним бенефіціарам отримати підтримку Програми. У свою чергу, як тільки буде підписано фінансові угоди про впровадження Програми між ЄК та Білоруссю і Україною, буде розпочато конкурс проектних заявок (початок першого набору планується наприкінці 2016 - на початку 2017 року).

 

 

28 жовтня 2015

ЄС запрошує місцеві ЗМІ на тренінги із відео зйомок та написання статей про переселенців

Журналісти регіональних ЗМІ запрошуються на продакшн-тренінги з підготовки матеріалів про життя переселенців. Перші тренінги для місцевих теле-, друкованих та онлайн медіа будуть проведені у різних регіонах України упродовж листопада-грудня 2015 року.

Навчання здійснюється у рамках проекту “Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти”, фінансованого Європейським Союзом. Фундація “Томсон” (Великобританія) та Інститут Регіональної Преси та Інформації (ІRMI, Україна) організовують тренінги у партнерстві з Національною спілкою журналістів України.

П’ятиденні продакшн-сесії організовані таким чином, що до кінця навчання кожен учасник матиме актуальний, збалансований матеріал для публікації на своєму телеканалі, газеті чи новинному сайті.

Від початку тренінгу  учасники, за підтримки міжнародних тренерів Фундації “Томсон” та місцевих експертів IRMI, працюватимуть над пошуком історій, досліджуватимуть  проблематику, аналізуватимуть її, писатимуть статті, зніматимуть та редагуватимуть відео,  і фіналізуватимуть матеріли для публікацій та трансляцій.

Під час навчання, учасники опанують необхідні редакторські навички та ознайомляться з найкращими практиками для висвітлення тематики переселенців. Через збалансовані, конструктивні новини місцеві видання можуть попередити виникнення конфліктних ситуацій.

У перспективі створена під час проекту мережа регіональних медіа слугуватиме платформою для налагодження прямої співпраці з колегами у країнах ЄС.

З практичних причин, тренінги для тележурналістів та друкованих/онлайн ЗМІ проводитимуться окремо. Окремі сесії передбачені для журналістів Донецької та Луганської областей, а також Криму.

Щоб взяти участь у тренінгу,  будь ласка, надішліть резюме та короткий мотиваційний лист на е-скриньку irmi.ukraine@gmail.com, вказавши  тему  семінару. Якщо Ви є членом Національної спілки журналістів України, додайте в копію заявки емейл НСЖУ – oblik@nsju.orgКритерії татермін прийняття заявок вказані у розкладі нижче.

 

Тренінги для тележурналістів - регіональні тележурналісти з будь-якого регіону України, які працюють на місцевій телевізійній станції

Харків - 9 - 13 листопада  - реєстрація до 3 листопада

Львів - 16 - 20 листопада – реєстрація до 9 листопада

 

Тренінги для журналістів з Донбасу та Криму

Запрошуються журналісти місцевих друкованих та онлайн видань Донбасу та Криму:

Херсон - 23 - 27 листопада (фокус на переселенцях з Криму) – реєстрація до 15 листопада

 

Тренінги для друкованих та онлайн видань– журналістики з усіх регіонів України, які працюють у місцевих медіа.

Вінниця - 7 - 11 грудня – реєстрація до 28 листопада

Одеса -  14 - 18 грудня – реєстрація до 6 грудняОрганізатори забезпечують місцевий транспорт під час підготовки, зокрема,  для інтерв'ю, фото та відео зйомок у межах області. Також відшкодовують проїзд автобусом та потягом (крім першого класу) та забезпечують проживання і харчування. 

Для отримання більш докладної інформації  звертайтеся до офісу ІРМІ  irmi.ukraine@gmail.com  або до НСЖУ – oblik@nsju.org.

* * *

“Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти” – це півторарічний проект, який фінансується ЄС і реалізується Медіа консорціумом з п’яти організацій: Фундації “Томсон”,  Інституту Регіональної преси та інформації, Європейського центру журналістики, МEMO98 та Асоціації “Спільний простір”.

 

http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/press_corner/all_news/news/2015/2015_10_28_1_uk.htm

 

Тематичні довідники з серії «Дух співпраці»

2015-10-23

http://www.pl-by-ua.eu/news.php?cat_id=1

Спільний технічний секретаріат Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007 - 2013  представляє тематичні довідники з серії «Дух співпраці» (українська версія). Проекти співфінансовані Програмою були поділені на сім тематичних груп. Було запрошено сім зовнішніх експертів для проведення незалежного аналізу кожної категорії. У довідниках представлено вичерпну інформацію про те, як проекти транскордонного співробітництва можуть сприяти у вирішенні спільних проблем на місцевому чи регіональному рівнях в залежності від тематичної групи.

 No1 - РОЗВИТОК МСП - відкрити файл PDF(6.57 MB)

 No2 - РОЗВИТОК ТУРИЗМУ - відкрити файл PDF(15.2 MB)

 No3 - РОЗБУДОВА ДОРІГ, СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ - відкрити файл PDF(6.22 MB)

 No4 - СПРИЯННЯ ОХОРОНІ ДОВКІЛЛЯ ТА РЕАГУВАННЮ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ - відкрити файл PDF(8.19 MB)

 No5 - РОЗВИТОК ПРИКОРДОННОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ - відкрити файл PDF(5.30 MB)

 No6 - ПІДТРИМКА СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я - відкрити файл PDF(5.35 MB)

 No7 - ПІДТРИМКА СОЦІАЛЬНОЇ ТА КУЛЬТУРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ - відкрити файл PDF(8.30 MB)

 

 

19 жовтня 2015

На Рівненщині буде Дім юстиції, подібний до грузинського (ФОТО)

За ініціативи голови Рівненської облдержадміністрації Віталія Чугуннікова вже до кінця 2015 року в Рівному поруч з приміщенням ОДА запрацює новий Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). За основу проекту даного центру взяли грузинський «Дім юстиції» та німецькі центри адмінпослуг.

Наразі тривають роботи по реконструкції фасадної частини майбутнього центру та облаштування приміщень для прийому громадян.

http://i.piccy.info/i9/9f482052abcd589b40b15435a1597527/1445262386/89322/873438/3.jpg

Як розповідає голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков, реконструкція та відкриття даного ЦНАПу покликане значно зменшити вплив чиновників на прийняття рішень по видачі тих чи інших документів. А відповідно й ліквідує корупційну складову в цьому процесі. «Я на власні очі бачив, як працюють такі центри в Грузії та Європі. Тож запропонував міській владі спільно з нами відкрити в обласному центрі такий міськ-обласний центр надання послуг. Він буде принципово іншим, аніж існуючий зараз. Адже за основу ми беремо проекти європейських центрів», - зазначив голова ОДА.

http://i.piccy.info/i9/351c60051a17815c0f3051cb1d66e072/1445262497/222466/873438/1.jpg

Віталій Чугунніков підкреслив, що очікується, що новий ЦНАП надаватиме до 200 видів адміністративних послуг та щоденно обслуговуватиме близько тисячі відвідувачів. Окрім цього відвідувачу центру не потрібно буде витрачати час на «ходіння по кабінетах», адже в центрі функціонуватиме сучасна система електронного керування чергою.

http://i.piccy.info/i9/78311e61e3cb9e85653993db3e98014f/1445262625/200001/873438/2.jpg

У свою чергу директор вже діючого міського центру надання адмпослуг Віталій Герман підкреслює, що переважна більшість мешканців Рівного та області схвально відгукуються про роботу таких центрів. Тож ідея відкриття ще більш сучасного, європейського ЦНАПу лише покращить якість надання послуг для громадян нашого міста та області.

За словами директора міського ЦНАПу, загальна вартість цього центру склала майже 6 мільйонів гривень. З них майже 700 тисяч виділила Рівненська міська рада, решту, більше 5 мільйонів гривень вдалося залучити з фонду регіонального розвитку завдяки підтримки голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова.

 

16 жовтня 2015

 

Рівненські харчовики експортують до Європи, Азії та Африки

 

У січні-серпні підприємства харчової промисловості Рівненщини реалізували продукції на понад 2 мільярди гривень. Це становить 13 % усієї реалізованої промислової продукції в області.  Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Рівненської ОДА.

За словами фахівців, цьогоріч харчовики області збільшили виробництво м'яса, молока, сирів, макаронів, джемів, желе, пюре та фруктових паст.

Зокрема, у поточному році наростили свої обсяги ПАТ «Дубномолоко», ТзОВ «Радивилівмолоко», ТОВ «Юрмія», ТОВ «Компанія «Зевс-ЛТД», ПАТ «Родина», ТОВ ВТП «Агропереробка», ПрАТ «Рівне-борошно», ПП «Віліс».

Підприємства харчової промисловості реалізовують свою продукцію не тільки на ринку України. Продукція експортується також до країн Європи, Азії та Африки. Зокрема, молочні продукти, що виробляє ПАТ «Дубномолоко», продаватимуть у Китаї. Нещодавно підприємство пройшло відповідну сертифікацію ветеринарного нагляду КНР.

Загалом на Рівненщині харчова промисловість представлена понад 100 підприємствами різних галузей, а саме молочної, м'ясної, хлібопекарської, борошномельно-круп'яної, олійно-жирової, кондитерської та спиртової.

18 жовтня харчовики Рівненщини відзначатимуть свій професійний день.

 

1 жовтня 2015

Острозька академія стала на крок ближчою до Європи

У навчальному закладі відбулось відкриття Інформаційного центру ЄС за участі делегації Представництва Європейського союзу в Україні. НУ «Острозька академія» стане став 20 вищим навчальним закладом України, де Представництво ЄС відкриває подібний центр.

«Основною метою діяльності центру є поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам в навчанні студентів та виконанні наукових робіт з питань європейської інтеграції»,- зазначив керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС Юргіс Вілчінскас.

«Поява таких центрів, активізація у навчальних закладах різноманітних  проектів свідчить про те, що уся країна рухається  у євронапрямку», - додав начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Крім цього , упродовж тижня в НУ «Острозька академія» відбудеться низка заходів, що проводяться в рамках реалізації інформаційних програм Представництва ЄС. Це серія інформаційно-просвітницьких заходів ( вуличних акцій, виставок, семінарів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить з метою поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності громадян щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

 

Острозька академія стала на крок ближчою до Європи

 

30 вересня 2015

Рівненщинаактивно розвиває співпрацю із ЄС

Незважаючи на складну ситуацію в державі, на Рівненщині стабільно розвивається господарський комплекс і соціальна сфера. Вже другий рік поспіль область впевнено займає лідируючі позиції за ростом промисловості. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський.

«Я дуже люблю цифри, адже їх важко обманути. Тому наведу декілька показників. Рівненщина посідає третє місце за динамікою розвитку промисловості. Зокрема, при загальноукраїнському спаді обсягів промислового виробництва на 18 %, область у 2015 році дала приріст більше 5%. Для Рівненщини це суттєво», - прокоментував Юрій Приварський.

До речі, зростання промислового виробництва у 2015 році забезпечили тільки шість регіонів України. За 8 місяців роботи найкращі результати показали енергетики, підприємства харчової та текстильної продукції.

Вдалося втримати результати минулого року й у сільському господарстві. «Незважаючи на непрості цьогорічні погодні умови, в Рівненській області краща, ніж у середньому по Україні, динаміка розвитку сільськогосподарської галузі», - відзначив Юрій Приварський. 

За словами першого заступника голови ОДА, Рівненщина має значне перевиконання бюджету області. Власні доходи місцевих бюджетів майже на 30% перевищили показники 2014 року. Тож вдалося профінансувати ряд ініціатив голови облдержадміністрації.

За словами першого заступника голови ОДА, стабільність економіки регіону дає підстави активно розвивати співпрацю із Євросоюзом, а також залучати іноземних інвесторів. Зокрема, два роки тому питома вага експорту Рівненської області до країн ЄС складала близько 35 %. А вже зараз цей показник на рівні 58%.

«Це позитивна тенденція, адже ринки ЄС прогнозовані, платоспроможні і незалежні від політики. Разом з тим, європейці мають високі вимоги. Саме ці обставини заставляють думати і працювати наших людей по-іншому», - підсумував Юрій Приварський.

 

30 вересня 2015 року

В Дубно відбулось свято “Європейський день мов”

 

В Будинку дітей та молоді м.Дубно відбулось міське свято “Європейський день мов”.

Розпочався святковий захід  з виконання гімну Євросоюзу та внесення прапора ЄС.

Гості заходу могли ознайомитися з мовами та культурою Німеччини, Великобританії, Франції, Болгарії, Чехії та Польщі. Творчі виступи на різних мовах Євросоюзу презентували юні представники Товариства польської культури Дубенщини, Дубенського чеського товариства “Стромовка”, учні ЗОШ №1, СЗОШ №5, гімназії №2, студенти Дубенського педагогічного коледжу РДГУ.

Присутні в залі взяли активну участь у низці цікавих інтелектуальних та розважальних конкурсів, які стосувались, зокрема, історії й сьогодення Євросоюзу, всесвітньо відомих пам'яток, які знаходяться на Європейському континенті, мови та літератури країн ЄС, проведення конкурсу “Євробачення” та участі в ньому представників України і т.д. Усі, хто давали вірні відповіді на конкурсні запитання, отримали від організаторів корисні пам'ятні подарунки. 

Протягом всього заходу на сцені діяла виставка першої книги народів світу.

 

 

30 вересня 2015

         Рівненські освітяни співпрацюватимуть з Вармінсько-Мазурським університетом

http://i.piccy.info/i9/b535e5467c762e3b476eb42dc82e0862/1443618789/61827/873438/nbbb.jpgУ Рівному відбувся круглий стіл в режимі он-лайн  за участю представників ВНЗ області та керівництва Вармінсько-Мазурського університету (Ольштин, Польща). Обидві сторони обговорили співпрацю між вишами, зокрема, торкнулись підготовки студентів  та науковців за програмами «Європейська освіта», організації виробничої практики, проведення спільних наукових конференцій. 

«Упродовж останніх років освітяни області активізували співпрацю із Республікою Польща - провідні ВНЗ започаткували навчання за європейськими освітніми програмами із отриманням по завершенню подвійних дипломів, в межах діючих міжнародних угод українські студенти та викладачі мають змогу інтенсивно вивчати курс польської мови, активізувався викладацький обмін. Ми і надалі сприятимемо налагодженню добросусідських відносин між навчальними закладами  та розширюватимемо напрями міжнародної співпраці», - зазначив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

          Європейська Рівненщина: тиждень заходів в Острозі від Представництва Європейського Союзу в Україні (29/09/2015)

 

24 вересня 2015

На Рівненщині з місією ЄС обговорили реформи децентралізації

Аби вивчити регіональний вимір процесу об’єднання територіальних громад, на Рівненщині перебуває Консультативна місіяЄС у складі фахівців Ахіма Штауденмайєра, Євгена Килимника та Василя Гузія.

Під час зустрічі з керівником апарату Рівненської облдержадміністрації Олександром Корнійчуком та директором Офісу реформ Русланом Сивим спеціалісти місії обговорили проведення реформи на Рівненщині.

Згідно перспективногоплану в області 365 сільських, селищних, міських рад планується об’єднати в 59 громад. У п’яти з них 25 жовтня вже пройдуть вибори, будуть обрані керівні органи і депутатський корпус. Окрім того, ще 6 громад вже пройшли процедуру і отримали позитивні висновки ОДА.

«Зараз важливо не зупинити об’єднання і продовжити допомагати цим громадам. Місцеві вибори дещо призупинили процес, але ми працюємо, щоб вже на початку наступного року була можливість оголосити вибори у інших громадах», - зазначив Руслан Сивий.

Разом з тим, за словами керівника Офісу реформ, проблемою є несвоєчасність прийняття рішень на вищому рівні - внесення змін до Конституції та відповідність законодавчих актів.

В свою чергу Олександр Корнійчук додав, що потрібна фінансова підтримка – ресурси держбюджету і донорські кошти, які слід першочергово спрямувати громадам які вже об’єднуються. «Ті громади, яких складно переконати в необхідності об’єднання, мають побачити приклад позитивного розвитку інших», - зазначив керівник апарату ОДА.

Також Олександр Корнійчук переконаний, що варто продовжити роботу Офісу реформ: «Він повинен працювати і розвиватися далі. Результат роботи є і потрібно не втратити момент, щоб люди побачили результативність і спроможність реформування».

Як зауважив фахівець відділу регіонального співробітництва КМСЄ Ахім Штауденмайєр, деякі українські закони є навіть кращими ніж у Європі, але для українців головним викликом є те, щоб вони  реально працювали.

В ході зустрічі експерти також обговорили стратегію реформування державного управління та системи публічного нагляду за діяльністю органів державної влади.

 

22 вересня 2015

Україна та НАТО підписали документи про співпрацю

За результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України, в якому взяв участь Генеральний секретар НАТО, підписано низку документів.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та Секретар РНБО Олександр Турчинов поставили підписи під Дорожньою картою Партнерства у сфері стратегічних комунікацій.

Міністр закордоннихсправ Павло Клімкін та Єнс Столтенберг також підписали Угоду про статус Представництва НАТО в Україні.

ПершийзаступникСекретаря РНБО, голова Міжвідомчої комісії з політики воєнно-технічного співробітництва і експортного контролю Олег Гладковський та представник НАТО з оборонних інвестицій Ернест Герольд підписали Спільну декларацію про посилення оборонно-технічного співробітництва Альянсу та України.

 

 

18 вересня 2015

 

        Органам місцевого самоврядування Рівненщини пропонують взяти участь у конкурсі

http://i.piccy.info/i9/20f5e783ffe13097e89defae968965c5/1442562873/23758/873438/3830_medium.jpgМінрегіонбуд разом з Радою Європи оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2015 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Це дозволить поширити досвід успішних проектів та програм з соціально-економічного розвитку сіл, міст, регіонів по всій території України.

Зокрема, органам місцевого самоврядування Рівненщини пропонуються наступні теми для участі в конкурсі:

1. Співробітництво громад: практичні результати і вигоди.

2. Енергозбереження та енергоефективність.

3. Стимулювання економічної активності, створення робочих місць.

У конкурсі можуть брати участь практики, реалізовані з 2013 по 2015 роки.

Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку і надіслати її до 30 вересня 2015 року електронною поштою на адресу Best.Practice.Ukraine@coe.int. Інформаційні матеріали про конкурс знаходяться на сайті Мінрегіону України у рубриці «Анонси» та на сайті Рівненської обласної ради в рубриці «Анонси подій».

З питань проведення конкурсу звертатися за телефонами: (044) 303-99-16, (044) 590-47-76.

 

          9 вересня 2015

         Рівненськенасіння продаватимуть за кордоном

Рівненська область має величезний потенціал у насіннєвому бізнесі, який на сьогодні є надприбутковим. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, перебуваючи із робочим візитом на Рівненщині.

Зокрема, Міністр згадав про великий насіннєвий завод «РАЙС-Максимко», що знаходиться у Зорі Рівненського району. Він працює вже понад 20 років і спеціалізується на виробництві насіння кукурудзи. Зокрема, на підприємстві насіння доводять до технологічних кондицій – калібрують його, протруюють і готують до реалізації. Аналогічних заводів по Україні всього декілька.

«Сьогодні зранку ми отримали позитивний висновок Єврокомісії по аудиту насіння зернових на предмет відповідності нормам ЄС. Це дозволить у найближчій перспективі експортувати українське насіння, у тому числі рівненське, на європейські ринки. А це в свою чергу сприятиме створенню додаткових робочих місць та залученню інвестицій у цей бізнес», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

http://i.piccy.info/i9/2e21f730637bf831cf82af0f29e21520/1441799704/137275/869320/DSC07014.jpg

         9 вересня 2015

          П’ятьукраїнських підприємств молочної галузі вийшли на зовнішні ринки збуту

          У рамках робочої поїздки на Рівненщину Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко зустрівся з сільгоспвиробниками області. Міністр відмітив роботу підприємств ТОВ «Агроконцерн» та ТОВ «Укртехнофос», котрі сьогодні відвідав.

 «Важливо, що підприємства працюють, не скорочують працівників, впроваджують енергозберігаючі технології. Щодо ринку добрив, то для підтримки українських виробників такої продукції ми прагнемо максимально спростити умови їх роботи. Ми пропонуємо низку важливих ініціатив з дерегуляції ринку міндобрив в Україні», - зазначив Міністр. Також Олексій Павленко зауважив, що Уряд зробив усе, аби черкаський «Азот» і «Рівнеазот» працювали.

Як зазначив Олексій Павленко, наразі головними в агропромисловій галузі є питання освоєння нових ринків збуту продукції, залучення інвестицій, оподаткування та кредитування.

На думку Олексія Павленка, непростим є питання закупівлі молока у населення. Потрібно зробити конкретні кроки. Парламент має затвердити низку законів щодо молочної продукції та переробки молока. Також треба відкривати нові ринки збуту – європейський, китайський, азійські, зокрема, і щодо експорту сухого молока та дитячого харчування. Міністр відмітив, що наразі для 5 українських підприємств молочної галузі, які пройшли аудит, відкрито зовнішні ринки збуту.

http://i.piccy.info/i9/147cc0f766013600355697f14413242c/1441799220/135316/869320/DSC06995.jpg

http://i.piccy.info/i9/9a88d97ddf1c5ca1c27c63d34a922ec2/1441799290/136093/869320/DSC07007.jpg

 

         21 серпня 2015

         Юрій Приварський з воєводою з Польщі обговорили адмінреформу

http://i.piccy.info/i9/16c76c7142171bcc235d1fa90d7505d3/1440157993/77176/873438/DSC06333.jpgАби поділитися досвідом своєї держави в організації місцевого самоврядування, Рівненщину відвідала делегація з Лодзінського воєводства Республіки Польща. Очолила делегацію воєвода Лодзького воєводства Іоланта Хелмінська.

«Співпраця з Україною в основному полягає у тому, аби донести досвід Польщі. Це має вберегти вашу країну від тих помилок, які були свого часу у нас, - акцентувала Іоланта Хелмінська під час зустрічі із першим заступником голови Рівненської облдержадміністрації Юрієм Приварським.

За словами воєводи, проводячи реформу, треба дивитися вперед – з огляду на залучення європейських коштів. Якщо ж новоутворена громада буде слабкою, вона не зможе подавати заявки на отримання фінансування.http://i.piccy.info/i9/57d2ff3af19d0a2829b23c08b8ab5d29/1440157884/80723/873438/DSC06316.jpg

 

У свою чергу Юрій Приварський наголосив, що на Рівненщині планується створити близько 50 громад, основним принципом при цьому є їх спроможність. «Дохідна частина громади має давати можливість вирішувати ті завдання, які стоять перед нею. У рамках цього в законодавство було внесено зміни і частина податків вже перенесена на сільські та селищні ради. Як результат, місцеві бюджети Рівненщини зросли в рази», - зазначив Юрій Приварський.

Також на зустрічі сторони обговорили перспективи та можливі напрямки співпраці польських посадовців з рівненськими на рівні районів, департаментів та управлінь.

 

http://i.piccy.info/i9/38fde1db44ce467790947e9a88c77684/1440157951/82950/873438/DSC06317.jpg 

«Ми готові переймати досвід європейських сусідів. Дуже добре почути думки фахівців, які пройшли через це. Це дозволить попередити ті помилки, які в свій час були в Польщі», - підсумував Юрій Приварський.

Також у рамках перебування на Рівненщині польські гості відвідали аварійно-рятувальний загін спеціального призначення облуправління ДСНС. Начальник відомства Сергій Крук ознайомив іноземців з умовами служби рятувальників, розповів про пожежно-рятувальну та спеціальну техніку.

 

 

 

7 серпня 2015

         Рівненськіфермери стажуються на кращих корівниках Польщі

Голова фермерського господарства «Мрія» Рівненського району та головний технолог ПСП «Україна» Здолбунівського району нещодавно повернулися з Польщі. Вони побували на фермі утримання та відгодівлі тварин «Ходечек» Влоцлавського повіту, Куявсько-Поморського воєводства, де стажувалися упродовж тижня. 

«Стажери переймали досвід із утримання корів голштинської породи, продуктивність яких становить понад 10 тисяч літрів молока в рік, - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько. – Рівненські фахівці також ознайомилися із європейськими підходами у розробці раціонів годівлі худоби, роботою зоотехнічної та ветеринарної служб».

Тим часом це вже третя поїздка рівненських фермерів до сусідніх колег. Стажування на найкращих фермах та сільгоспвиробництвах Польщі підвищить кваліфікацію наших зоотехніків та ветеринарів, переконана Надія Переходько. «Такий досвід сприятиме запровадженню нових технологій в годівлі та утриманні тварин, а також заходів щодо профілактики захворювань», - переконана Надія Переходько.

Нагадаємо, стажування рівненських спеціалістів у галузі молочного скотарства в польських господарствах здійснюється згідно домовленостей із Президентом Українського бізнес-центру у місті Варшава Яном Маньковським та представниками спілки по утриманню і годівлі тварин республіки Польща. Їх було досягнуто під час Міжнародної бізнес-зустрічі із вивчення та запровадження польського досвіду в галузі тваринництва і виробництві та переробці овочів, що відбулася минулого року.

 

        30 липня 2015

         Рівненськідіти учасників АТО поїхали на відпочинок до Франції

Понад 70 дітей із Рівненщини цього місяця поїхали оздоровлюватися у Францію. До цієї групи увійшли діти із сімей учасників АТО та переселенців, а також сироти. Про це повідомила начальник відділу у справах молоді управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА Наталія Чигир під час засідання координаційної ради з питань оздоровлення.

«У європейській країні діти знайомитимуться із місцевим колоритом, звичаями та традиціями, спілкуватимуться із своїми однолітками. Проживатимуть вони у французьких сім’ях. Цю поїздку організовано за підтримки Рівненського обласного благодійного фонду «Волинь Європейська», - зазначила Наталія Чигир.

Наразі в області оздоровлено понад 27 тисяч дітей. Загалом на ці цілі з обласного та місцевих бюджетів планують витратити більше 8 мільйонів гривень.

Разом з цим, аби допомогти оздоровчим закладам надавати більш якісний відпочинок дітям, у районах потрібно залучати грантові кошти, зауважив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук. Також він поінформував, що вже з цього місяця розширено перелік дітей, котрі будуть оздоровлюватися на пільгових умовах. Цей список поповнили діти переселенців та учасників АТО, а також батьки яких загинули під час масових акцій громадянського протесту або військових дій на Сході.

 

         24 червня 2015

         Експертивчать підприємців Рівненщини працювати з німецькими інвестиціями

На Рівненщині вже другий день перебувають експерти практичного бюро Програми GIZ. В програмі передбачене практичне навчання рівненських підприємців роботі із залучення німецьких інвестицій.

Розповідаючи про проект директор проектного бюро Програми, Світлана Степащенко зазначила, що даний проект працює вже майже 15 років, а участь в ньому взяли більше тисячі слухачів. Щодо Рівненщини, то її представляють лише одиниці.

«Найбільшою перепоною є відсутні знання англійської мови, яка є робочої мовою програми. Але з року в рік ми помічаємо, що рівень знання мови у підприємців покращується. Тож ми очікуємо більшу кількість учасників цьогоріч», - зазначила Світлана Степащенко.

За її словами, беручи участь в проекті, рівненські підприємці зможуть не лише пройти місячне стажування в Німеччині, але й налагодити тісні зв’язки з представниками німецьких компаній.

У свою чергу експерт програми GIZОлена Бей, відповідальна за підбір підприємств для стажування, розповіла, що процедура відбору є доволі простою та доступною. Спочатку підприємцю, який зацікавлений в стажуванні необхідно зареєструватися на сайті та заповнити невелику анкету. Після чого він буде запрошений на співбесіду з експертами програми. Причому важливо, що з цього року співбесіди проходитимуть не в столиці, а експерти виїжджатимуть в обласні центри, де є їхні партнери. В Рівненській області партнером стала Рівненська ОДА та Рівненська агенція із залучення інвестицій «ІнвестІнРівне».

Загалом уряд Німеччини зацікавлений у якомога більшій участі підприємців з України, адже це гарні перспективи й для німецьких бізнесменів. Саме тому фінансування місячного стажування в Німеччині уряд цієї країни бере на себе. Українським підприємцям потрібно профінансувати лише транспортні витрати.

Ще один експерт програми GIZЄвген Клісенко зазначив, що сьогоднішній семінар дозволить рівненським підприємцям на практиці відчути та навчитися, яким чином виходити на європейські ринки та як правильно шукати інвестиційних партнерів.

На завершення зустрічі експерти програми GIZподякували обласній державній адміністрації та агенції із залучення інвестицій «ІнвестІнРівне» та нагадали, що сьогоднішнім семінаром проект для рівненських підприємців не закриваються. Усі охочі взяти участь у стажуванні в Німеччині можуть зареєструватися у Рівненській агенції із залучення інвестицій «ІнвестІнРівне» за тел. (0362) 221 565, моб. (050) 637 16 37 (Дмитро Янушевський).

http://i.piccy.info/i9/790b30473578c4116ee8eaa104f6ec28/1435149586/118585/869320/DSC04777.jpg

 

 

        23 червня 2015

         На Рівненщині стартували Дні німецького проекту

Відсьогодні на Рівненщині проходять Дні проекту GIZ– «Програма федерального міністерства економіки та енергетики з підготовки управлінських кадрів». Захід триватиме два дні – 23 та 24 червня. З цією метою в область прибули експерти проектного бюро Програми.

http://i.piccy.info/i9/77ac59f85ae9cf1c0b13d9fc2997fded/1435065603/226621/873438/10.jpg

Так, під час офіційної зустрічі із керівництвом Рівненської облдержадміністрації директор проектного бюро Програми Світлана Степащенко розповіла, що завдяки участі у Програмі, рівненські підприємці матимуть можливість місяць стажуватися у Німеччині. За цей час, крім підвищення кваліфікації, вони зможуть налагодити контакти з німецькими бізнесменами.

У свою чергу перший заступник голови ОДА Юрій Приварський зазначив, що Рівненщина готова до співпраці, адже область має багато переваг саме для німецького інвестора – в регіоні добре розвинута деревообробна промисловість, є значні поклади корисних копалин, щебеню та піску.А це повністю співпадає зі структурою експорту до Німеччини.

http://i.piccy.info/i9/f6815fcfc346a45bb63e6bd3641b110d/1435065624/216842/873438/03.jpg

«Щодо промисловості, то значну питому вагу в області займає виробництво скляних виробів. Так, з десяти найбільших українських підприємств з виготовлення цієї продукції, три знаходиться на Рівненщині. Не дивлячись на проблеми із газом, вони працюють стабільно», - акцентував Юрій Приварський.

 

http://i.piccy.info/i9/f8f1623e551875ec89c39d0122b96226/1435065665/236422/873438/07.jpg

Нагадаємо, упродовж 23 та 24 червня в Рівному пройде практичний семінар «Як робити бізнес з Німеччиною».Організаторами семінару виступили Німецьке товариство міжнародного співробітництва та Рівненська ОДА.

Під час семінару німецькі експерти розкажуть, яким чином виходити на європейські ринки та як правильно шукати інвестиційних партнерів. Окремо в програмі семінару передбачається проведення цілої низки майстер-класів по роботі із залучення інвестицій в приватний бізнес. Також експерти планують відвідати низку рівненських підприємств.

 

 

        19 червня 2015

         Європейський досвід охорони праці впроваджують на Рівненщині

Під час перебування на Рівненщині Голова Держслужби України з питань праці Роман Чернега, перший заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олег Павлюк та голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Чугунніков відвідали ПАТ «Волинь-цемент», що у Здолбунові.

Посадовцям, зокрема, продемонстрували напрацювання українсько-європейського підприємства у напрямі охорони праці.

 «Те, що ми побачили, справді вражає, - зазначив Роман Чернега. - Дане підприємство є гарним зразком того, як власники турбуються про охорону праці, тобто про своїх працівників. Так, лише за минулий рік у цей напрямок вкладено більше 2 мільйонів гривень».

Також, за словами Романа Чернеги, позитивом є й те, що на підприємстві не чекають завершення процесу реформування нової структури – Державної служби праці, а вже створюють відповідні умови для працівників.

«Керівництво виховує у людей розуміння необхідності дотримання умов охорони праці. А ще раз доводить, що в Європі розуміють – краще попередити небезпеку, аніж потім працювати над її наслідками. Переконаний, що вітчизняні підприємства мають брати за зразок такий досвід та вводити таку практику», - підсумував Роман Чернега.

http://i.piccy.info/i9/ff1b4152407263b99f1230b5718f870c/1434713963/221959/873438/6.jpg

 

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

 

Антимонопольний комітет України 
 Інвестиційна карта Рівненщини Обласний центр зайнятості Центра надання адміністративних послуг у м.Рівному   Обласний центр гідрометеорології  Інформаційний портал Рівненщина
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

Версія для людей із вадами зору

         Версія для людей з вадами зору

Анонси подій 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

«Гаряча лінія» для суб'єктів підприємницької діяльності– (0362) 695 215

http://i.piccy.info/i9/7502b46108b8d87f5d82ccb4f4b9a83e/1445592859/9192/869320/aato.jpg

Гаряча лінія 

РОБОТА «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (0800500078) РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

Децентралізація на Рівненщині

Офіційний портал публічних фінансів України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.rv.gov.ua/sitenew/data/upload/photo/baner05082014.gif 

 

ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА ПРИЗОВОМ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

ОБОВ’ЯЗКИ, ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ З ГРОМАДЯНАМИ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ