Постанова від 22 вересня № 1247 прийнята Кабінетом Міністрів України відповідно до законів України “Про недержавне пенсійне забезпечення”, “Про Державний бюджет України на 2004 рік” та передбачає створення можливостей для формування додаткових пенсійних заощаджень працівниками установ, організацій та закладів бюджетної сфери.
На реалізацію постанови в другому півріччі 2004 році додаткові витрати з Державного бюджету, відповідно до статті 1093 Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік”, формуватимуться за рахунок частини надходжень від приватизації державного майна понад обсяги, визначені статтею 26 цього Закону та щорічно коригуватимуться відповідно до росту мінімальної заробітної плати та можливостей державного бюджету щодо фінансування видатків на сплату пенсійних внесків до Фонду на користь працівників бюджетних установ, організацій та закладів.
До цих категорій працівників відносяться працівники установ науки, освіти, охорони здоров’я, культури і спорту, мистецтва та інші.
Постановою затверджується Порядок утворення фонду, встановлюється порядок використання коштів на організаційні заходи та сплату пенсійних внесків та визначається, що під час формування проекту державного бюджету на 2005 та наступні роки повинні передбачатися кошти, в межах можливостей державного бюджету, для забезпечення його діяльності та для сплати пенсійних внесків на користь зазначених категорій працівників.
Фонд функціонуватиме відповідно до законодавства у сфері недержавного пенсійного забезпечення. Це дозволить:
створити рівні можливості для працівників установ, організацій та закладів бюджетної сфери порівняно з працівниками зайнятими на підприємствах різних форм власності щодо участі в системі недержавного пенсійного забезпечення;
підвищити рівень соціальної захищеності зазначених категорій громадян;
підвищити престижність праці в установах, організаціях та закладах бюджетної сфери;
побудувати систему недержавного пенсійного забезпечення працівників установ, організацій та закладів бюджетної сфери на основі апробованих у світовій практиці принципів та механізмів.
З метою виконання постанови Мінпраці прийнято відповідний наказ, яким утворена міжвідомча робоча група для забезпечення взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також затверджено план заходів щодо її реалізації. До складу міжвідомчої робочої групи входитимуть представники зацікавлених міністерств на рівні заступників міністрів, а також заступники голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. До роботи групи залучатимуться також представники Федерації професійних спілок України.
Організаційна робота здійснюватиметься з урахуванням вимог чинного законодавства у сфері недержавного пенсійного забезпечення, яким передбачено, зокрема, необхідність прийняття рішень про участь у фонді трудовими колективами бюджетних установ та внесення відповідних змін до колективних договорів.
Сплата пенсійних внесків до фонду на користь працівників, які стали учасниками фонду, здійснюватиметься після укладення роботодавцями з числа бюджетних установ пенсійних контрактів та внесення відповідних відомостей про учасників фонду до системи персоніфікованого обліку фонду. Відповідно до Закону України „Про державний бюджет України на 2004 рік” функції головного розпорядника бюджетних коштів, за рахунок яких сплачуватимуться пенсійні внески виконуватиме Міністерство праці та соціальної політики.
Передбачається, що учасниками фонду стануть понад три мільйони працівників бюджетної сфери.