ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про соціально-правовий захист дітей, запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, профілактику правопорушень


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація

Дата: 30 листопада 2016 року

Номер: 534

Дата оприлюднення: 02.12.2016

 

 

 

Про соціально-правовий захист дітей,

запобігання дитячій безпритульності та

бездоглядності, профілактику правопорушень

 

 

У відповідності до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», в районі проводиться відповідна робота.

З питань запобігання бездоглядності та сирітства серед дітей,  службою у справах дітей спільно з інспектором Гощанського відділення поліції Острозького відділу поліції Головного управління Національної поліції  в Рівненській області, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться робота щодо своєчасного виявлення сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Станом на 20 листопада 2016 року здійснено 152 обстеження умов проживання даної категорії сімей. Крім того, органом опіки та піклування райдержадміністрації подано 2 позовні заяви про позбавлення батьківських прав батьків, з яких: 1 – відмовлено та 1 – знаходиться в судовому проваджені.

Протягом січня – листопада 2016 року зафіксовано 8 випадків вчинення насильства відносно неповнолітніх: 6-психологічного характеру та 2- фізичного. За аналогічний період 2015 року випадків насильства відносно дітей не зафіксовано.

.     На обліку дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах перебуває    11 дітей. З них: 2 дитини, батьки яких ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, 1 дитина з проблемою систематичного залишення місця проживання, 6 дітей з вчиненням психологічного насильства, 2 – фізичного насильства.

 

Одним з напрямків профілактики запобігання безпритульності та бездоглядності є проведення роботи щодо поширення пріоритетних сімейних форм влаштування дітей.    

На первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 72 дитини, з них: 62 – у сім’ях опікунів/піклувальників, 2 – в прийомних сім’ях, 7 – в дитячих будинках сімейного типу та 1 дитина, залишається неохоплена сімейними формами виховання. В сім’ях усиновителів виховується 18 дітей.

Крім того,  на території району функціонує 1 прийомна сім’я Коробчуків, в якій виховується 1 дитина, та 1 дитячий будинок сімейного типу створений на базі родини Нарижних, в якому виховується  8 дітей.

Однією з основних форм профілактики правопорушень є проведення профілактичних рейдів. З початку 2016 року проведено 14 рейдів, складено 28 протоколів.

Протягом січня-листопада 2016 року неповнолітніми скоєно 2 злочини.

З метою соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій безпритульності, бездоглядності:

1. Виконкомам сільських, селищної рад:

1) вчасно виявляти та інформувати службу у справах дітей райдержадміністрації про дітей, які залишились без батьківського піклування;

2) вживати заходів для раннього виявлення батьків, які неспроможні або не виконують батьківські обов’язки, здійснювати моніторинг дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, про що  терміново інформувати службу у справах дітей райдержадміністрації.

3. Відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації забезпечити інформування служби у справах дітей райдержадміністрації, Гощанське відділення поліції Острозького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області про дітей, які не відвідують навчальні заклади без поважних причин.                

3. Службі у справах дітей райдержадміністрації:

1) здійснювати заходи щодо виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;

2) продовжити практику проведення спільних профілактичних заходів (рейдів), спрямованих на попередження дитячої бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, залучаючи до участі в них працівників Гощанського відділення поліції Острозького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, сільських та селищного голів, депутатів сільських та селищної рад;

3) продовжити профілактичну роботу з  сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховуються діти, залучаючи до участі в ній інспекторів поліції, сільських та селищного голів, депутатів сільських та селищної рад;

4) продовжити роботу щодо виявлення та охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сільськими, селищним головами;  

5) спільно з інспекторами Гощанського відділення поліції Острозького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області продовжити профілактичну роботу щодо залучення дітей до навчання, які без поважних причин не відвідують навчальні заклади.  

4. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію щоквартально до 01 числа місяця, наступного за звітним періодом.

5. Службі у справах дітей райдержадміністрації забезпечувати узагальнення інформацій щоквартально до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом.

6. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови райдержадміністрації від 08 грудня 2015 року № 533 «Про соціально-правовий захист дітей, забігання дитячій безпритульності та бездоглядності, профілактика правопорушень».

       7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Гоменюка Т.Т.

 

 

 

 

 

Голова райдержадміністрації                                                          Ю. Ковальчук

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ