ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про стан соціальної роботи з сім’ями та особами, які опинилися в складних життєвих обставинах


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація

Дата: 02 серпня 2016 року

Номер: 339

Дата оприлюднення: 05.08.2016

 

 

Про стан соціальної роботи з сім’ями

та особами, які опинилися в складних

життєвих обставинах

 

   

        Відповідно до Закону України «Про соціальну роботу з сімями, дітьми та молоддю», постанов Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року   № 895 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах» та від 21 листопада 2013 року № 896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)» в районі проводиться відповідна робота.

 Пріоритетним напрямком роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та його філій є виявлення сімей, дітей та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують соціальної підтримки, оцінка їх потреб, надання їм соціальних послуг, організація своєчасної допомоги шляхом взаємодії з іншими установами та організаціями.

Протягом І півріччя 2016 року від суб’єктів соціальної роботи до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 298 повідомлень щодо перебування сімей в складних життєвих обставинах (протягом шести місяців минулого року таких повідомлень надійшло 211, ріст становить 41 відсоток). Працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та його філій проведено оцінки потреб 294 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (за аналогічний період 2015 року проведено оцінки потреб 211 сімей/осіб). За результатами оцінок потреб 124 сім’ї/особи були взяті на облік районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як сім’ї/особи, які опинилися в складних життєвих обставинах (у минулому році за аналогічний період на облік поставлено 26 таких сімей).

Всього протягом І півріччя 2016 року на обліку районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 237 сімей/осіб, в яких виховується 381 дитина (в аналогічному періоді 2015 року на обліку перебувало 140 сімей/осіб, в яких виховується 349 дітей). Ріст кількості сімей/ осіб на обліку районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  центру у 2016 році складає 69 відсотків у порівнянні з минулим роком і зумовлений збільшенням кількості сімей, постраждалих від збройних конфліктів, а саме сімей учасників антитерористичної операції.

За шість місяців 2016 року у 28 сім’ях складні життєві обставини було подолано та у 10 сім’ях – мінімізовано (для порівняння, у І півріччі 2015 року  - у 20 сім’ях складні життєві обставини подолано, у 4 - мінімізовано).

 У І півріччі 2016 року соціальним супроводом було охоплено 47 сімей/осіб, в яких виховується 120 дітей,  в аналогічному періоді 2015 року – під супроводом перебувало 37 сімей/осіб, в яких виховується 91 дитина (охоплення сімей супроводом зросло на 27 відсотків в порівнянні з минулим роком).  Знято з соціального супроводу у 2016 році 22 сім’ї/особи, з них 16  сімей/осіб з позитивним результатом, 3 сім’ї знято з супроводу з негативним результатом, з них у 2 сім’ях батьків позбавлено батьківських прав відносно 7- ми дітей, ще в 1 сім’ї вихованням на даний час займається батько, мати не виконує свої батьківські обов’язки. У порівнянні з 2015 роком: 15 сімей знято з соціального супроводу, з них 12 сімей з позитивним результатом, 2 сім’ї з негативним результатом та 1 сім’ю в зв’язку з переїздом.

Позитивний показник від знятих з супроводу сімей у 2016 році становить 86 відсотків, у 2015 році становив 80 відсотків. 

У результаті надання соціальних послуг сім’ям та особам, що опинилися в складних життєвих обставинах спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та його філій  у І півріччі 2016 року 71 сім’я отримала гуманітарну допомогу, у 47 сім’ях оформлено відповідні документи, в т.ч. для призначення соціальних виплат, 31 сім’я отримала психологічну допомогу,  у 27 сім’ях вирішено житлово-побутові проблеми, в т.ч. поліпшення житлових умов, у 21 сім’ї налагоджено зв’язки з членами сім’ї, громади, 10 сімей отримали допомогу в організації лікування, 8 – працевлаштовані, 4 – отримали допомогу в реєстрації за місцем проживання, 3 – організовано оздоровлення, 1 – надано допомогу у влаштуванні до закладів освіти, 1 – сприяли у наданні юридичної допомоги. 

Враховуючи вищевикладене та з метою надання якісних соціальних послуг найуразливішим категоріям населення, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах:

1.    Інформацію про стан соціальної роботи з сім’ями та особами, які опинилися в складних життєвих обставинах,  взяти до уваги.

2. Виконкомам селищної, сільських рад, службі у справах дітей, управлінню соціального захисту населення, відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, комунальному закладу «Гощанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», Гощанському відділенню поліції Острозького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області:

1) своєчасно повідомляти районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про виявлення сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах;

2) долучатися до соціальної роботи з сім’ями та особами, які опинилися в складних життєвих обставинах, в межах своїх повноважень та у відповідності з чинним законодавством.

3.  Районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити:

1) надання якісних соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах;

2) підвищення ефективності соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, зокрема через здійснення їх соціального супроводу;

3) проведення ефективної інформаційної діяльності з метою якнайширшого інформування населення про спектр та умови надання соціальних послуг районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

4. Виконавцям про виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію щоквартально до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом.

5. Районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечувати узагальнення інформацій щоквартально до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом.

6.  Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Гоменюка Т.Т.

 

 

Голова адміністрації                                                                           Ю. Ковальчук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 

24 серпня

12.00 - атракціони для дітей «Дитяче ігрове містечко» (площа Незалежності, смт.Гоща);

15.00 - майстер-класи для дітей (площа Героїв Майдану); Пластова точка», фото-зона «Україну в серці збережу», фотовиставка Петра Зубкевича – ретроспектива відзначення Дня незалежності «Україна. Незалежність. Гоща», презентація картин Гощанського Погориння, польова кухня, виїзна торгівля (алея Слави).

17.00-20.30 - святковий концерт з нагоди 28-ї річниці незалежності України «Україно, цвіти у любові й добрі» за участю кращих аматорських колективів районних мистецьких установ; вручення Почесних грамот райдержадміністрації та районної ради, нагород Гощанської селищної ради; виступ лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів інструментально-вокального ансамблю «SoloMia» м.Київ (керівник Роман Шушвар), флешмоб «Ми - діти твої, Україно» (сцена на площі Героїв Майдану).

20.30 - відео-презентація кулінарного проекту «Гощанські традиції» (алея Слави).

20.40 - презентація сучасної аварійно-рятувальної техніки та обладнання служби цивільного захисту району (площа  Незалежності).

21.00-23.30 - святкова дискотека «Під зоряним небом» (площа Героїв Майдану).

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ