ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про епізоотичну ситуацію в районі щодо захворювання тварин на сказ


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація

Дата: 14 липня 2016 року

Номер: 314

Дата оприлюднення: 15.07.2016

 

Про епізоотичну ситуацію в районі 

щодо захворювання тварин на сказ

 

 

Епізоотична ситуація по захворюванню тварин на сказ є складною, район рахується стаціонарно неблагополучним щодо даного захворювання.

За 2015 рік зареєстровано дванадцять випадків сказу в десяти неблагополучних пунктах (дві лисиці, шість котів, три великої рогатої худоби, один собака).

За  шість місяців 2016 року виявлено три неблагополучні пункти на сказ, де захворіли два коти та один собака.

Така ситуація виникла в результаті недостатнього виконання комплексного плану заходів по профілактиці та боротьбі зі сказом тварин  на території Гошанського району, затвердженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації від 06 січня 2016 року, про що свідчить  низька ефективність виконання вказаних заходів на місцях, недостатнє проведення регуляції чисельності диких м’ясоїдних тварин та здичавілих тварин  в мисливських угіддях, та селах району.

Не в повному обсязі в розрізі населених пунктів проводиться щеплення домашніх тварин проти сказу.

Враховуючи вищезазначене та з метою стабілізації епізоотичної ситуації щодо захворювання тварин на сказ на території населених пунктів району, керуючись законами України “Про ветеринарну медицину”, “Про  місцеві державні адміністрації”, Указом Президента України від 22 березня 2001 року №192/2001 “Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні”, Інструкцією про заходи щодо боротьби зі сказом тварин, затвердженою наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України  від 19 січня 1994 року №2:

1. Рекомендувати голові Гощанської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Демчуку І.Б.:

1)  Здійснювати заходи щодо підтримання розмірів популяцій лисиць, яка не повинна перевищувати 1 голову на 1000 га сільськогосподарських угідь, з обов’язковим дослідженням на сказ.

2) Систематично проводити обстеження місць заселення диких тварин, у випадку виявлення їх трупів з ознаками загибелі від інфекційних хвороб, або виявлення живих тварин з підозрілою поведінкою, негайно повідомляти про це працівників державної  ветеринарної медицини для дослідження на сказ.

3) У разі виникнення захворювання тварин на сказ проводити санітарний відстріл диких м’ясоїдних та бродячих тварин у карантинній та загрозливій зонах незалежно від періоду полювання.

 

2.  Рекомендувати  сільським та селищному головам:

1) Активізувати роботу адміністративних комісій при сільських та селищній радах, на які запрошувати людей, що ухиляються  від пред’явлення тварин для обов’язкових профілактичних щеплень та порушують Правила утримання собак у населених пунктах району, приймати відповідні рішення  згідно діючого законодавства.

2) Проводити боротьбу зі здичавілими та безпритульними тваринами на мисливських угіддях і  на  закріплених територіях.

3) Надавати дієву допомогу фахівцям ветеринарної медицини при проведенні обов’язкових профілактичних щеплень проти сказу.

4) Повідомляти службу ветеринарної медицини про кожний випадок захворювання або загибелі тварини.

 

3.  Рекомендувати районній державній  лікарні ветеринарної медицини:

1) Забезпечити в повному обсязі проведення щеплень собак та котів проти сказу у всіх населених пунктах району відповідно до наданих сільськими та селищною радами списків та на підставі подвірних обходів.

2) Своєчасно проводити карантинування тварин, які нанесли покуси  людям.

3) Провести моніторинг захворювання на сказ дикої фауни.

4) Проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо профілактики сказу тварин, зокрема через засоби масової інформації та в бесідах з громадянами.

 

4. Рекомендувати комунальному закладу «Гощанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та комунальній установі «Гощанська центральна районна лікарня» забезпечити наявність достатньої кількості антирабічних препаратів (вакцини, імуноглобулінів) для надання своєчасної допомоги постраждалим громадянам від покусів тварин.

 

5.  Рекомендувати начальнику Гощанського відділення Острозького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області Цідилку А.В. надавати дієву допомогу сільським та селищній радам  при проведенні  оздоровчих та профілактичних  заходів щодо сказу тварин.

 

6. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію до 01 жовтня 2016 року.

 

7.  Управлінню Держпродспоживслужби в Гощанському районі   забезпечити узагальнення інформації до 10 жовтня 2016 року.

 

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Ястремського Ю. В.

 

 

 

Голова райдержадміністрації                                               Ю.Ковальчук
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ