ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання, захист житлових та майнових прав неповнолітніх


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація

Дата: 03 червня 2016 року

Номер: 261

Дата оприлюднення: 03.06.2016

 

Про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання, захист житлових та майнових прав неповнолітніх

   

 

        Відповідно до законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» в районі проводиться відповідна робота.

      Пріоритетним завданням служби у справах дітей є влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

       Станом на 27 травня 2016 року на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 73 дитини-сироти та дитини, позбавлених батьківського піклування. З них: 61 дитина перебуває під опікою/піклуванням, 2 - в прийомних сім’ях, 7- в дитячих будинках сімейного типу,  1 дитина - в інтернатній установі, 1- в тимчасовій формі, 1- в реабілітаційному центрі.

       На початок 2016 року кількість дітей, не охоплених сімейними  формами виховання, становила 9 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дана цифра зменшилася до 2 дітей, не охоплених сімейними формами виховання, зокрема 1 - влаштована під опіку/піклування, 4 – влаштовані до дитячих будинків сімейного типу, 1- знята у зв’язку зі смертю,   1- знято в зв’язку з  повноліттям.

       Протягом 5 місяців 2016 року на первинний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування взято 5 дітей вищевказаної категорії, з них: 5 дітям надано статус та влаштовано під опіку/піклування.

       Щороку здійснюються перевірки умов проживання дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з метою дотримання належних умов для життєдіяльності, розвитку та захисту прав дітей. Фактів щодо неналежного виконання обов’язків опікунами/піклувальниками щодо виховання та утримання підопічних не зафіксовано.

        На місцевому обліку з усиновлення перебуває 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 27 травня 2016 року звернень щодо усиновлення дітей не надходило. Однак, з початку поточного року відбулося 1 внутрісімейне усиновлення.

        В районі функціонує 1 прийомна сім’я, яка виховує 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, та 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей, позбавлених батьківського піклування. Систематично проводиться робота щодо виявлення осіб, які бажають стати прийомними батьками та батьками-вихователями. У 2015 році одна подружня пара виявила бажання створити прийомну сім’ю та пройшла курси підготовки прийомних батьків та батьків-вихователів в Рівненському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На даному етапі проводиться робота щодо влаштування дітей у вищевказану сім’ю.

      Створена і функціонує електронна база ведення обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та ведеться реєстр житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

     Службою у справах дітей райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування здійснюється постійний контроль за захистом житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.             На даний час із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житло та майно мають 4 дітей. Рішеннями виконкомів сільських рад над житлом та майном вищевказаних дітей призначено опікунів, які несуть відповідальність за його збереження. Випадків порушень житлових та майнових прав дітей не виявлено. 

      Сільські та селищний голови проінформовані про обов’язкову постановку на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-річного віку та не мають житла на праві власності.         

      На сьогоднішній день на квартирному обліку перебуває 15 дітей даної категорії.

Враховуючи викладене та з метою забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

1. Інформацію про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання, захист житлових та майнових прав неповнолітніх взяти до уваги.

2.  Виконкомам сільських, селищної рад:

       1) вчасно повідомляти службу у справах дітей райдержадміністрації про дітей, які залишились без батьківського піклування;

2) здійснювати контроль за збереженням майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до досягнення ними віку, передбаченого чинним законодавством;

3)  не допускати дій, що призводять до порушення житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та при прийнятті рішень, що стосуються даних питань, погоджувати їх із службою у справах дітей райдержадміністрації;                                        

4) забезпечити постановку на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16-річного віку та вживати заходів щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом.

3. Службі у справах дітей райдержадміністрації:

1) проводити заходи щодо виявлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

2) вживати вичерпних заходів щодо влаштування дітей-сиріт та дітей,      позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання.

       3) посилити контроль за дотриманням чинного законодавства в частині захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

        4.  Районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

        1) проводити рекламну кампанію щодо пошуку кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі з урахуванням необхідності влаштування до сімейних форм виховання дітей та направляти на проходження навчання осіб, які виявили бажання взяти на виховання в сім'ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.

          2) здійснювати соціальне супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, які функціонують на території району.

        5. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови райдержадміністрації від 02 червня 2015 року № 245  «Про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання, захист житлових та майнових прав неповнолітніх».

          6. Виконавцям про виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію щоквартально до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом.

        7. Службі у справах дітей райдержадміністрації забезпечувати узагальнення інформацій щоквартально до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Гоменюка Т.Т.

 

 

 

Голова райдержадміністрації                                                              Ю. Ковальчук
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ