ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про план заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року у Гощанському районі


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація

Дата: 18 квітня 2016 року

Номер: 193

Дата оприлюднення: 18.04.2016

 

 

Про план заходів з реалізації

Національної стратегії у сфері

прав людини на період до 2020 року

у Гощанському районі

 

         На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 року № 1393 – р «Про затвердження плану дій з реалізації  Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року», розпорядження голови обласної державної адміністрації від  21 березня 2016 року № 130 «Про план заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року у Рівненській області» :

1. Затвердити план заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року у Гощанському районі (далі – план заходів) згідно з додатком.

            2. Структурним підрозділам райдержадміністрації:

          1) забезпечити виконання плану заходів;

          2) інформувати райдержадміністрацію про хід виконання плану заходів щокварталу до  20 числа місяця, що є останнім у звітному періоді.

         3. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечити узагальнення інформацій  щокварталу до 25 числа місяця, що є останнім у звітному періоді.

4. Контроль за виконанням  розпорядження  покласти  на заступника голови райдержадміністрації Гоменюка Т.Т.

 

 

 

 

Голова  адміністрації                                                            Ю. Ковальчук

 

Додаток

до розпорядження голови райдержадміністрації

18.04.2016 № 193

 

ПЛАН ЗАХОДІВ

заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року у Гощанському районі

          1.  Створення передумов для зменшення ризиків життю та здоров'ю факторами підвищеної небезпеки:        

         запровадження  навчання для працівників системи цивільного захисту, охорони здоров'я, освіти та соціального захисту, в яких перебувають люди з інвалідністю, зокрема з порушенням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, з розумовою відсталістю, психічними розладами, та інші  маломобільні групи населення, за навчальною програмою щодо надання таким категоріям осіб допомоги в разі виникнення та/або загрози виникнення надзвичайних ситуацій.

 

Гощанський районний сектор Головного управління ДСНС України в Рівненській області, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

ІІ квартал 2016 року.

        2. Створення ефективної системи надання соціальних послуг, у тому числі із забезпечення соціального супроводу та підтриманого проживання людей з інвалідністю:

        1) забезпечення розвитку соціальних послуг, що надаються  в територіальній громаді, у тому числі із залученням недержавних організацій.

 

Гощанський районний територіальний центр соціального обслуговування  (надання соціальних послуг), Гощанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети  селищної та сільських рад.

2016 – 2020 роки;

        2) забезпечення постійного інформування населення щодо системи надання соціальних послуг, зокрема, шляхом розміщення на сайтах, стендах переліку соціальних послуг (найменування послуги та її зміст, строки, підстави, умови надання та іншої інформації про послуги).

     

Гощанський районний територіальний центр соціального обслуговування  (надання соціальних послуг), Гощанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети  селищної та сільських рад.

2016 – 2020 роки;

3. Забезпечення доступу до одержання медичної допомоги вразливих верств населення:

           1) здійснення обстеження  комунальних закладів охорони здоров'я щодо їх відповідності державним будівельним нормам у частині доступності для маломобільних груп населення, у тому числі людей з інвалідністю з порушеннями зору, слуху та опорно-рухового апарату (ДБН В.2.2-17:2006, ДСТУ-Н Б В.2.2-31:2001 та ДСТУ Б ISO 21542:2013).

 

Комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради,  комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, виконавчі комітети  селищної та сільських рад.

2016 – 2020 роки;

2) розроблення механізму та поквартального плану-графіка здійснення реконструкції та ремонту будівель з урахуванням відповідних вимог будівельних норм, але не менше як 20 відсотків  комунальних органів і закладів охорони здоров'я.

 

Комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016-2020 роки.

4. Створення умов для самовираження та розвитку дитини:

          1) вжиття на виконання Закону України "Про приватизацію державного майна" дієвих заходів для повернення незаконно відчужених об'єктів  соціальної інфраструктури (дошкільних навчальних закладів, будинків культури тощо); збільшення частки соціальної інфраструктури у вимогах до забудовників для задоволення соціально-культурних потреб територіальної громади з урахуванням кількості дітей.

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 – 2020 роки;

2) забезпечення збереження, недопущення  ліквідації, перепрофілювання спортивних споруд району без створення рівноцінних.

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації,  виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 – 2020  роки.

5. Забезпечення запобігання соціальному сирітству та інституалізації дітей:

           1) забезпечення ведення реєстру житла, закріпленого за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, та посилення органами опіки контролю за його збереженням та використанням.

 

 

Служба у справах дітей райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 – 2020 роки;

2) вивчення потреби щодо створення  центрів соціальної підтримки дітей та сімей на районному рівні як комплексів сімейно орієнтованих послуг з попередження інституалізації.

Служба у справах дітей райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

IV квартал 2016 року.

6. Створення умов для розвитку і виховання дітей у сім'ях або в умовах, максимально наближених до сімейних:

         1) запровадження мінімального базового комплексу соціальних послуг для вразливих сімей з дітьми на рівні громад шляхом запровадження посади фахівця із соціальної роботи для виявлення вразливих категорій сімей/осіб та організацій надання соціальних послуг.

 

Гощанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 - 2020 роки;

           2) проведення аналізу причин влаштування дітей до інтернатних установ щодо відповідності найкращим інтересам дитини та надання пропозицій щодо оптимізації мережі інтернатних закладів, розвитку послуг та реінтеграції дітей в сімейне середовище.

 

Служба у справах дітей райдержадміністрації, відділ  освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 – 2020  роки;

         3) надання пріоритетності сімейним формам виховання при влаштуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Служба у справах дітей райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 – 2020 роки;

         4) забезпечення комплексного дослідження стану реалізації прав дітей (збір даних щодо системи захисту дітей на районному рівні, стану задоволення потреб дітей в інтернатних закладах різних типів, визначення переліку послуг з попередження інституалізації на місцевому рівні).

Служба у справах дітей райдержадміністрації, відділ  освіти, молоді та спорту   райдержадміністрації,Гощанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

IV квартал 2016 року;

7. Забезпечення всім дітям рівного доступу до необхідних їм послуг незалежно від стану здоров'я, етнічного та соціального походження, віросповідання, місця проживання, громадянства або інших ознак:

1) проведення інформаційно-просвітницьких кампаній для заохочення та забезпечення реєстрації всіх дітей, в тому числі ромської національності.

 

Гощанське районне управління юстиції у Рівненській області, служба у справах дітей райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки.

8. Запровадження та забезпечення функціонування системи послуг раннього втручання з метою створення сприятливих умов життєдіяльності для дітей, які мають порушення розвитку, підтримки сімей, в яких вони виховуються, запобігання відмовам батьків від дітей, які мають порушення розвитку, інвалідизації дитячого населення:

1) підготовка та/або перепідготовка кваліфікованих фахівців для роботи в командах раннього втручання.

Комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, служба у справах дітей райдержадміністрації, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

Через три місяці після затвердження стандарту;

           2)  проведення моніторингу щодо надання послуг раннього втручання та стандартизації надання послуг.

 

Комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, служба у справах дітей райдержадміністрації, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

IV квартал 2016 року;

3) проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з популяризації та розповсюдження знань щодо раннього розвитку дітей та виникнення можливих ризиків.

 

Комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, служба у справах дітей райдержадміністрації, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки.

9. Забезпечення відповідності мережі дошкільних, загальноосвітніх,  позашкільних навчальних закладів потребам територіальних громад:

1) подання пропозицій до порядку реалізації положень Закону України "Про освіту" щодо соціального використання навчальних закладів, які закривають, з визначенням контрольного механізму.

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

ІІІ квартал 2016 року.

10. Упровадження інклюзивного навчання для можливості реалізації людьми з інвалідністю права на освіту.

          1) здійснення обстеження державних і комунальних навчальних закладів щодо їх відповідності державним будівельним нормам у частині доступності для маломобільних груп населення, у тому числі людей з інвалідністю з порушеннями зору, слуху та опорно-рухового апарату (ДБН В.2.2-17:2006, ДСТУ-Н Б В.2.2-31:2001 та ДСТУ Б ISO 21542:2013).

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки;

         2) розроблення механізму та поквартального плану-графіка здійснення реконструкції та ремонту будівель з урахуванням відповідних вимог будівельних норм, але не менше як 20 відсотків державних і комунальних органів управління освітою і навчальних закладів щороку.

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки.

11. Створення умов, необхідних для запобігання та протидії усім формам гендерного насильства та торгівлі людьми:

1) забезпечення провадження діяльності районної координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 – 2020 роки, але не менш як чотири рази на рік.

12. Створення ефективної системи запобігання та протидії домашньому насильству, у тому числі вжиття заходів забезпечення повідомлення уповноваженим органам про випадки домашнього насильства:

1) подання пропозицій департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації до проекту Порядку міжвідомчої взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи з протидії домашньому насильству.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Гощанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді,  служба у справах дітей райдержадміністрації, Гощанське районне управління юстиції  у Рівненській області, Гощанське відділення  поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2017 роки.

13. Удосконалення порядку надання допомоги жертвам домашнього насильства та впровадження програми, спрямованої на навчання осіб, які вчинили домашнє насильство, ненасильницькій поведінці в міжособистісних стосунках:

          1) застосування відпрацьованого механізму державного соціального замовлення послуг неурядових організацій, які працюють у сфері протидії домашньому насильству (надають послуги потерпілим від домашнього насильства, проводять корекційну роботу з особами, які вчиняють домашнє насильство).

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради,  Гощанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді,  служба у справах дітей райдержадміністрації, Гощанське районне управління юстиції  у Рівненській області, Гощанське відділення  поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

IV квартал 2016 року;

           2) проведення роботи з особами, які вчиняють домашнє насильство (включаючи забезпечення фахівцями, приміщеннями та ресурсами).

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанське відділення  поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

ІІІ квартал 2016 року − 2020 рік;

        3) забезпечення діяльності існуючих установ, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки.

14. Проведення роботи з інформування населення про проблеми і способи протидії домашньому насильству та порядок надання допомоги постраждалим від домашнього насильства:

1) підтримання діяльності "гарячої" лінії із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Гощанське    відділення  поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 – 2020 роки.

15. Удосконалення механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків:

         1) забезпечення діяльності радників з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки;

2) забезпечення діяльності робочих груп з питань впровадження гендерних підходів у діяльність органів влади та органів місцевого самоврядування.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки.

        16. Здійснення комплексних заходів щодо подолання гендерної дискримінації, у тому числі гендерних стереотипів:

1) організація та проведення освітньо-просвітницьких заходів (зокрема із залученням засобів масової інформації), спрямованих на поширення гендерних знань та подолання гендерних стереотипів.           

 

Гощанський районний центр зайнятості, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки.

17. Забезпечення комплексності та узгодженості законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації, упровадження відповідних та своєчасних позитивних дій на національному та місцевому рівні у сфері запобігання та протидії дискримінації, забезпечення ефективного та своєчасного реагування держави на нові виклики:

          1) удосконалення процедури розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі.

 

Структурні підрозділи  райдержадміністрації,  виконавчі комітети  селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки;

          2) у разі потреби створення експертної ради з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки.

18. Здійснення комплексних заходів щодо забезпечення потреб громадян України, які належать до корінних народів і національних меншин, у соціальних та інших послугах:

1) проведення у місцях  компактного проживання національних меншин заходів з інформування  про соціальні послуги, що надаються Державною службою зайнятості.

 

Гощанський районний центр зайнятості, відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

Щокварталу починаючи з ІІ кварталу 2016 року;

2) забезпечення інформування працівників державних закладів охорони здоров'я про особливості національної ментальності представників національних меншин у місцях компактного проживання.

 

Комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради, відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

Починаючи з ІІ кварталу 2016 року.

19. Створення ефективного механізму для участі представників корінних народів і національних меншин у процесі прийняття органами державної влади, органами місцевого самоврядування рішень з питань, що стосуються прав корінних народів і національних меншин:

1) проведення аналізу реалізації права національних меншин на участь у публічному та соціально-політичному житті для подання пропозицій щодо розроблення (пілотного) механізму для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою покращення реалізації цього права, зокрема у місцях компактного проживання національних меншин.

 

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

І квартал 2017 року.

20. Створення належних матеріально-технічних умов для учасників антитерористичної операції на період її проведення:

1) забезпечення ефективної системи соціальної, медичної та психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. 

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, комунальний заклад «Гощанський районний центр первинної медико - санітарної допомоги» Гощанської районної ради.

2016 − 2017 роки.

21. Задоволення життєво необхідних потреб внутрішньо переміщених осіб:

1) подання пропозицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України з метою врегулювання питання здійснення розселення інвалідів і дітей-інвалідів з порушеннями зору та опорно-рухового апарату, які переміщуються з тимчасово окупованої території та/або районів проведення антитерористичної операції, у приміщення установ та закладів, пристосовані для пересування (обслуговування) таких осіб, на визначений строк.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації,  виконавчі комітети селищної та сільських рад.

2016 − 2020 роки.

22. Удосконалення законодавства про біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, відповідно до міжнародних стандартів:

1) реалізація інформаційно-просвітницьких кампаній для заохочення та забезпечення реєстрації всіх дітей, зокрема ромської національності.

 

Гощанське районне управління юстиції  у Рівненській області, відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконавчі комітети селищної та сільських рад.

ІV квартал 2017 року – 2020 рік.

 

 

 

 

 

 

Керівник апарату адміністрації                      І. Парфьонова
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 

24 серпня

12.00 - атракціони для дітей «Дитяче ігрове містечко» (площа Незалежності, смт.Гоща);

15.00 - майстер-класи для дітей (площа Героїв Майдану); Пластова точка», фото-зона «Україну в серці збережу», фотовиставка Петра Зубкевича – ретроспектива відзначення Дня незалежності «Україна. Незалежність. Гоща», презентація картин Гощанського Погориння, польова кухня, виїзна торгівля (алея Слави).

17.00-20.30 - святковий концерт з нагоди 28-ї річниці незалежності України «Україно, цвіти у любові й добрі» за участю кращих аматорських колективів районних мистецьких установ; вручення Почесних грамот райдержадміністрації та районної ради, нагород Гощанської селищної ради; виступ лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів інструментально-вокального ансамблю «SoloMia» м.Київ (керівник Роман Шушвар), флешмоб «Ми - діти твої, Україно» (сцена на площі Героїв Майдану).

20.30 - відео-презентація кулінарного проекту «Гощанські традиції» (алея Слави).

20.40 - презентація сучасної аварійно-рятувальної техніки та обладнання служби цивільного захисту району (площа  Незалежності).

21.00-23.30 - святкова дискотека «Під зоряним небом» (площа Героїв Майдану).

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ