ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про затвердження плану заходів з реалізації Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація

Дата: 4 квітня 2016 року

Номер: 168

Дата оприлюднення: 07.04.2016

 

Про затвердження плану заходів з реалізації Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року

 

 

         Відповідно до статей 25, 42 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1094 «Про затвердження Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 04 березня 2016 року № 104 «Про затвердження плану заходів з реалізації Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної  операції  в  інші  регіони України, на період до 2017 року», з метою розв’язання основних проблем громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в Гощанський район, зниження рівня соціальної напруженості серед них і в суспільстві, сприяння інтеграції та соціальній адаптації таких осіб за новим місцем проживання:

1. Затвердити план заходів з реалізації Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року згідно з додатком.

         2. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію щокварталу до 15 числа місяця, що є останнім у звітному періоді.

         3. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечити узагальнення інформацій щокварталу до 20 числа місяця, що є останнім у звітному періоді.

         4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на  заступника голови райдержадміністрації Гоменюка Т.Т.

 

 

 

 

Голова  адміністрації                                                                          Ю. Ковальчук

 

 

Додаток

до розпорядження голови райдержадміністрації

04.04.2016 № 168

 

ПЛАН ЗАХОДІВ

з реалізації Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року

  

1. Удосконалення механізму міжвідомчої та міжсекторальної координації здійснення заходів з інтеграції, соціальної адаптації та захисту громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в Гощанський  район (далі - переселені громадяни), зокрема доопрацювання програмного забезпечення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб шляхом доповнення даними щодо розміщення, працевлаштування, рівня освіти, спеціалізації за професійною освітою та потреб і намірів переселених громадян.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Протягом 2016 року. 

2. Участь у розробленні механізму оплати вартості комунальних послуг за тарифами для побутових споживачів у разі тимчасового розміщення переселених громадян для проживання в офісних приміщеннях, санаторних та оздоровчих закладах, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

 

Управління економіки райдержадміністрації, відділ освіти молоді та спорту райдержадміністрації, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року.

3. Забезпечення дієвості програм і заходів з інтеграції, соціальної адаптації та захисту переселених громадян:

1) проведення нарад, засідань за круглим столом, конференцій, публічних заходів з обговорення шляхів розв’язання проблем захисту та забезпечення прав переселених громадян.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, сектор внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної ради.

Протягом 2016 − 2017 років;

2) здійснення через засоби масової інформації, соціальні мережі інформування громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в Гощанський район, щодо їх підтримки, соціальної адаптації та соціального захисту.

 

Сектор внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, управління  соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

3) забезпечення інформаційного супроводу стратегії інформаційної політики з питань формування ціннісної орієнтації переселених громадян, розробленої Міністерством інформаційної політики України.

 

Сектор внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, відділ освіти молоді та спорту райдержадміністрації, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року.

4. Забезпечення першочергового задоволення потреб найбільш незахищених категорій переселених громадян (діти, вагітні жінки, інваліди, особи похилого віку) з метою дотримання їх прав на свободу пересування та вибір місця проживання.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради,  Гощанський районний сектор Головного управління ДСНС України в Рівненській області, виконавчі комітети сільської та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

5. Розроблення плану дій інформаційно-освітнього змісту на рівні громад, своєчасного виявлення фактів стигматизації переселених громадян і проведення публічних заходів відповідного змісту з метою запобігання проявам негативного ставлення до переселених громадян, забезпечення соціальної злагоди та соціальної згуртованості у місцевих громадах, які приймають переселених громадян. Забезпечення реалізації зазначеного плану дій.

 

Сектор внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, відділ освіти молоді та спорту райдержадміністрації, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

6. Сприяння самоорганізації переселених громадян, створення умов для активізації соціальних зв’язків, довіри та бажання працювати для поліпшення свого життя:

1) створення умов для розвитку самоорганізації та взаємодопомоги переселених громадян через взаємодію з громадськими об’єднаннями.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року;

2) залучення переселених громадян до місцевого самоуправління в громадах їх компактного проживання; заохочення створення органів самоорганізації населення та залучення їх до життя місцевих громад.

 

Виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року. 

7. Забезпечення евакуації та надання допомоги для захисту життя:

1) сприяння в забезпеченні евакуації та надання допомоги переселеним громадянам під час переміщення, гарантування безпечного повернення та запобігання недобровільному переселенню в місця, де може виникнути загроза їх життю чи здоров’ю.

 

Гощанський районний сектор Головного управління ДСНС України в Рівненській області, управління економіки райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року;

2) створення та підтримування в актуальному режимі роботи телефонних "гарячих ліній" з питань інформування переселених громадян про можливість отримання необхідних послуг.

 

Структурні підрозділи  райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року;

3) надання матеріальної допомоги на переїзд, вирішення житлових питань, облаштування переселених громадян у місцях тимчасового переселення.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

8. Задоволення першочергових потреб переселених громадян, зокрема здійснення забезпечення необхідною медичною допомогою, гуманітарною допомогою, харчуванням і місцями для тимчасового перебування.

 

Комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради, управління  соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний сектор Головного управління ДСНС України в Рівненській області, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

9. Задоволення потреб сімей переселених громадян, у складі яких є інваліди:

1) забезпечення тимчасового розміщення сімей переселених громадян, у складі яких є інваліди без уражень опорно-рухового апарату, які не потребують додаткових умов облаштування житла, у приміщеннях установ та закладів, приватних домівках (зокрема, в сільській місцевості), якомога ближче до медичних і соціальних закладів.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний сектор Головного управління ДСНС України в Рівненській області, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року;

2) забезпечення тимчасового розміщення сімей, у складі яких є інваліди з ураженнями опорно-рухового апарату, в лежачому стані або пересуваються на інвалідному візку, з ураженням органів зору, з розумовою відсталістю та психічними розладами, у пристосованих для пересування та обслуговування приміщеннях установ і закладів, у 15-кілометровій зоні територіального розміщення лікарні районного рівня.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний сектор Головного управління ДСНС України в Рівненській області, комунальна установа «Гощанська центральна районна  лікарня» Гощанської районної ради, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року.

10. Забезпечення права переселених громадян на житло:

1) в рамках створення реєстру об’єктів нерухомості (незавершеного будівництва, покинутих житлових будинків, котеджних містечок тощо, новостворених модульних будинків для тимчасового проживання), напрацювання моделей надання їх в оренду на пільгових умовах:

проведення інвентаризації об’єктів нерухомості (незавершеного будівництва, покинутих житлових будинків, котеджних містечок тощо, новостворених модульних будинків для тимчасового проживання). Інформацію подати департаменту з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації для узагальнення та подання Мінрегіону. 

 

Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

2) формування пропозицій щодо розроблення проектів розвитку місцевих громад з будівництва житла для переселених громадян з урахуванням їх потреб і потенціалу за новітніми будівельними та енергозберігаючими технологіями за умови прозорого бюджетного фінансування та прямого кредитування і допомоги міжнародних фінансових установ під міжнародним контролем. Визначення потреби у будівництві житла для переселених громадян.

 

Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

3) забезпечення роботи з організації та виділення в установленому порядку земельних ділянок для будівництва житла переселеним громадянам з урахуванням їх потреб і потенціалу щодо можливостей перспективного працевлаштування та розвитку інфраструктури.

 

Управління Держгеокадастру у Гощанському районі, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

4) створення соціального житлового фонду в населених пунктах району для надання в оренду переселеним громадянам на пільгових умовах.

 

Управління економіки райдержаміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

5) надання пропозиції щодо фінансування розвитку інфраструктури населених пунктів з державного бюджету.

 

Управління Держгеокадастру у Гощанському районі, відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

         6) вивчення можливості і бажання переселених громадян щодо              проживання у сільській місцевості та здійснення будівництва котеджних містечок для переселених громадян з урахуванням можливостей та потреб;

         передбачення застосовування технологій швидкого будівництва житла з місцевих будівельних матеріалів при розробленні проектно-кошторисної документації замовниками будівництва;

         проведення роботи із залучення переселених громадян до самостійного будівництва житла.

 

Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, управління економіки райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад. 

Протягом 2016 − 2017 років.

11. Створення можливостей для професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації переселених громадян з урахуванням потреб місцевого ринку праці:

1) вивчення потреби в ліцензуванні нових професій, на які є попит на районному ринку праці.

 

Районний центр  зайнятості.

Протягом 2016 року;

2) забезпечення провадження освітньої діяльності за найбільш затребуваними на ринку праці професіями та спеціальностями для професійного навчання зазначених осіб та проведення атестації навчальних закладів, які займаються професійно-технічним навчанням.

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр зайнятості.

Протягом 2016 − 2017 років;

3) організація професійного навчання зареєстрованих безробітних з числа переселених громадян на замовлення роботодавців та для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, у тому числі на базі Гощанського відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Підвищення конкурентоспроможності на ринку праці безробітних з числа переселених громадян шляхом залучення до професійного навчання на курсах цільового призначення перед працевлаштуванням на робочі місця.

 

Районний центр зайнятості.

Протягом 2016 − 2017 років;

4) вивчення питання щодо розширення переліку робітничих професій, за якими проводиться підтвердження результатів неформального професійного навчання для переселених громадян.

Проведення інформаційної роботи та відповідно до законодавства видача переселеним громадянам ваучерів для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці.

 

Районний центр зайнятості.

Протягом 2016 − 2017 років.

12. Стимулювання економічної активності переселених громадян і створення робочих місць:

1) залучення громадських та волонтерських організацій до співпраці з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування для забезпечення зайнятості переселених громадян.

 

Районний центр  зайнятості.

Протягом 2016 − 2017 років;

2) сприяння працевлаштуванню переселених громадян, у тому числі через одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Відшкодування роботодавцям єдиного соціального внеску та компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Залучення внутрішньо переміщених осіб до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

 

Районний центр зайнятості, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

13. Створення сприятливих умов для життєдіяльності переселених громадян:

1) організація проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів і консультацій з питань надання соціальної підтримки та соціальних послуг за місцем проживання переселених громадян.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, Гощанський районний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

2) створення та забезпечення діяльності телефонних "гарячих ліній" з питань життєзабезпечення переселених громадян.

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року;

3) надання безоплатної первинної правової допомоги, державної соціальної допомоги переселеним громадянам.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради,  управління економіки райдержадміністрації, управління Держгеокадастру у Гощанському районі, Гощанський районний сектор Головного управління ДСНС України в Рівненській області, Гощанський  районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

4) забезпечення вільного та безперешкодного доступу переселених громадян до безкоштовних освітніх послуг.

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Протягом 2016 − 2017 років.

14. Компенсація зростання навантаження на інфраструктуру місцевих громад із соціального обслуговування та соціального забезпечення переселених громадян, зокрема передбачення додаткового фінансування для забезпечення медичної допомоги переселеним громадянам з числа груп диспансерного обліку за місцем їх фактичного проживання та надання ліків декретованим групам населення.

 

Комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня»  Гощанської районної ради,  управління економіки райдержадміністрації, управління  соціального захисту населення райдержадміністрації, фінансове управління райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної  рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

15. Здійснення соціального захисту і соціальної допомоги членам сімей переселених громадян:

1) надання медичної та психологічної допомоги переселеним громадянам, здійснення превентивних заходів з метою запобігання погіршенню фізичного та психічного здоров’я переселених громадян.

 

Комунальна установа «Гощанська районна центральна лікарня» Гощанської районної ради,   управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

2) активізація роботи Гощанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (із залученням громадських та волонтерських організацій) з надання психологічної, соціально-медичної та соціально-педагогічної допомоги переселеним громадянам.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

3) надання переселеним громадянам допомоги щодо подолання психофізіологічних травм, стресового стану, соціальної апатії.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, комунальна установа «Гощанська центральна районна лікарня» Гощанської районної ради,  Гощанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

16. Створення умов з виробленням механізму забезпечення соціальної адаптації переселених громадян:

1) організація туристичних поїздок переселених громадян до інших регіонів України, проживання дітей та молоді з числа переселених громадян у сім’ях на час канікул і свят.

 

Відділ  культури і туризму райдержадміністрації, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

2) організація та проведення культурно-мистецьких та національно-патріотичних заходів для переселених громадян у приймаючих громадах.

 

Відділ  культури і туризму райдержадміністрації, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

3) організація та проведення благодійних акцій і конкурсно-розважальних програм для дітей переселених громадян.

 

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Гощанський  районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

4) організація курсів підвищення рівня володіння державною мовою для різних вікових груп переселених громадян.

 

Відділ  культури і туризму райдержадміністрації, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

17. Розв’язання проблем переселених громадян із залученням міжнародної донорської допомоги:

1) сприяння розвитку міжрегіонального та транскордонного співробітництва, у тому числі в межах спільних програм Європейського інструменту сусідства на 2014 − 2020 роки, посилення ролі єврорегіонів у транскордонному співробітництві з державами ЄС, Молдовою та Білоруссю (єврорегіони "Буг", "Дністер", "Верхній Прут" та "Карпатський єврорегіон"), поглиблення міжнародного співробітництва на рівні громад, міст-побратимів та організацій громадянського суспільства з орієнтацією на надання допомоги переселеним громадянам.

 

Управління економіки райдержадміністрації,  виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років;

2) організація та проведення заходів, спрямованих на творчий розвиток молоді з числа переселених громадян і забезпечення їх змістовного дозвілля.

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Гощанський районний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

18. Забезпечення безпосередньої участі переселених громадян у плануванні та організації їх повернення до покинутих місць проживання.

 

Гощанський районний сектор управління ДСНС України в Рівненській області, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління економіки райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 − 2017 років.

19. Формування та ведення реєстру заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління економіки райдержадміністрації, Корецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України в Рівненській області,  виконавчі комітети сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року.

 

Керівник апарату адміністрації                                                   І.Парфьонова

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 

24 серпня

12.00 - атракціони для дітей «Дитяче ігрове містечко» (площа Незалежності, смт.Гоща);

15.00 - майстер-класи для дітей (площа Героїв Майдану); Пластова точка», фото-зона «Україну в серці збережу», фотовиставка Петра Зубкевича – ретроспектива відзначення Дня незалежності «Україна. Незалежність. Гоща», презентація картин Гощанського Погориння, польова кухня, виїзна торгівля (алея Слави).

17.00-20.30 - святковий концерт з нагоди 28-ї річниці незалежності України «Україно, цвіти у любові й добрі» за участю кращих аматорських колективів районних мистецьких установ; вручення Почесних грамот райдержадміністрації та районної ради, нагород Гощанської селищної ради; виступ лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів інструментально-вокального ансамблю «SoloMia» м.Київ (керівник Роман Шушвар), флешмоб «Ми - діти твої, Україно» (сцена на площі Героїв Майдану).

20.30 - відео-презентація кулінарного проекту «Гощанські традиції» (алея Слави).

20.40 - презентація сучасної аварійно-рятувальної техніки та обладнання служби цивільного захисту району (площа  Незалежності).

21.00-23.30 - святкова дискотека «Під зоряним небом» (площа Героїв Майдану).

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ