ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про соціально-правовий захист дітей, запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, профілактику правопорушень,заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація 

Дата: 17 грудня 2013 року

Номер: 500

Дата оприлюднення: 17.12.2013

 

Про соціально-правовий захист

дітей, запобігання дитячій

безпритульності та бездоглядності,

профілактику правопорушень,

заборону продажу алкогольних

напоїв та тютюнових виробів дітям

   

     Відповідно до Законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», від 08 жовтня 2008 року № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» в районі проводиться відповідна робота. Питання про соціально-правовий захист дітей, запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, профілактику правопорушень, заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям покладається на органи опіки та піклування райдержадміністрації, сільських та селищної рад. 

      Станом на 25 листопада 2013 року на первинному обліку служби у справах дітей Гощанської райдержадміністрації перебуває 68 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (15 сиріт та 53 позбавлених батьківського піклування). З них: 53 дитини перебуває під опікою та піклуванням, 7 дітей  - в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 8 дітей зазначеної категорії не охоплені сімейними формами виховання. З них: 2 дітей – старшого віку, по 3 – молодшого та з вадами здоров’я, які потребують спеціального догляду.

     З початку 2013 року виявлено 10 дітей, яким надано статус дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 6 дітей влаштовано під опіку, піклування, 2 дитини – до інтернатного закладу та 2 дитини – до будинку дитини.

     В районі функціонує 1 прийомна сім’я, в якій виховується 1 дитина, позбавлена батьківського піклування. 19 вересня 2013 року своє функціонування розпочав дитячий будинок сімейного типу. Загальна кількість дітей, які на даний час виховуються в дитячому будинку сімейного типу – 7.

      З початку 2013 року надійшло 10 звернень щодо захисту майнових та житлових прав неповнолітніх, які були розглянуті на комісії з питань захисту прав дитини. Всі звернення вирішено позитивно, порушень майнових прав неповнолітніх не виявлено.

     Службою у справах дітей райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування здійснюється постійний контроль за захистом житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На даний час із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житло та майно мають 5 дітей.

        Службою у справах дітей спільно з кримінальною міліцією у справах дітей РВ УМВС України в Рівненській області, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді систематично здійснюються виїзди в сім’ї, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти та сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах з метою обстеження житлово-побутових умов проживання та профілактичні заходи (рейди) по місцях масового перебування молоді.

      Враховуючи викладене та з метою забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

     1. Виконкомам сільських, селищної рад:

     1) вчасно виявляти та повідомляти службу у справах дітей райдержадміністрації про дітей, які залишились без батьківського піклування;

     2) здійснювати контроль за збереженням майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до досягнення ними віку, передбаченого чинним законодавством;

     3) не допускати дій, що призводять до порушення житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та при прийнятті рішень, що стосуються даних питань, погоджувати їх із службою у справах дітей райдержадміністрації;                                                           

     4) забезпечити постановку на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16-річного віку та вживати заходів щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом.

     2. Районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активізувати роботу в напрямку проведення рекламної кампанії з популяризації сімейних форм виховання.

     3. Службі у справах дітей райдержадміністрації:

     1) спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сільськими, селищним головами активізувати роботу щодо охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;  

     2) посилити контроль за дотриманням чинного законодавства в частині захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

     3) систематично проводити профілактичні заходи (рейди) по місцях масового перебування молоді.

     4. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію щоквартально до 01 числа місяця, наступного за звітним періодом.

     5. Службі у справах дітей райдержадміністрації забезпечувати узагальнення інформацій щоквартально до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом.

     6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Ющука М.В.

 

 

Голова адміністрації                                                                              Г.Владичук

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 

24 серпня

12.00 - атракціони для дітей «Дитяче ігрове містечко» (площа Незалежності, смт.Гоща);

15.00 - майстер-класи для дітей (площа Героїв Майдану); Пластова точка», фото-зона «Україну в серці збережу», фотовиставка Петра Зубкевича – ретроспектива відзначення Дня незалежності «Україна. Незалежність. Гоща», презентація картин Гощанського Погориння, польова кухня, виїзна торгівля (алея Слави).

17.00-20.30 - святковий концерт з нагоди 28-ї річниці незалежності України «Україно, цвіти у любові й добрі» за участю кращих аматорських колективів районних мистецьких установ; вручення Почесних грамот райдержадміністрації та районної ради, нагород Гощанської селищної ради; виступ лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів інструментально-вокального ансамблю «SoloMia» м.Київ (керівник Роман Шушвар), флешмоб «Ми - діти твої, Україно» (сцена на площі Героїв Майдану).

20.30 - відео-презентація кулінарного проекту «Гощанські традиції» (алея Слави).

20.40 - презентація сучасної аварійно-рятувальної техніки та обладнання служби цивільного захисту району (площа  Незалежності).

21.00-23.30 - святкова дискотека «Під зоряним небом» (площа Героїв Майдану).

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ