ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про районну програму боротьби з амброзією полинолистою на 2008-2010 роки


 РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

 

20.05.2008

 

         №

245

 

 

Про районну програму боротьби

з амброзією полинолистою

на  2008 – 2010 роки.

 

         З метою локалізації та ліквідації карантинних бур”янів на території району, відповідно  статті 34 Закону України „Про карантин рослин”, статті 21 Закону України „Про  місцеві державні адміністрації”, статті 91 Бюджетного кодексу України:

         1. Схвалити районну програму боротьби з амброзією полинолистою на території Гощанського району на 2008 – 2010 роки ( далі – Програма), що додається

         2. Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації подати у встановленому порядку Програму на затвердження районній раді.

         3. Фінансовому управлінню райдержадміністрації при підготовці змін до районного бюджету передбачити необхідні кошти для реалізації даної Програми.

         4. Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації інформувати районну державну адміністрацію щорічно до 25 грудня на період дії Програми.

         5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Садовніка П.С.

 

 

 

         В.о. голови адміністрації                          Ю.Загиней

 

 

 

 

 

                                                                                        Додаток

до розпорядження голови

                                                                                  райдержадміністрації

                                                                                         від  „___”_______2008 р.

                                                                                        №_____

 

ПРОГРАМ А

боротьби з амброзією полинолистою

на 2008 – 2010 роки.

 

  1. Проблема  для розв”язання якої розроблена Програма.

На сучасному розвитку агропромислового комплексу району значної шкоди сільськогосподарським  угіддям завдають  бур”яни, які засмічують посіви і значно знижують урожайність сільськогосподарських культур . Тому серед найважливіших завдань є боротьба з бур”янами, а особливо з  карантинними.

         Серед великої кількості бур”янів, амброзія полинолиста приносить особливо великі втрати в сільськогосподарському виробництві, при цьому являючись злісним карантинним бур”яном. Рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку та насіння.

Квітковий пилок є дуже небезпечним і шкідливим для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон”юктивіту, бронхіальної астми,  мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму.

         Амброзія полинолиста поки- що є обмеженим карантинним бур”яном на території району.

Станом на 1 травня 2008 року карантин накладено на площі 4 га, це придорожна  смуга автодороги Київ-Чоп на всій ділянці, що проходить територією Гощанського району.

         Зважаючи на небезпечність карантинного бур”яну, боротьба з амброзією є одним з пріоритетних напрямків розв”язання проблем в галузі агропромислового розвитку  району і потребує виділення коштів з районного бюджету.

 

  1. МЕТА  ПРОГРАМИ.

 

Метою Програми є проведення  комплексу заходів по локалізації та ліквідації карантинного бур”яну амброзії полинолистої протягом 2008- 2010 років на території району.

     Основними завданнями розробки Програми є:

-          провести боротьбу з  карантинним бур”яном з одночасним застосуванням хімічних, агротехнічних, механічних та інших методів;

-          протягом 2008 – 2010 років провести семінари та практичні заняття з  органами виконавчої влади та  сільгосптоваровиробниками.

Особливу увагу приділити ознайомленню з карантинним бур”яном у навчальних закладах ;

-          виконання та проведення карантинних заходів проти карантинного бур”яну  підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, на території яких запроваджено особливий карантинний режим;

-          привернути увагу населення та громадськості до проблеми, пов”язаної з засміченням земель карантинним бур”яном;

-          покласти відповідальність за виконання та проведення карантинних заходів проти карантинного бур”яну на підприємства, установи,, організації незалежно від форм власності, на території яких  запроваджено особливий карантинний режим.

 

  1. Шляхи виконання Програми.

 

Філії Рівненської-дорожно-  експлуатаційної дільниці:

-          проводити щорічно скошування рослин амброзії полинолистої на узбіччях дороги Київ – Чоп перед цвітінням рослин і в період бутонізації;

-          щорічно протягом  вегетаційного періоду проводити обробку та  знищення рослин амброзії полинолистої гербіцидами суцільної дії які внесені до переліку пестицидів і отрутохімікатів, дозволених до використання в Україні.

 

  1. Очікувані результати виконання Програми.

 

Реалізація програми дасть можливість на кінець 2010 року:

-          локалізувати розповсюдження і зменшити площі зараження амброзією полинолистою;

-          забезпечити раціональне використання земель;

-          зберегти природну родючість грунтів та  екологію сільськогосподарських земель;

-          підвищити ефективність виробництва сільськогосподарської продукції;

-          зменшити кількість алергічних захворювань серед населення.

 

  1. Фінансове та  матеріально- технічне забезпечення виконання Програми.

Фінансування агротехнічних, фітосанітарних та карантинних заходів здійснюється за рахунок коштів підприємств, установ та організацій на території яких виявлено  амброзію полинолисту, а саме Філією Рівненської дорожно- експлуатаційної дільниці.

Для закупівлі необхідної кількості гербіцидів суцільної дії, щорічно з 2008 по 2010 рік включно виділяти з коштів районного бюджету 700 грн. на рахунок Філії Рівненської дорожно- експлуатаційної дільниці.  Загальна сума коштів по Програмі становитиме 2100 грн.

 

 

         Керівник апарату                              Л.Єремеєва

 

 

 

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 
 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ