ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про проведення сезону безпеки на водних об’єктах району


РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

 

21 квітня 2008 року

 

         №

197

 

Про проведення сезону безпеки

на водних об’єктах району

 

 Відповідно до Закону України «Про аварійно-рятувальні служби», постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2002 № 264 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку людей на водних об’єктах», розпорядження Президента України від 14.07.2001 № 190/2001–рп «Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах», Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, з метою забезпечення реалізації Програми організації рятування людей на водних об"єктах Рівненської області на 2005-2008 роки, схваленої розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 31.01.2005       № 41, затвердженої рішенням обласної ради  від 25.03.2005 № 520 та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01.04 2008 № 143 «Про проведення сезону безпеки на водних об’єктах області»:

1.      Затвердити:

- заходи  щодо   проведення  сезону  безпеки  на водних об’єктах району  (далі - заходи) згідно  з  додатком  1;

склад комісії  з  контролю  за  виконанням заходів  щодо   проведення  сезону  безпеки  на водних об’єктах району  (далі - комісія)  згідно з   додатком  2. 

2.      Виконкомам сільських та селищної рад:

2.1.  Проводити сезон  безпеки  на водних об’єктах з  15  травня  по  31 серпня.

         2.2.  Щороку аналізувати   причини  загибелі  людей  на  воді, затверджувати відповідні заходи щодо запобігання нещасним випадкам з людьми на водних об’єктах.

2.3. Спільно з районним відділом УМВС України в Рівненській області організувати патрулювання у місцях масового відпочинку. Забезпечити патрульних засобами зв"язку.

2.4. Покласти персональну відповідальність на керівників – власників водойм за забезпечення дотримання вимог чинного законодавства щодо безпечного використання водних об’єктів, а також за своєчасність заходів із попередження нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах.

2.5. Проводити реєстрацію та перереєстрацію місць масового відпочинку, закріпити їх за керівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності. Зведення про реєстрацію надавати у відділ з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації до 20 квітня за формою згідно з додатком 3.

2.6. Рекомендувати виділити  кошти  на  придбання  рятувальних плавзасобів  та медикаментів для рятувальних постів.

2.7. Виїзд мобільної аварійно-рятувальної групи для пошуку і підняття загиблих на воді проводиться після достовірного встановлення факту і місця загибелі людей за письмовим викликом, що підписується одним із заступників голови райдержадміністрації, або начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

2.8. Транспортні витрати на проведення аварійно-рятувальних робіт підлягають відшкодуванню відповідними сільськими (селищною) радами.

2.9. За кожним фактом загибелі на водних об”єктах проводити розслідування, матеріали надавати  до районної державної адміністрації через відділ з питань надзвичайних ситуацій не пізніше як за 10 днів після виникнення надзвичайної ситуації за переліком питань згідно з додатком 4.

3. Районному відділу головного управління МНС України та  у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи  в Рівненській області через засоби масової інформації проводити широку інформаційно-пропагандистську роботу з питань безпечного користування водними об’єктами, звернувши особливу увагу на правила поведінки на воді.

4. Головному  лікарю  району забезпечити  чергування медичних  працівників  у  вихідні та святкові  дні  на території  пляжів.

5.  Відділу  освіти райдержадміністрації  забезпечити  проведення  інструктажів  з правил  безпеки  на  воді  у навчальних  закладах,   першочергово  -  в   загальноосвітніх  школах.

6.  Відділу  з  питань  надзвичайних  ситуацій  райдержадміністрації  спільно  з  виконкомами  сільських, селищної   рад  організувати  роз’яснювальну та  профілактичну  роботу серед населення району з питань  безпеки  життя  людей  на воді.

7. Сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації висвітлювати питання відпочинку людей біля води у засобах масової інформації.

8. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати  районну державну адміністрацію до 25 числа щомісяця.

9. Розпорядження голови районної державної адміністрації від 31.10.2007 № 428 «Про запобігання загибелі людей на водних об’єктах району в осінньо-зимовий період 2007-2008 року» в зв’язку з закінченням  осінньо-зимового періоду зняти з контролю.

10. Розпорядження голови районної державної адміністрації від 12.04.2007 № 138 «Про проведення сезону безпеки на водних об’єктах району у 2007 році» визнати таким, що втратило чинність

11. Контроль  за  виконанням розпорядження покласти  на першого   заступника  голови  райдержадміністрації  Загинея Ю.В.

 

 

 

 

 

Голова адміністрації                      В. Харковець

 

 

                                                                                       Додаток  1

до розпорядження голови

райдержадміністрації

від «___»_________2008 року

          №_____

 

ПЛАН

заходів щодо  проведення  сезону  безпеки на  водних об’єктах району

 

№ п/п

Заходи

Термін  виконання

Відповідальні

1

2

3

4

І.  Робота  в період  підготовки   до  сезону  безпеки  на водних об”єктах

1.1

Затвердити  плани  заходів   та   склад  комісій  з  контролю  за  виконанням  заходів  щодо  проведення  сезону   безпеки на водних об’єктах району

 

До 25 квітня щороку

Виконавчі комітети сільських та селищної рад

1.2.

Проводити перереєстрацію  та закріплення  водних об’єктів за  підприємствами,  установами,  організаціями незалежно  від  форми  власності.

 

До 25 квітня щороку

 

Виконавчі комітети сільських та селищної рад

 

1.3.

Списки закріплених водних об’єктів із зазначенням у них місць, які використовуються населенням для купання та прізвища керівників – власників водойм подати в відділ з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

 

До 25 квітня щороку

 

Виконавчі комітети сільських та селищної рад

 

1.4.

Перевірити зони рекреації на водних об”єктах щодо відповідності санітарно-епідеміологічним вимогам

 

До 5 травня

щороку

 

Районна санітарно-епідеміологічна станція

1.5.

Забезпечити виконання пункту 2.2 розділу 2 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема визначення та обладнання  попереджувальними знаками місць, заборонених  для  купання та застосування плавзасобів 

 

До 5 травня щороку

 

Керівники підприємств,  установ, організацій, виконавчі комітети сільських та селищної рад

 

1.5.

Забезпечити виконання пункту 2.5 розділу 2 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема проведення обстеження   та  очищення  дна  водойм, де розташовані  пляжі, незалежно від підпорядкування

 

До 10 травня щороку

Керівники підприємств,  установ, організацій, виконавчі комітети сільських та селищної рад

1.6.

Забезпечити виконання пункту 2.3 розділу 2 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема на закріплених за підприємствами водоймах, де розташовані пляжі, утворити рятувальні  пости.

 

До 10 травня щороку

Керівники підприємств,  установ, організацій, виконавчі комітети сільських та селищної рад

1.7.

Забезпечити виконання пункту 3.2 розділу 2 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема керівникам підприємств-власникам водойм укомплектувати відомчі рятувальні пости підготовленими матросами-рятувальниками

 

 

До 10 травня щороку

Керівники підприємств,  установ, організацій, виконавчі комітети сільських та селищної рад

 

 

 1.8.

Забезпечити виконання  розділу 6 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема у  місцях  масового  відпочинку населення  біля  води (на пляжах) виділити ділянку  акваторії водойми для  купання дітей обладнати   роздягальні,  грибки,  лави,  туалети,  стенди для наочної агітації

 

До 10 травня щороку

Керівники підприємств,  установ, організацій,

виконавчі комітети сільських та селищної рад

1.9.

Повести профілактичні  заходи  в  школах  щодо  запобігання  нещасним  випадкам на воді

 

До 10 травня щороку

Відділ  освіти райдержадміністрації

1.10.

Привести  в готовність    рятувальні  засоби та обладнання

До 10 травня щороку

Керівники-власники водойм

1.11.

Забезпечити виконання пункту 3.4 розділу 3 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема укомплектувати  відомчих рятувальних постів  медикаментами для надання долікарської допомоги постраждалим на воді

 

До 10 травня щороку

Керівники-власники водойм

1.12.

Увести  в  експлуатацію наливні   басейни   в позашкільному закладі – дитячому санаторно-оздоровчому комплексі      "Агатівка"

 

До 25 травня щороку

Адміністрація позашкільного закладу – дитячого санаторно-оздоровчого комплексу      "Агатівка"

ІІ. Робота  в  період проведення  сезону  безпеки  на  водних об’єктах

2.1.

Встановити  відповідний  режим   роботи  відомчих  рятувальних  постів,  пляжів

З 15 травня по31 серпня щороку

Керівники підприємств,  установ, організацій, виконавчі комітети сільських та селищної рад

2.2.

Забезпечити дотримання громадського  порядку  в  місцях  масового   відпочинку   населення біля води

 

З 15 травня по 31 серпня щороку

Районний відділ УМВС  України  в  Рівненській  області

2.3.

Забезпечити чергування  медичних працівників   на  пляжах

У  вихідні  та святкові  дні     з 15 травня по 31 серпня щороку

Головний  лікар  району

2.4.

Забезпечити виконання пунктів 2.2, 2.3, 2.5 розділу 2 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема покладання відповідальності за охорону життя людей на воді на керівників  підприємств, установ, організацій і власників водойм, які використовують водойми з  оздоровчою, виробничою чи спортивною метою або для відпочинку громадян на закріплених за ними територіях обладнання місць для купання і відпочинку  населення біля воли, забезпечення обстеження та очищення акваторії дна пляжів, розгортання відомчих рятувальних постів

 

З 15 травня по 31 серпня щороку

Керівники підприємств,  установ, організацій, виконавчі комітети сільських та селищної рад

2.5.

Забезпечити виконання пункту 2.5 розділу 2 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема до початку купального сезону забезпечити наявність паспорта на відкриття і функціонування пляжу, що видається на підставі акта водолазного обстеження дна акваторії пляжу, паспорта підводної частини акваторії пляжу та карти виміру глибин акваторії пляжу. Копію паспортів надати до відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

 

З 15 травня по 31 серпня щороку

Керівники підприємств,  установ, організацій, виконавчі комітети сільських та селищної рад

2.6.

Питання організації  та безпеки  відпочинку  населення  біля  води,  проведення  сезону  безпеки висвітлювати  в  засобах масової  інформації

Постійно

Редакції газети  "Рідний  край",  районного радіомовлення

 

 

 

 

2.6.

В  місцях  дислокації рятувальних підрозділів  проводити попереджувальні  виступи  з  правил  поведінки на  воді

З 15 травня по 31 серпня щороку

Начальники відомчих рятувальних  постів

2.7.

Забезпечити виконання пункту 6.19 розділу 6 Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 01.02.2002 за № 95/6383, зокрема організації  навчання дітей   плаванню  в  дитячих оздоровчих  таборах

Щороку протягом  сезону

Відділ  молоді та спорту райдержадміністрації, адміністрація позашкільного закладу – дитячого санаторно-оздоровчого комплексу      "Агатівка"

ІІІ. Контроль  за   проведенням сезону  безпеки   на  водних об’єктах

3.1.

Організувати перевірку    виконання заходів   щодо  проведення  сезону  безпеки на воді

Щороку в період проведення сезону

Комісія з контролю за виконанням  заходів щодо забезпечення безпеки на водних об”єктах району

3.2. 

Підбити  підсумки  виконання   заходів   щодо проведення  сезону  безпеки  на  водних об’єктах, інформацію надати до відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

 

До   1 вересня

щороку

Виконавчі комітети сільських та селищної рад

 

3.3.

Узагальнити та проаналізувати матеріали, подані виконкомами сільських та селищної рад, узагальнені матеріали надати до РОКАРСВО

 

До   15 вересня

щороку

Відділ з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

 

 

Керівник апарату адміністрації                                                 Л.Єремеєва

                                                                              

 

                                                                                                                                              Додаток 2

                                                                                до розпорядження голови

райдержадміністрації                                                                                                                                               від «___»_________2008 року

              № _______

 

                                     

С К Л А Д

комісії з  контролю  за  виконанням  заходів   щодо  забезпечення  безпеки  людей  на  водних об’єктах району у 2008 році

 

 

Загиней                                           - перший заступник голови адміністрації,

Юрій Васильович                             голова комісії

 

Члени  комісії:

 

Грабовський                                  - головний державний  санітарний  лікар     

Сергій Федорович                            району

 

Зіньков                                            - начальник районного відділу головного    

Олександр Васильович                    управління Міністерства з питань  

                                 надзвичайних ситуацій та у справах

                                 захисту населення від наслідків

                                  Чорнобильської катастрофи в Рівненській

                                  області

Родчин                                                       - начальник  відділу  освіти

Богдан Васильович                             райдержадміністрації

 

Супрунець                                      -  начальник відділу  з    питань    

Леонтій Володимирович                      надзвичайних ситуацій      

                                                           райдержадміністрації

 

 

 

 

         Керівник  апарату  адміністрації                      Л.Єремеєва

 

 

                                                                                                                                                      Додаток 4

                                                                                до розпорядження голови

                                                                                райдержадміністрації

   від «___»__________2008 року

               № _______

 

Перелік питань, які повинні висвітлюватися

в акті розслідування нещасного випадку загибелі людей на воді

 

         До відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації подавати таку інформацію:

1.      Дата, час, адреса місця події.

2.      Дані про потерпілого (прізвище, ім’я , по батькові, рік народження, місце проживання).

3.      Обставини, за яких стався нещасний випадок.

4.      Причини нещасного випадку.

5.      Вжиті заходи щодо підняття тіла загиблого (дата, час та ким піднятий).

6.      Медичний висновок: утоплення (можливе інше – тіло потрапило у воду без ознак життя. Ведеться слідство).

7.      Які заходи були вжиті щодо недопущення нещасних випадків з початку сезону безпеки.

8.      Наявність на водоймі рятувальних постів.

9.      Наявність попереджувальних знаків, щитів біля водного об’єкта.

10.   Наявність паспорта на відкриття та функціонування пляжу.

11.   За ким закріплена водойма, на якій трапилась загибель, та які заходи впливу були вжиті до власника водойми за фактом загибелі.

12.   Які внесені пропозиції комісією щодо запобігання загибелі людей на воді.

                  

 

 Керівник апарату адміністрації                 Л.Єремеєва


                                                                                                                                                                                                            Додаток  3

                                                                                                                             до розпорядження голови райдержадміністрації

                                                                             від «____»_________2008 року

                                                                                             № _____

 

 

Перелік водних об’єктів, що знаходяться на території Гощанського району

 

 

 

 

 

п\п

 

 

 

Назва водного об”єкта, місце розташування, сільська рада

 

Басейни річок

 

Площа

водного

дзеркала, га

Наяв-ність прибе-режної смуги, ширина м

За ким закріплено

(власник).

Прізвище, ім’я по батькові, телефони

Цільове викорис-тання

Обсте-ження дна,

Наяв-ність

паспорта

Наявність сезонних рятуваль-них постів

Стан рівня інженер-

ного облаш-

тування

Місце знаходження найближчого лікувально-профілак-тичного закладу

об’єм води, тис.м3

 

площа,

га

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник апарату адміністрації                               Л.Єремеєва

 

 

 

 

 

 


 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 

24 серпня

12.00 - атракціони для дітей «Дитяче ігрове містечко» (площа Незалежності, смт.Гоща);

15.00 - майстер-класи для дітей (площа Героїв Майдану); Пластова точка», фото-зона «Україну в серці збережу», фотовиставка Петра Зубкевича – ретроспектива відзначення Дня незалежності «Україна. Незалежність. Гоща», презентація картин Гощанського Погориння, польова кухня, виїзна торгівля (алея Слави).

17.00-20.30 - святковий концерт з нагоди 28-ї річниці незалежності України «Україно, цвіти у любові й добрі» за участю кращих аматорських колективів районних мистецьких установ; вручення Почесних грамот райдержадміністрації та районної ради, нагород Гощанської селищної ради; виступ лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів інструментально-вокального ансамблю «SoloMia» м.Київ (керівник Роман Шушвар), флешмоб «Ми - діти твої, Україно» (сцена на площі Героїв Майдану).

20.30 - відео-презентація кулінарного проекту «Гощанські традиції» (алея Слави).

20.40 - презентація сучасної аварійно-рятувальної техніки та обладнання служби цивільного захисту району (площа  Незалежності).

21.00-23.30 - святкова дискотека «Під зоряним небом» (площа Героїв Майдану).

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ