ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про стан ринку праці та шляхи вирішення проблем зайнятості населення в районі


РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

 

28.03.2008

 

         №

148

 

            Про стан ринку праці

та шляхи вирішення проблем

зайнятості населення в районі

 

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», Указу Президента України від 11 липня 2005 року № 1073/2005 «Про вдосконалення державного регулювання у сфері зайнятості населення та ринку праці в Україні», розпорядження голови облдержадміністрації від 9 лютого 2008 року № 41 «Про стан виконання Програми зайнятості населення Рівненської області за 2007 рік», Програми зайнятості населення в Гощанському районі на 2006-2007 роки  органами виконавчої влади, місцевого самоврядування  та районним центром зайнятості вжито заходів з подолання негативних тенденцій у сфері зайнятості населення, розвитку трудового потенціалу, підвищення ефективності системи соціального захисту населення від безробіття та створення нових робочих місць.

Завдання щодо надання соціальних послуг незайнятому населенню виконано в повному обсязі, в тому числі: з працевлаштування на 100,2%; професійного навчання безробітних на 100,4%; залучення безробітних до громадських робіт на 102,4%; надання дотацій роботодавцям на 104,4%; надання одноразової допомоги безробітним для організації підприємницької діяльності на 103,3%; створення нових робочих місць на 101,1%; надходження до Фонду зайнятості на 100,1%.

На ринку праці району переважали позитивні тенденції, які характеризувалися зростанням економічної активності населення у працездатному віці за рахунок збільшення чисельності зайнятих порівняно з 2006 роком, а також стабілізацією чисельності економічно активного населення.

Однак, складною залишається проблема легалізації тіньової зайнятості, сільського безробіття. П’ять шостих із числа громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, є мешканцями села. Існує невідповідність між кадровими потребами роботодавців та можливостями ринку праці їх задовольнити в плані кваліфікації працівників.

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та з метою безумовного виконання завдань Програми зайнятості населення Гощанського району на 2008-2009 роки, схваленої розпорядженням голови районної державної адміністрації   від 12 грудня 2007 року № 492 та затвердженої рішенням Гощанської районної ради  від 20 грудня 2007 року №178:

 

1.      Виконавчим комітетам сільських, селищної рад, управлінням  праці та соціального захисту населення, економіки, агропромислового розвитку райдержадміністрації, районному центру зайнятості:

 

1.1. забезпечити безумовне виконання завдання щодо створення нових робочих місць, передбаченого Програмою зайнятості населення Гощанського району на 2008-2009 роки, та визначити шляхи покращення ситуації на ринку праці;

1.2. посилити роботу з роботодавцями щодо підвищення мотивації до створення легальних робочих місць з гідними умовами праці та заробітною платою;

1.3. розгорнути інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на розширення поінформованості щодо можливостей легального працевлаштування в Україні;

1.4. активізувати роботу щодо розширення сфери побутового обслуговування на   селі;

1.5. з метою посилення матеріальної підтримки безробітних розглянути  відповідно до чинного законодавства питання щодо можливості часткового фінансування оплачуваних громадських робіт за рахунок місцевих бюджетів;

1.6.     сприяти розвитку  сільського зеленого туризму.

 

2.      Районній комісії по легалізації робочих місць активізувати  свою роботу щодо детінізації зайнятості населення.

 

3.      Виконкомам сільських, селищної рад спільно з відділами освіти, у справах молоді та спорту, службою у справах дітей райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районним центром зайнятості:

3.1. активізувати профорієнтаційну роботу з усіма категоріями населення, а особливо з молоддю;

3.2. з метою оперативного вирішення питань працевлаштування дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, здобуття ними першої професії  надавати інформацію районному центру зайнятості щодо дітей-сиріт, які навчаються у випускних класах загальноосвітніх навчальних закладів.

 

4.      Виконавчим комітетам сільських, селищної рад підготувати та винести на розгляд сесій  сільських, селищної рад  в межах повноважень питання звільнення від податку на перший стартовий рік підприємців – колишніх безробітних, які одноразово отримали допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності та здійснюють свою діяльність в сільській місцевості, відповідно до чинного законодавства.

 

5.      Районному центру зайнятості провести нараду, на якій розглянути стан виконання договорів про спільні дії щодо вирішення проблем зайнятості населення, та визначити шляхи покращення ситуації  на ринку праці, виходячи із забезпечення зростання зайнятості за рахунок створення нових робочих місць.

 

6.      З метою прогнозування потреби району у кваліфікованих кадрах, підвищення якості їх підготовки, забезпечення формування і розміщення замовлення на підготовку кадрів в першу чергу  робітничих професій, з урахуванням попиту ринку праці утворити районну робочу групу щодо врегулювання підготовки робітничих кадрів та зайнятості населення, згідно з додатком.

 

7.      Державному інспектору праці державної територіальної інспекції праці в Рівненській області Мартинчуку В.В. посилити контроль за недопущенням використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин.

 

8.      Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію до 01.06.2008 року та 01.12.2008 року.

 

9.      Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Загинея Ю.В.

 

 

Голова адміністрації                                  В. Харковець

 

                             

                                              Додаток

                                                                             до розпорядження голови 

                                                                      райдержадміністрації

                                                                     від 28.03.2008 № ___

 

 

Склад районної робочої групи

щодо врегулювання підготовки робітничих кадрів та зайнятості населення

 

Загиней

Юрій Васильович           

- перший заступник голови районної держадміністрації, керівник робочої групи

 

Зубкевич

Петро Павлович               

- директор районного центру зайнятості, заступник керівника робочої групи

 

Ковальська

Алла Федорівна            

- заступник директора районного центру зайнятості, секретар робочої групи

 

Члени робочої групи:

 

Вознюк

Ігор Іванович                          

- начальник відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації

 

Єремеєва

Вікторія Мілетіївна

- голова спілки сприяння розвитку малого підприємництва в Гощанському районі

 

Родчин

Богдан Васильович     

- начальник відділу освіти райдержадміністрації

 

Теодорович

Феофіл Сергійович

- заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Чучман

Оксана Ісаківна

-                              начальник управління економіки   райдержадміністрації

 

 

 

        

Керівник апарату

райдержадміністрації                            Л.Єремеєва

 

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ