ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про ефективність використання земельних ресурсів району


РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

 

28.03.2008

 

         №

147

 

Про ефективність використання

земельних ресурсів району

 

Відповідно до указів Президента України, постанов та доручень Кабінету Міністрів України, відповідних розпоряджень голови облдержадміністрації, райдержадміністрації, рішень обласної, районної рад щодо збереження, охорони, підвищення ефективності використання земельних угідь в районі здійснюється відповідна робота.

Зокрема, для 16552 жителів району (99,0 відсотка) для різних потреб передано у власність 9184,0 га земельних ділянок. Для 11488 власників земельних часток (паїв) право власності на земельні ділянки посвідчено державними актами, що становить 70,2 відсотка від загальної кількості.

Для здійснення підприємницької діяльності продано в минулому році 15 земельних ділянок несільськогосподарського призначення на загальну суму 236,110 тис. гривень. З них, на земельних торгах (аукціонах) продано 7 земельних ділянок на суму 187,987 тис. гривень, що в 2 рази перевищує стартову вартість.

Частково забезпечено виконання доведеного обласною координаційною комісією графіка підготовки  землевпорядних і землеоцінюючих документів лише по Бабинській, Красносільській, Майківській, Симонівській, Тучинській сільських та Гощанській селищній радах.

Не підготували документи і не провели жодного земельного аукціону із передбачених до продажу ділянок решта сільських рад району.

Не забезпечено виконання встановленого Регіональною програмою розвитку земельних відносин у Рівненській області на 2006–2015 роки (затверджено рішенням обласної ради від 10.03.2006 №778) завдання з продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності по Горбаківській, Бочаницькій, Бугринській, Федорівській, Русивельській, Синівській сільських радах.

Не завершено роботи з юридичного оформлення передачі в оренду  38,6 відсотків земель господарських  дворів колишніх колективних сільськогосподарських підприємств, 28,3 відсотка земель водного фонду (ставки), 12,2 відсотка площ невитребуваних  земельних паїв.

У Гощанській селищній, Малятинській сільській радах не оформлено право оренди земельних ділянок, що використовуються громадянами для городництва та сінокосіння, випасання худоби.

Не забезпечено повного розрахунку із селянами за оренду земельних часток (паїв) у 2007 році по Малятинській та Федорівській сільських радах.

З метою підвищення ефективності використання земельного ресурсу району, створення належних умов і привабливості, залучення інвестицій, забезпечення прозорого і відкритого включення земель у ринкові відносини для наповнення місцевих бюджетів:

1. Визнати недостатньою роботу виконкомів Горбаківської, Бугринської, Синівської, Русивельської, Рясниківської сільських рад щодо забезпечення виконання графіка підготовки землевпорядних і землеоцінюючих документів та проведення земельних торгів (аукціонів).

2. Звернути увагу виконкомів Бочаницької, Бугринської, Федорівської, Липківської, Горбаківської, Криничківської, Дулібської, Рясниківської, Малятинської, Малинівської сільських рад на недостатню роботу щодо завершення юридичного оформлення передачі в оренду земель господарських дворів колишніх колективних сільськогосподарських підприємств, водного фонду, невитребуваних земельних часток (паїв), земель запасу для громадян під сінокосіння, випасання худоби, наповнення місцевих бюджетів в частині надходження коштів від плати за землю та земельного податку у 2007 році.

3. Визнати недостатньою роботу відділу земельних ресурсів Гощанському районі щодо організації видачі державних актів на право власності на землю.

4. Відділу земельних ресурсів у Гощанському районі, виконкомам сільських, селищної рад:

4.1. З метою наповнення місцевих бюджетів коштами від плати за землю у місячний термін проаналізувати ефективність використання земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення в розрізі сільських, селищної рад, провести інвентаризацію і переглянути ставки орендної плати за використовувані земельні ділянки державної та комунальної власності у відповідності до чинного земельного законодавства;

 4.2. Організувати підготовку землевпорядних і землеоцінюючих документів та проведення у 2008 році аукціонів з продажу визначених земельних ділянок  несільськогосподарського призначення;

4.3. До 1 травня 2008 року завершити роботи з укладення договорів оренди на використовувані землі господарських дворів колишніх колективних сільськогосподарських підприємств, землі водного фонду, запасу та резервного фонду, які знаходяться в межах та за межами населених пунктів та використовувані орендарями невитребувані земельні частки (паї);

4.4. Земельні ділянки державної та комунальної власності передавати в оренду з встановленням орендної плати виключно на підставі проведеної нормативної грошової оцінки земель, як визначено Законом України «Про оцінку земель».

5. Рекомендувати виконкомам сільських, селищної рад при перегляді бюджетів на 2008 рік передбачити   кошти на завершення робіт з проведення (коректування) грошової оцінки земель населених пунктів, розмежування земель державної і комунальної власності та виконання інших заходів з використання і охорони земель, визначених відповідними програмами розвитку земельних відносин.

6.  Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації:

6.1. До 10 квітня 2008 року вирішити питання  стовідсоткової виплати агроформуваннями орендної плати за використовувані земельні частки (паї),  земельні ділянки згідно з укладеними договорами оренди в  2007 році;

6.2. У місячний термін проаналізувати стан використання земель агроформуваннями району, домогтися залучення до використання додаткових площ, забезпечити укладання договорів оренди із власниками земельних часток (паїв);

6.3. Здійснити заходи із залучення інвестицій для освоєння і використання 4,4 тис. гектарів ріллі, які не використовуються;

6.4. Тримати на постійному контролі питання переукладення договорів оренди земельних ділянок на підставі видання державних актів власникам земельних паїв взамін сертифікатів на право на земельну частку (пай).

7. Виконкомам сільських, селищної рад:

7.1.Здійснити в 2008 році замовлення та розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду, рекреаційного та іншого природоохоронного призначення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1094 ,,Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення”;

7.2. Забезпечити в установлені терміни надходження до сільських, селищного бюджетів земельного податку та плати за оренду земельних ділянок фізичними та юридичними особами.

8. Відділу земельних ресурсів у Гощанському районі, головному спеціалісту Рівненського міжрайонного відділу Управління з контролю за використанням та охороною земель в Рівненській області Пителю А.А. :

8.1. Посилити контроль та вимогливість до власників землі, землекористувачів щодо використання і охорони земель та ініціювати припинення права власності, користування земельними ділянками у разі допущення ними  порушень чинного земельного законодавства;

8.2. До 20 травня 2008 року організувати проведення інвентаризації земельних ділянок, наданих громадянам під індивідуальне житлове будівництво, і, при виявленні випадків неосвоєння та невикористання за цільовими призначеннями більше трьох років, вносити місцевим радам пропозиції про припинення права власності та користування такими земельними ділянками.

9. Відділу земельних ресурсів у Гощанському районі, відповідно до  укладених договорів з проектними землевпорядними організаціями та затвердженими райдержадміністрацією  графіками, завершити виготовлення технічної документації до 1 травня 2008 року, видачу державних актів  власникам земельних часток (паїв) взамін сертифікатів - до 1 вересня 2008 року.

10. Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації, спеціалізованому лісогосподарському агропромисловому підприємству «Гощанський держспецлісгосп»:

10.1. Забезпечити завершення в 2008 році робіт з виготовлення в установленому порядку документації та посвідчення державними актами права користування землями лісового фонду.

10.2. Завершити роботи із передачі 473,6 га  земель запасу лісогосподарського призначення на території місцевих рад у постійне користування державним лісогосподарським підприємствам.

10.3.  Провести в 2008 році заліснення не менше 131 га  еродованих та малопродуктивних земель на території району.

11.  Визнати такими, що втратили чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 01.03.2007 №77 «Про ефективність використання земельних ресурсів району», від 25.09.2007 №388 «Про хід виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 01.03.2007 №77 «Про ефективність використання земельних ресурсів району»».

12. Виконавцям про виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію  у визначені терміни та щоквартально до 1 числа місяця, наступного за звітним періодом.  

13. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови  районної державної адміністрації  Загинея  Ю.В.

 

 

 

Голова адміністрації                                             В. Харковець

 

 

 

 

 

 

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

23 серпня

09.00 - церемонія урочистого підняття Державного Прапора України (площа Незалежності, смт.Гоща).

 

24 серпня

12.00 - атракціони для дітей «Дитяче ігрове містечко» (площа Незалежності, смт.Гоща);

15.00 - майстер-класи для дітей (площа Героїв Майдану); Пластова точка», фото-зона «Україну в серці збережу», фотовиставка Петра Зубкевича – ретроспектива відзначення Дня незалежності «Україна. Незалежність. Гоща», презентація картин Гощанського Погориння, польова кухня, виїзна торгівля (алея Слави).

17.00-20.30 - святковий концерт з нагоди 28-ї річниці незалежності України «Україно, цвіти у любові й добрі» за участю кращих аматорських колективів районних мистецьких установ; вручення Почесних грамот райдержадміністрації та районної ради, нагород Гощанської селищної ради; виступ лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів інструментально-вокального ансамблю «SoloMia» м.Київ (керівник Роман Шушвар), флешмоб «Ми - діти твої, Україно» (сцена на площі Героїв Майдану).

20.30 - відео-презентація кулінарного проекту «Гощанські традиції» (алея Слави).

20.40 - презентація сучасної аварійно-рятувальної техніки та обладнання служби цивільного захисту району (площа  Незалежності).

21.00-23.30 - святкова дискотека «Під зоряним небом» (площа Героїв Майдану).

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ