ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про влаштування дітей у сімейні форми виховання, захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківськогопіклування


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація 

Дата: 12 червня 2013 року

Номер: 224

Дата оприлюднення: 12.06.2013

 

 

Про влаштування дітей у сімейні

форми виховання, захист житлових

та майнових прав дітей-сиріт та

дітей, позбавлених батьківського

піклування

    

У відповідності до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Закону України «Про охорону дитинства», постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», від 08 жовтня 2008 року № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» в районі проводиться відповідна робота. Питання влаштування дітей у сімейні форми виховання, захисту житлових та майнових прав дітей покладається на органи опіки та піклування райдержадміністрації, сільських та селищної рад.  

     Станом на 20 травня цього року на обліку служби у справах дітей перебуває 13 дітей-сиріт та 55 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 52 дитини знаходиться під опікою/піклуванням/ найближчих родичів, ще 5 дітей виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Невлаштованими залишаються 11 дітей. З них: 7 дітей – старшого віку, по 2 – молодшого та з вадами здоров’я, які потребують спеціального догляду. На обліку з усиновлення перебуває 10 дітей.

     З початку року із 4 нововиявлених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовано під опіку - 1,  3 дитини перебувають в дитячих державних закладах.

     В районі функціонує 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 5 дітей, позбавлених батьківського піклування (всі діти віком від 6 до 18 років). В 2012 році новостворена прийомна сім’я змінила місце проживання, переїхавши в іншу область.

     В районі розглядається можливість створення дитячого будинку сімейного типу на базі прийомної сім’ї. На даний час вирішується питання щодо оформлення відповідної документації.

     Станом на 20.05.2013 на обліку кандидатів потенційних прийомних батьків перебуває сім’я, яка пройшла навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На даний час тимчасово призупинено підбір дітей для влаштування в цю сім’ю через сімейні обставини.

     З метою максимального охоплення дітей сімейними формами виховання фахівцям із соціальної роботи роздано інформаційні картки про кожну дитину, що потребує влаштування в сім’ю.

     Відповідно до чинного законодавства органи опіки та піклування зобов’язані здійснювати захист майнових та житлових прав та інтересів дітей. З початку 2013 року надійшло 4 звернення щодо захисту майнових та житлових прав неповнолітніх, які були розглянуті на комісії з питань захисту прав дитини. Всі звернення вирішено позитивно, порушень майнових прав неповнолітніх не виявлено.

     Службою у справах дітей райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування здійснюється постійний контроль за захистом житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На даний час із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житло та майно мають 5 дітей. Рішеннями виконкомів сільських рад над житлом та майном вищевказаних дітей призначено опікунів, які несуть відповідальність за його збереження.    

     Сільські та селищний голови проінформовані про обов’язкову постановку на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 річного віку та не мають житла на праві власності. На сьогоднішній день на квартирному обліку перебуває 10 дітей даної категорії. Однак жодна з 10 дітей не забезпечена соціальним житлом.    

     Враховуючи викладене та з метою забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

     1. Інформацію про влаштування дітей у сімейні форми виховання, захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування взяти до уваги.

     2. Виконкомам сільських, селищної рад:

     1) вчасно виявляти та повідомляти службу у справах дітей райдержадміністрації про дітей, які залишились без батьківського піклування;

     2) здійснювати контроль за збереженням майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до досягнення ними віку, передбаченого чинним законодавством;

     3) не допускати дій, що призводять до порушення житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та при прийнятті рішень, що стосуються даних питань, погоджувати їх із службою у справах дітей райдержадміністрації;                                                           

     4) забезпечити постановку на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16-річного віку та вживати заходів щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом.

     3. Районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активізувати роботу в напрямку проведення рекламної кампанії з популяризації сімейних форм виховання.

     4. Службі у справах дітей райдержадміністрації:

     1) спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сільськими, селищним головами активізувати роботу щодо виявлення та охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;  

     2) посилити контроль за дотриманням чинного законодавства в частині захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

     5. Виконавцям про хід виконання розпорядження інформувати райдержадміністрацію щоквартально до 01 числа місяця, наступного за звітним періодом.

     6. Службі у справах дітей райдержадміністрації забезпечувати узагальнення інформацій щоквартально до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом.

     7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Ющука М.В.

 

 

В.о голови  адміністрації                                                                      С. Марчук
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ