ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Про затвердження Основних напрямків запобігання бездомності в районі до 2017 року


Видавник: Гощанська районна державна адміністрація 

Дата: 30 квітня 2013 року

Номер: 171

 

Дата оприлюднення: 30.04.2013

 

Про затвердження Основних напрямків

запобігання бездомності в районі

до 2017 року

 

Відповідно до Закону України "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей", Закону України "Про місцеві державні адміністрації", постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 162 "Про затвердження Основних напрямів запобігання бездомності до  2017 року", розпорядження голови облдержадміністрації від 09 квітня 2013 року № 184 «Про затвердження Основних напрямів запобігання бездомності в області до 2017 року»:

 

1. Затвердити Основні напрями запобігання бездомності в районі до 2017 року (далі - Основні напрями) згідно з додатком.

 

2. Виконавцям забезпечити реалізацію Основних напрямів, про що інформувати райдержадміністрацію щороку до 15 червня та 15 грудня.

 

3. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечити узагальнення інформації про хід виконання розпорядження щороку до 30 червня та 30 грудня. 

 

4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Ющука М.В.

 

 

Голова адміністрації                                                                   Г.Владичук

 

 

 

 

 

Додаток

                            до розпорядження голови

                                                                                  райдержадміністрації

                            30.04.2013 № 171

 

ОСНОВНІ НАПРЯМИ

запобігання бездомності в районі до 2017 року

 

Загальна частина

 

         Державне регулювання у сфері соціального захисту бездомних осіб здійснюється з урахуванням таких принципів:

         індивідуальний підхід;

         цілеспрямованість та адресність надання соціальних послуг;

         забезпечення соціальних гарантій;

         толерантність;

         конфіденційність;

         реалізація основних прав і свобод;

         обстеження умов життя бездомних осіб, а також вибір форм та методів соціальної роботи;

         узгодження дій органів виконавчої влади, громадських об’єднань у вирішенні питань соціального захисту бездомних осіб.

         Основні напрями розроблені з урахуванням засад державної економічної та соціальної політики на середньостроковий період, визначених Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", іншими актами законодавства з питань соціально-економічного розвитку.

 

Проблеми, які потребують розв’язання

 

Протягом 2002 - 2012 років виявлено такі категорії бездомних осіб:

особи, які постраждали від торгівлі людьми, катастроф та нещасних випадків;

мігранти;

інваліди;

особи пенсійного віку;

особи, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;

особи, які втратили житло у зв’язку із сімейними обставинами, пов’язаними з конфліктами та насильством у сім’ї.

Особливої уваги потребують особи, які відносяться до груп ризику щодо втрати житла або права на його використання, зокрема діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мешканці гуртожитків, для яких таке житло є єдиним місцем проживання, особи, які не мають власного житла та проживають в орендованих приміщеннях, знайомих, родичів, друзів, а також особи, які страждають на психічні розлади, хворі на наркоманію та хронічний алкоголізм, недієздатні та обмежено дієздатні особи.

За результатами соціально-демографічного аналізу більшість бездомних осіб є особами працездатного віку, мають базову або повну загальну чи професійно-технічну освіту або є кваліфікованими робітниками, не мають документів, які посвідчують особу, що унеможливлює реєстрацію їх місця проживання або перебування і, як наслідок, позбавляє можливості взяття їх на облік у Державній службі зайнятості, оформлення пенсії в Пенсійному фонді України та/або отримання відповідної соціальної допомоги, а також становлять соціальну загрозу розповсюдження таких захворювань, як туберкульоз, гепатит, ВІЛ/СНІД тощо, оскільки стан їх здоров’я є незадовільним.

 

Очікувані результати

 

Реалізація Основних напрямів дасть змогу:

удосконалити систему запобігання бездомності;

підвищити якість надання соціальних послуг бездомним особам;

забезпечити задоволення потреб бездомних осіб в екстремальних ситуаціях;

сформувати толерантне ставлення до бездомних осіб;

збільшити на 30 відсотків чисельність бездомних осіб, які отримують допомогу у відповідних закладах;

розширити перелік соціальних послуг, що надаються бездомним особам в екстремальних ситуаціях.

Реалізація Основних напрямів здійснюється шляхом провадження діяльності, пов’язаної з виконанням програм економічного і соціального розвитку та актів законодавства з питань реалізації державної економічної та соціальної політики.

 

Пріоритетні завдання державного регулювання у сфері

 соціального захисту бездомних осіб

 

1. Вивчити основні проблеми бездомності, їх причини та особливості прояву в районі з метою запобігання бездомності та надання соціальних послуг бездомним особам.

Виконкоми селищної та сільських рад,

Гощанський районний територіальний центр соціального обслуговування

( надання соціальних послуг) 

 Перше півріччя 2013 року. 

 

2. Проводити відповідну роботу для запобігання випадкам незаконного відчуження житла та захисту майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одиноких непрацездатних громадян, забезпечити у разі потреби за їх бажанням постійний сторонній догляд або влаштування до відповідного закладу соціальної підтримки (догляду).

 

Районний центр соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді, Гощанський РВ УМВС України в Рівненській області, районне управління юстиції, служба у справах дітей райдержадміністрації, виконкоми селищної та сільських рад.

Постійно.

 

3. Удосконалювати діяльність інтернатних закладів, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з метою підготовки їх до самостійного життя, у тому числі сприяти оформленню їм паспорта громадянина України, захисту майнових та житлових прав.

 

Відділ освіти райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, управілння соціального захисту населення райдержадміністрації, виконкоми селищної та сільських рад.

Постійно. 

4. Забезпечити:

вирішення соціально-побутових питань осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, зокрема їх паспортизацію, та надання їм матеріальної допомоги відповідно до законодавства.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації,

районний центр зайнятості.

Постійно. 

 

організацію висвітлення в засобах масової інформації заходів щодо виконання соціальних програм, соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей, формування толерантного ставлення до них.

 

Сектор публічної   аналітики та прогнозування апарату райдержадміністрації, редакція газети „Рідний край”, виконкоми селищної та сільських рад.

Постійно. 

 

надання допомоги наркозалежним особам, жінкам, постраждалим від насильства в сім’ї, сім’ям з дітьми та дітям, які опинились у складних життєвих обставинах.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, відділ охорони здоров’я райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконкоми селищної та сільських рад 

Постійно.

5. Забезпечити реєстрацію тимчасового проживання або перебування бездомних осіб за адресами центрів обліку, інших соціальних закладів, що надають послуги таким особам, та відновлення документів, що посвідчують особу.

 

 

Гощанський РВ УМВС України в Рівненській області, управління соціального захисту населення райдержадміністрації,  Гощанський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Кузнецовський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), виконкоми селищної та сільських рад .

 Постійно.  

 

 

6. Забезпечити центри обліку бездомних громадян відповідним матеріально-технічним забезпеченням.

 

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний територіальний центр соціального обслуговування

( надання соціальних послуг).

ІV квартал 2013 року. 

 

 

7. Удосконалити автоматизовану систему обліку та єдиний реєстр бездомних осіб шляхом упровадження автоматизованого програмного комплексу.

 

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гощанський районний територіальний центр соціального обслуговування

( надання соціальних послуг).

ІІІ квартал 2013 року. 

 

 

8. Продовжити роботу з організації проживання бездомних осіб (нічного, тимчасового), надання їм інформаційних послуг щодо добровільного консультування з питань профілактики ВІЛ-інфекції та направлення на рентгенівське обстеження.

 

 

Виконкоми селищної та сільських рад, Гощанський районний територіальний центр соціального обслуговування

(надання соціальних послуг), відділ охорони здоров’я  райдержадміністрації.

Постійно. 

 

 

9.Забезпечити:

надання фахівцями закладів соціального захисту для бездомних осіб соціально-побутових, соціально-медичних, психологічних, юридичних та інформаційних послуг з урахуванням індивідуальних потреб бездомних осіб.

 

 

Управілння соціального захисту населення райдержадміністрації, відділ охорони здоров’я райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Гощанський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), виконкоми селищної та сільських рад.

 Постійно. 

 

 

вирішення питання тимчасового проживання та розв’язання інших проблем сімей з дітьми, вагітних жінок, молоді з числа бездомних осіб. 

 

 

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконкоми селищної та сільських рад.

Постійно. 

 

10. Забезпечити:

виявлення бездомних осіб та надання їм соціальних послуг поза межами закладів соціального захисту шляхом здійснення соціального патрулювання із залученням до їх складу дільничних інспекторів.

 

 

Виконкоми селищної та сільських рад, Гощанський РВ УМВС України в Рівненській області.

 Постійно. 

 

 

безперешкодний доступ бездомних осіб до медичного обстеження та обслуговування їх за місцем тимчасового проживання або перебування.

 

 

Відділ охорони здоров’я райдержадміністрації, виконкоми селищної та сільських рад.

Постійно. 

 

 

сприяння наданню соціального житла бездомним громадянам з житлового фонду соціального призначення.

 

 

Виконкоми селищної та сільських рад.

Постійно.

 

 

 

 

 

 

  Заступник голови адміністрації                                                           О.Гажаман

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ