ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 червня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
Соціальний захист


Соціальний захист

На постійному контролі в органах виконавчої влади перебувають питання дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

За даними Головного управління статистики у Рівненській області відповідно до поданих звітів (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств і у фізичних осіб – підприємців) в районі заборгованість із виплати заробітної плати  відсутня.

В районі створена тристороння соціально-економічна рада, в яку з рівним представництвом входять представники від органів влади, профспілок і роботодавців. Створення такої ради дає змогу своєчасно вирішувати складні соціально-економічні проблеми сьогодення, бути запорукою конкурентності підприємств і забезпечення гідного життя людини праці, недопущення виплати заробітної плати в „конвертах”, забезпечення конституційних гарантій в частині своєчасної виплати заробітної плати та дотримання її мінімальних розмірів тощо.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у ІІІ кварталі 2017 року становила 5338 грн., що 1,7 рази вище законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн.). Порівняно з ІІІ кварталом 2016 роком рівень заробітної плати збільшився на 44,0 %. Розмір заробітної плати по району з ІІІ кварталом 2017 роком  на   12,4 %, або на 759 грн., не досягав середньообласного рівня (6097 грн.).

Відповідно до Програми зайнятості населення району на 2017 року було передбачено створення 560 нових робочих місць.

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення спільно з державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління Держпраці у Рівненській області проведено за квітень–грудень 42 комісійних обстеження підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарської діяльності всіх форм власності  щодо  дотримання законодавства про працю, легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Крім того, робочою групою проводилися превентивні заходи та роз’яснювальна робота з керівниками підприємств, організацій та установ, всіх форм власності та фізичних осіб підприємців. Результатом робочої групи є те, що в районі на  01.01.2018 створено 595 нових робочих місць, що становить 106,0 %.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 27 квітня 2017 року № 219  затверджена районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших  соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, а також  кількісний склад комісії та її Положення. Упродовж квітня - грудня 2017 року проведено 9 засідань районної тимчасової комісії.

В районі існує стабільність щодо укладання та переукладання колективних договорів на підприємствах, в організаціях та установах.Станом на 01.01.2018 із 124 підприємств, яким необхідно укласти колективні договори, укладено 122 колективних договорів і зареєстровано в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, що становить 98,4 % від загальної кількості підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності. Упродовж січня – грудня 2017 року поновлено 37 колективних договорів.

В районі нараховується 42 підприємства, організацій та установ незалежно від форм власності, в яких не рідше одного разу на 5 років проводиться атестація робочих місць працюючих в шкідливих та важких умовах праці згідно Списків № 1, № 2 та Додатку № 1 до Постанови Кабінету Міністрів від 17.11.97  № 1290 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, інші пільги та компенсації. Станом на  01.01.2018 атестація робочих місць  проведена на 42 підприємствах.

Станом на 01.01.2018 державної допомоги сім'ям з дітьми призначено та профінансовано для 2587 сімей на суму 46204,1 тис.грн. Державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям призначено та профінансовано для 688 сімей на суму 30673,0 тис. грн. Заборгованість по даним виплатам відсутня.

Протягом  звітного періоду 2017 року технічних засобів реабілітації видано управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації  в кількості 10 штук – дорожні та кімнатні  візки, засоби для ходіння керовані однією рукою, дорожній засіб для переміщення та переносу. Видано 21 направлень для виготовлення протезів молочної залози.

Протягом 2017 року  в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів» Рівненської обласної ради було направлено 13 осіб з інвалідністю та 10 в КЗ «Вараський міський центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів» ім.З.А. Матвієнко для проходження соціальної реабілітації.

За січень – грудень  2017 року видано 6 санаторно-курортних путівки  для осіб з інвалідністю загального захворювання та дитинства, 16 санаторно-курортних путівок для учасників бойових дій.

Протягом 2017 року субсидією на житлово-комунальні послуги користуються 9304 сімей на суму – 88885,3 тис.грн., та субсидією на скраплений газ і тверде паливо –  1252  сімей на суму – 3524,5 тис.грн.

На 01.01.2018 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків управління соціального захисту населення  райдержадміністрації  обліковується  12321 пільговик. Вісьмом  особам перереєстровано посвідчення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Видано 19  посвідчень для пільгових категорій населення – учасників війни,  інвалідів війни, ветеранів праці та членам сімей померлих ветеранів війни.

Протягом січня – грудня 2017 року надано пільг на суму – 2952,4 тис.грн. Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 09.03.2017 № 130 в 2017 році  проводиться надання пільг на тверде паливо та скраплений газ в готівковій формі.  Станом на 01.01.2018  проведено нарахування на виплату готівки для придбання твердого палива в сумі 520,5 тис. грн.  та скрапленого газу – 16,2 тис. грн.

Управлінням соціального захисту населення РДА постійно ведеться облік демобілізованих учасників антитерористичної операції для надання медичної, психологічної допомоги, обстеження матеріально-побутових умов та вивчення потреб сімей, в яких вони проживають. З цією метою розроблено «дорожню карту» демобілізованого учасника антитерористичної операції щодо надання державних гарантій учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, їх сім'ям та сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції. В «дорожній карті» викладена детальна інформація щодо надання пільг та компенсацій, передбачених чинним законодавством для військовослужбовців, задіяних у антитерористичній операції на сході України, членів їх сімей, забезпечено діяльність телефонних «гарячих ліній».

Для максимальної зручності демобілізованим, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції при оформленні пільг на оплату житлово-комунальних послуг та вирішення інших питань, а також для удосконалення роботи з даного напряму у районі організовано прийом необхідних документів за принципом „єдиного вікна”.  Наразі для отримання пільг та компенсацій до управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулося 350 осіб з числа учасників антитерористичної операції,  які мають статус  учасника бойових дій.

В Гощанському районі діє дві програми, спрямовані на матеріальну підтримку та соціальний захист учасників антитерористичної операції, їх сімей та мобілізованих осіб. Розпорядженням голови районної державної адміністрації 13 грудня 2016 року № 553 схвалена «Районна програма матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції, сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців, призваних на військову службу за контрактом, та мобілізованих осіб чергової хвилі мобілізації на 2017 рік», яка затверджена рішенням районної ради від 23 грудня 2016 року № 169, внесеними змінами схваленими розпорядженням голови райдержадміністрації від 20 січня 2017 року № 28, затвердженими рішенням районної державної адміністрації  від 02 березня 2017 року № 193, внесеними змінами схваленими розпорядженням голови райдержадміністрації від 07 вересня 2017 року № 455, затвердженими рішенням районної ради від 23 жовтня  2017 року № 270.

Відповідно до даної програми упродовж січня – грудня  2017 року  надано:

- одноразову грошову допомогу на вирішення соціально – побутових питань 65 військовослужбовцям,  призваним на військову службу за контрактом  на загальну суму  207,5  тис. грн;

- грошову допомогу на лікування  46 учасникам антитерористичної операції  на загальну суму 102,5 тис. грн.;

- одноразову грошову допомогу на вирішення соціально – побутових питань 8 сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції  по 6,0 тис.грн.(всього 48,0 тис.грн.);

- одноразову грошову допомогу сім’ї загиблого учасника антитерористичної операції, військовослужбовця призваного на військову службу за контрактом в сумі 12,0 тис.грн.;

- одноразову допомогу 3 сім’ям у зв’язку з настанням смерті учасників антитерористичної операції по 4,0 тис.грн. (всього 12,0 тис.грн.);

- одноразову грошову допомогу на вирішення соціально – побутових питань  військовослужбовцям по 1,0 тис.грн. (всього 3,0 тис.грн.). 

Всього надано матеріальної допомоги на суму 385,0 тис.грн.

Відповідно до «Районної програми соціального захисту учасників антитеророристичної операції» схваленої розпорядженням голови райдержадміністрації від 12 травня 2015 року  № 208, внесеними змінами до даної програми, схваленої розпорядженням голови районної державної адміністрації від 25 січня 2017 року № 32, проводиться 50 % відшкодування виготовлення землевпорядної документації учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції щодо надання у власність земельних ділянок. Всього відшкодовано 109 військовослужбовцям на суму 96,46 тис.грн.

На 01.01.2018 подано 321 заява на отримання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції у селищну та сільські ради району, зокрема:

     -255 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд;

     - 8 для ведення садівництва;

     - 58 для особистого селянського господарства;

     Надано 311 дозволів на розроблення проектів землеустрою, з них 193 розроблено проектів та  118  знаходяться на опрацюванні.

Протягом року проведено 13 засідань комісії по наданню матеріальної допомоги та 11 засідань по відшкодуванню витрат вартості виготовлення землевпорядної документації учасників АТО щодо надання у власність земельних ділянок.

Видача направлень для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів війни, учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, не здійснювалася, оскільки до управління соціального захисту населення райдержадміністрації такі звернення не надходили.

На постійному контролі перебувають питання надання статусу «Член сім’ї загиблого. Надано 9 особам статус «Член сім’ї загиблого». До управління соціального захисту населення райдержадміністрації  рішень виконавчих комітетів селищної та сільської рад щодо перебування на квартирному обліку членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали в зазначеній операції, не надходило.

У 2017 році відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції 9 учасників антитерористичної операції пройшли навчання в спортивно-технічному клубі Гощанської районної організації ТСОУ для навчання за спеціальністю «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С», «СЕ» і «D».

Відповідно ч.4 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, постанови Кабінету Міністрів від 05 квітня 2017 року № 223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту і «Про жертви нацистських переслідувань» направлено списки одержувачів щорічної разової допомоги до 9 травня (учасники бойових дій та інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції) для 277 осіб на суму 335,4 тис.грн. в центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Проводиться робота щодо оздоровлення учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції. За січень – грудень  2017 року 15 учасників бойових дій оздоровилися  в санаторіях. Станом на 01.01.2018 двадцять вісім осіб, що мають статус учасника бойових дій (в тому числі інвалід війни) взяті на облік для забезпечення путівками на санаторно - курортне лікування.

На 01.01.2018 року до КЗ «Гощанський районний центр ПМДС» за медичною допомогою звернулося 326 учасників АТО (33 особи направлено на лікування до Клеванського обласного госпіталю ветеранів війни). Всі учасники АТО, згідно списку райвійськкомату, повідомлені по телефону про можливість отримання медичної допомоги в КЗ «Гощанський районний центр ПМДС», центральній районній лікарні та Клеванському обласному госпіталі для ветеранів війни безкоштовно.

Схвалена розпорядженням голови РДА від 14 грудня 2017 року за № 655 нова Районна програма матеріальної підтримки учасників АТО сімей загиблих учасників АТО військовослужбовців, призваних на військову службу за контрактом та мобілізованих осіб чергової хвилі мобілізованої на 2018 рік.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації створена Єдина інформаційна база даних по внутрішньо переміщених особах. Станом на 01.01.2018 в районі проживає 28 сімей (37 осіб), як прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. З них 4 особи працевлаштовано, зокрема, 1- в ТОВ «Дедденс –Агро»; 1 - ТОВ «Технології гідропостачання» м.Рівне; 1 - ТОВ «Агросвіт» м.Рівне; 1 - ПП м.Рівне. Три сім’ї залишись на постійному місці проживання, оскільки придбали житло в селах Бабині, Симонові та Тучині.

При зверненні громадян даної категорії проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо шляхів розв’язання проблем захисту та забезпечення прав переселених громадян. При потребі медичними закладами району надається медична та гуманітарна допомога Гощанською організацією ТОВ «Червоний Хрест України».

В управлінні соціального захисту населення 10 сімей (15 осіб) отримують щомісячну адресну допомогу, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Заборгованість із виплати заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат переселеним громадянам в районі відсутня.

На підприємствах, організаціях та установах району розроблені дорожні карти для людей внутрішньо переміщених в межах країни до Рівненської області для вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб. На інформаційних стендах розміщені телефони «гарячих ліній».
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 
 

ГРАФІК

проведення виїзного прийому громадян

керівництвом РДА на 2019 рік

 

Звіт голови РДА Юрія Ковальчука про виконання райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень у 2018 році

  

 

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ

Повідомити про незадекларовану працю