ГОЩАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 липня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 
УВАГА! Пірати інтелектуальної власності


- Будьте пильними і обережними! Злодії («пірати») можуть привласнити собі Ваші інтелектуальні винаходи, твори науки, літератури і мистецтва, комп'ютерні програми і бази даних, виконання, фонограми, відеограми і програми мовлення і так само незаконно їх розповсюджувати, відтворювати з метою особистого збагачення, – звертається із застереженням до мешканців Гощанського району Руслан Юрійович Мізюк, начальник кримінальної міліції Гощанського районного відділу міліції.

«Піратство», саме такий термін у 1879 році англійський поет Лорд Альфред Теннісон використав у передмові до поеми «Історія кохання», де скаржився на розповсюджені випадки незаконного використання окремих фрагментів його твору. Пізніше цей термін знайшов своє закріплення в офіційних документах.

«Піратство» (якщо мова йде про порушення майнових авторських прав) – дії, спрямовані на протиправне використання об'єктів права інтелектуальної власності, що належать іншим особам, умисно вчинені особою, яка розуміє протизаконний характер цих дій, з метою отримання матеріальної вигоди.

Найчастіше в якості знаряддя «пірати» використовують лазерний диск, що придатний до запису у домашніх умовах .

Види «піратства»:

- Аудіопіратство (копіювання та розповсюдження копій музичних композицій);

- Відеопіратство (розповсюдження копій фільмів або телепередач на дисках, касетах та шляхом копіювання через комп'ютерні мережі).

Основні джерела, звідки «пірати» беруть копії фільмів:

- прихований запис на відеокамеру, безпосередньо під час перегляду фільму в кінотеатрі.

- викладення працівниками кіностудій чи технічних відділів, які залучені до створення фільму, копії фільму в Інтернет за декілька тижнів чи навіть місяців до показу, за окрему винагороду.

- оператори кінопоказу, які зв'язані з «піратами» ставлять в будці спеціальний кінодатчик, який кріпиться до проектора і захоплює зображення «на льоту».

- зазвичай, перед показом фільмів в кіножурнали висилається спеціальна копія фільму, щоб кіножурналісти могли написати про них статті. Деякі кіножурналісти за матеріальну винагороду передають ці копії піратам.

- найякісніша можлива піратська копія фільму робиться з ліцензійного диску і якість напряму залежить від налаштувань захоплення відео.

Також існує «Піратство» комп'ютерних ігор і навіть літературних творів

Співвідношення піратства та плагіату

Попри те, що і піратство, і плагіат є прикладами протиправного використання об'єктів інтелектуальної власності, мета цих двох порушень є різною. У випадку піратства порушник в першу чергу має на меті отримання матеріальної вигоди, мета створення у свідомості споживача зв'язку між порушником та об'єктом інтелектуальної власності або зовсім відсутня, або є вторинною. Дуже часто порушник може навіть запобігати ідентифікації через страх понести відповідальність за свої дії.

У випадку із плагіатом порушник в першу чергу має на меті створення у свідомості споживача зв'язку між ним та об'єктом інтелектуальної власності, права на який порушуються. Він бажає аби споживачі ідентифікували його. Мета отримання матеріальної вигоди у цьому випадку може бути присутньою але вона є другорядною адже порушник бажає отримати цю вигоду саме завдяки тому, що його ідентифікують із незаконно використаним об'єктом інтелектуальної власності.

Слід пам’ятати, що за «піратство» законодавством України передбачена відповідальність. За незаконні відтворення, розповсюдження творів науки, літератури і мистецтва, комп'ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо – та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, стаття 176 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією та знищенням всіх примірників творів, матеріальних носіїв комп'ютерних програм, баз даних, виконань, фонограм, відеограм, програм мовлення та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувались для їх виготовлення.

Крім того, у статті 51–2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається адміністративна відповідальність за незаконне використання об'єктів права інтелектуальної власності. Також слід згадати статтю 164-9 КУпАП, що встановлює адміністративну відповідальність за незаконне розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних, а також статтю 164–13 КпАП, яка встановлює адміністративну відповідальність за порушення законодавства, що регулює виробництво, експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт, імпорт обладнання чи сировини для їх виробництва".

 

 

Володимир КУБЛІК,

Гощанський РВ УМВС

України в Рівненській області

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

http://i.piccy.info/i9/c811ff2c35d34d10df4fdc6036eda6bc/1469112702/28006/1037507/2107.jpgЗапитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 
 

ГРАФІК

проведення виїзного прийому громадян

керівництвом РДА на 2019 рік

 

Звіт голови РДА Юрія Ковальчука про виконання райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень у 2018 році

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТИ НА НАДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПРОГРАМ ТА ПРОЕКТІВ

  

 
Повідомити про незадекларовану працю