На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 


    Герої не вмирають


 

 

 


 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні

 

   MyCounter - Ваш счётчик 

 

 

Piccy.info - Free Image Hosting
Демидівська РДА

http://i.piccy.info/a3/2018-09-03-11-26/i9-12594733/500x299-r/i.gif

Новини

6 березня 2018
Обговорили проведення призову на строкову військову службу весною 2018 року

 6  березня об 11 год. в залі засідань райдержадміністрації    проведено нараду по питаннях організації проведення призову на строкову військову службу  весною  2018 року. Нарада проведена під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Петра Шелеста  за  участю  Олександра Опалька т.в.о.заступника військового комісара, Ігоря Маркопольського, офіцера мобілізаційного відділення Рівненського  обласного військового комісаріату, в.о. старост  ОТГ та відповідальних   за ведення військового обліку в установах, організаціях  району.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                               

ІНФОРМАЦІЯ

призовникам щодо організації та проведення призову громадян України на строкову військову службу у 2018 році

 

 

1. Щодо організації проведення призову на строкову військову службу весною 2018 року.

 

         На підставі Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу, Указу Президента України від 15 лютого 2018 року №33/2018 “ Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році ” в квітні-травні 2018 року буде проводитись черговий призов на строкову військову службу громадян 1991 - 2000 років народження.

          Призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) підлягають усі громадяни чоловічої  статті 2000 року народження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 1991-1999 роках, у яких закінчилася відстрочка від призову, або які не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

Oсновним завданням пiд  час  проведення  чергового  призову,  як  i ранiше,  є не допустити зниження якісної характеристики призовного ресурсу, який  направляється для комплектування військ у  ходi  призовної компанії,  основний  акцент  буде зосереджено на ретельному вивченні особистих якостей призовників (їх ділові, морально-психологічні якості, стан  здоров'я, фiзичний  розвиток,  освітня і спеціальна підготовка   та  сiмейний  стан).

Довідково. На  комплектування військ  (сил) не направляються призовники,  які не  мають базової загальної середньої освіти, мають низькі морально- ділові якості, перебувають на обліку в органах внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживали алкоголем чи вживали наркотичні речовини та у яких під час призову виявлено захворювання згідно з Переліком статей Розкладу  хвороб, станів та фізичних вад, що визначають придатність до військової служби Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.

   

Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучатимуться.

 

Довідково: Підпунктом 8 пункту 7 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744,  Міністерство Оборони  України разом НГУ, ДССТ визначено вжити заходів щодо унеможливлення залучення військовослужбовців строкової військової  служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях.

З метою накопичення підготовленого військово-навченого ресурсу, призов молодого поповнення для комплектування ЗС України сплановано  провести через навчальні центри для отримання ним дефіцитних військово-облікових спеціальностей.

 

2.Хто здійснює призов на строкову військову службу.

    

Слід зазначити, що призов громадян України на строкову військову службу є державною функцією, який організовується та здійснюється районними державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з районними(міськими) військовими комісаріатами.

Для проведення призову громадян України на строкову військову службу в утворюється призовна комісії , яку очолює голова комісії - заступник голови районної державної адміністрації; членами комісії є: районний військовий комісар; заступник керівника районного органу управління освітою; заступник начальника районного  органу Національної поліції; лікар, який організовує роботу медичного персоналу щодо медичного огляду призовників;  психолог відповідного державного (комунального) закладу, розташованого на території району ; представники Збройних Сил України та інших військових формувань, громадських організацій, підприємств, установ і організацій за попереднім узгодженням з головою комісії; секретар комісії.

 

3.Які дії призовника, коли він отримає повістку? Якщо він вчасно не звернеться до військомату?

     Відповідальність призовників  за порушення  військового обов’язку ?

 

Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

   призовники, яким надійшла повістка районного військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;

   у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (з 1 березня 2018 року);

    призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до районного військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік;

    керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають:

переведення на роботу в іншу місцевість; переїзд на нове місце проживання;

прийяття  до  навчального  закладу  i  вибуття  в  iншу  мiсцевiсть  для продовження  навчання; нaпpaвлення  за розподiлом на  робоry в  iншу  мiсцевiсть після закiнчення  навчального  закладу.

 

Поважними  причинами  неприбуття  призовникiв  до  призовних дiльниць  у строк, установленний військовим комісаріатом, якi підтвердженні вiдповiдними  документами, визнаються: перешкода  стихiйного  характеру,  хвороба  призовника  або  iншi обставини,  якi  позбавили  його  можливостi  особисто  прибуги у зазначенi пункт  i  строк; смерть  його  близького родича (батькiв, дружини,  дитини,  рідного  брата, сестри, діда,  баби)  або  близького родича його  дружини.

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

 

За  порушення  правил  вiйськового  облiку,  неявку  за  викликом  до вiйсъкового  комісаріату  без  поважних причин, умисне зіпсуття або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання,  освiти,  мiсця  роботи i  посади  призовнки притягують до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

      Адміністративна.  За  порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин, умисне зіпсуття або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання , освіти, місця роботи і посади призовники притягуються до адміністративної відповідальності згідно із законодавством (крім неявки на ОПЗ для відправки у війська)

 

    Кримінальна. У разі неявки призовника без поважних причин у строки встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці, до ОЗП для відправлення у військові частини карається обмеженням волі на строк до трьох років (Кримінальний кодекс України, ст..335)

 

Медичний огляд призовників проводиться відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України лікарями: хірургом , терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, отоларингологом і стоматологом. У разі потреби для медичного огляду призовників залучаються лікарі інших спеціальностей.

    Придатність призовників до військової служби за станом здоров»я та фізичного розвитку кожним лікарем-спеціалістом визначається методом індивідуальної оцінки.

 

4.Які категорії громадян не підлягають призову

Призову на строкову військову службу весною 2018 року не підлягають громадяни, які за рішенням районної призовної комісії відповідно до Закону мають право на відстрочку (ст.17. Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу)

 

Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:

непрацездатних батьків чи одинокого із непрацездатних батьків або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб;неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати; одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду;двох і більше дітей;дитину-інваліда;дружину-інваліда; вагітну дружину.

Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

 

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання до 21 року;у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:

-          педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем

роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю;

-          медичним працівникам, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;

-          священнослужителям, які закінчили вищі або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку,

-          сільським, селищним, міським головам

-          особам, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь,

-          резервістам - на весь період служби у військовому резерві;

 поліцейським - на весь період їх служби.

 Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

 

Звільнення від призову на строкову військову службу

Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України: які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;    батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних.які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;   які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

 

 

6.На які соціальні гарантії може розраховувати призовник

 

Чинним законодавством встановлено комплекс соціальних гарантій для призовників та військовослужбовців строкової служби.

-                      При  призові громадянам виплачується грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат (у 2018році — 3,5 тис. гривень).

Довідково: Порядок виплати визначено постановою КМУ від 12.08.2015 № 587 «Про затвердження  Порядку виплати грошової допомоги громадя-нам України, які призиваються на строкову військову службу»).

-          Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу

роботи.

-          Відпустка військовослужбовцям строкової служби (за весь період проходження військової служби) надається тривалістю 10 календарних днів  без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не раніш як через 3 місяці проходження ними строкової військової служби.

-          За працюючим призовникам зберігається робоче місце та середній заробіток (відповідно до ст. 119 Закону України "Кодекс законів про працю України").

-          Військовослужбовці строкової військової служби перебувають на повному державному утриманні. Вони розміщуються в казармах (на кораблях) згідно із  Статутом внутрішньої служби Збройних Сил України, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу (літньою та зимовою) згідно встановленим норм.

-          За ними зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на строковувійськову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

-          При  звільненні військовослужбовцям строкової військової служби виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадовихокладів (від 1 232 — до 1 960 грн.) залежно від військового звання і посади.

Також держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які  до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані.

 

 

 

 

 

 

 

 
Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

Лицензія Creative Commons

Весь контент доступний за

ліцензією Creative Commons

 Attribution 4.0 International license.

 

http://i.piccy.info/i9/a3a611658106e2cf8d2009ce55fb2344/1536133737/3956/1265109/fcb.pnghttp://i.piccy.info/i9/9e20078ec674f4e250088cb93f861f6d/1474557374/5327/873438/43.png 

http://i.piccy.info/i9/865b59e27c4ab2b624768993b0ec16f7/1521470965/17997/1200995/p_dtrymka_agrar_v.jpg

http://i.piccy.info/i9/6e249a829d5195bf05b41fa8102168b2/1479993050/27037/1093076/BPD.jpg

Енергоефективність 

http://i.piccy.info/i9/c4b9f45f44159dde3a71e6b4077422a5/1474467380/151222/1070329/3B1.png 

http://i.piccy.info/i9/c4717e24ada4cc7ec052cbad36d18448/1502357018/87844/1159358/banner_160x236_meet_your_child.jpg

http://i.piccy.info/i9/e84218c5ce02d1763309b70fb69e1e92/1503300762/92251/1159358/uamap.jpg

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

Телефон довіри Рівненської облдержадміністрації

працює щоденно

з понеділка по п»ятницю (крім святкових, неробочих і вихідних днів) з 10.00 до 17.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00) за абонентським номером (0362) 695318.

http://i.piccy.info/i9/0a93f381118a6fa263e72eddfdafb4a3/1557993080/40483/1317273/Derzhavna_vykonavcha_sluzhba_Ukra_ny.png

Державна виконавча служба інформує

 
 
Карта протирадіаційних укриттів Демидівського району

 

http://i.piccy.info/i9/75e339b040d2e5224705684f2974badf/1499153296/14210/1159358/spfu.jpg

Інформація про об’єкти державної власності, які пропонуються регіональним відділенням ФДМУ по Рівненській області для передачі в оренду

http://www.spfu.gov.ua