На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 


    Герої не вмирають


 

 

 


 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні

 

   MyCounter - Ваш счётчик 

 

 

Piccy.info - Free Image Hosting
Демидівська РДА

http://i.piccy.info/a3/2018-09-03-11-26/i9-12594733/500x299-r/i.gif

Дотримання містобудівного законодавства при будівництві


           

Дотримання містобудівного законодавства при будівництві.

 

        Порядок вирішення питань забудови земельних ділянок

  Законом України «Про планування і забудову територій» визначений порядок забудови в населених пунктах та за їх межами. Законом передбачено, що розміщення об’єктів містобудування на території населених пунктів здійснюється органами місцевого самоврядування, а за межами населених пунктів – обласними або районними державними адміністраціями.

   Замовник, який має у власності або користуванні земельну ділянку, звертається до відповідного органу виконавчої влади або місцевого самоврядування з заявою щодо намірів забудови земельної ділянки,в якій зазначається призначення будівлі та орієнтовні її характеристики.

У разі відсутності місцевих правил забудови або при намірах забудови за межами населеного пункту відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади на підставі наявної містобудівної документації ( як правило генплану) в двотижневий строк з дня реєстрації заяви надає замовнику згоду  на розроблення містобудівного обгрунтування.

  В містобудівному обгрунтуванні розробляються містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, які після проведення громадського обговорення затверджуються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування і надаються замовнику, як вихідні дані для розробки проектної документації.

    Виконання будівельних робіт ( в тому числі реконструкція, капітальний ремонт, реставрація) на об’єкті дозволяється виконувати лише при наявності проектної документації  та  дозолу від органів держархбудконтролю. На об’єктах де проводяться роботи з реконструкції,  капітального ремонту або реставрації повинне бути свідоцтво на право власності на нерухоме майно. Якщо об’єкти входять до переліку об’єктів на які дозвіл не потребується

( індивідульні житлові, садові, дачні будинки загальною площею до 500кв. метрів, господарські будівлі та інші технічно та архітектурно нескладні об’єкти) то забудовник надає в інспекцію держархбудконтролю повідомлення установленої форми про початок виконання будівельних робіт.

    Завершений будівництвом ( реконструкцією, капітальним ремонтом, реставрацією) об’єкт замовник зобов’язаний ввести в експлуатації та одержати від органу держархбудконтролю сертифікат відповідності.

   За порушення у сфері містобудування передбачена відповідальність , яка визначена Кодексом України про адміністративні правопорушення та Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування».

 

 

           Будівельний паспорт для індивідуальних забудовників

     Регіональними правилами забудови Рівненської області встановлено новий порядок надання будівельних паспортів для індивідуального будівництва.

   У разі  відсутності місцевих правил забудови населеного пункту,замість вихідних даних,  забудовник  може отримати в місцевому органі містобудування та архітектури  будівельний паспорт для здійснення будівництва або реконструкції житлових, дачних і садових будинків загальною площею до 500 кв. м. у тому числі з господарськими та допоміжними спорудами у підвальному поверсі, господарських будівель та споруд на садибних ділянках, індивідульних гаражів.Даний порядок не поширюється на будівництво об’єктів на територіях із складними інженерно- геологічними та техногенними умовами.

     Будівельний паспорт готуєтьс я та видається відділом містобудування, архітектури та житлово- комунального господарства райдержадміністрації безоплатно в місячний термін з дня подання письмової заяви .

     Для отримання будівельного паспорта забудовник разом з заявою подає в райархітектуру такі документи:

       засвідчено нотаріальну копію документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або рішення рішення органу місцевого самоврядування про передачу ( надання) земельної ділянки під забудову;

  технічний паспорт, виготовлений бюро технічної інвентаризації ( у разі наявності на земельній ділянці існуючих та прийнятих в експлуатацію будівель та споруд).

На підставі заяви забудовника представник відповідного органу містобудування та архітектури з виїздом на місце проводить обстеження земельної ділянки, за результатами якого протягом десяти робочих днів готує висновок про забудову земельної ділянки.

У висновку про забудову земельної ділянки визначається відповідність намірів забудови земельної ділянки існуючій містобудівній документації на місцевому рівні (генеральному плану населеного пункту, детальному плану території, проекту забудови території, проекту розподілу території), державним стандартам, будівельним нормам та правилам та можливість або неможливість будівництва об'єкта містобудування згідно з містобудівною документацією.

     Будівельний паспорт є підставою для звернення власника або користувача земельної ділянки до балансоутримувача інженерних мереж про надання технічних умов щодо інженерного забезпечення об’єкта містобудування та розроблення ліцензованою організацією  проектної документації на будівництво.

     Будівництво вищезазначених об’єктів містобудування здійснюється згідно з вимогами законодавства та відповідно до затвердженої проектної документації.

 

                         Розміщення малих архітектурних форм

   МАФи  для підприємниццької діяльності розміщуються відповідно до ПКМУ  від 26серпня 2009 року №982 «Про затвердження Порядку розміщення МАФ для провадження підприємницької діяльності» після надання рішення від органу місцевого самоврядування на підставі паспорта прив’язки МАФ, який надає суб’єкт господарювання.  Розміщення МАФ здійснюється  на підставі рішення с/ради, а для власників земельних ділянок - на підставі рішення виконкому с/ради відповідно до генплану населеного пункту, проекту забудови або детального плану території.В замовника може бути відсутній правовстановлюючий документ на земельну ділянку, в такому разі орган місцевого самоврядування заключає з замовником договір особистого строкового сервітуту.

    МАФи в сфері благоустрою розміщуються відповідно до вимог закону  України «Про благоустрій населених пунктів» і входять, відповідно до ПКМУ від 30 вересня 2009 р. N 1104 «Деякі питання надання дозволів на виконання підготовчих і будівельних робіт» до переліку об’єктів, на які не потрібно отримувати дозвіл інспекції ДАБК, а  на їх розміщення необхідно надавати повідомлення установленої форми в органи ДАБК,що передбачено змінами до даної ПКМУ від 27.01.2010 за №160.

 

  Повноваження сільських та селищної рад в галузі будівництва

Відповідно до  статті 31. Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

         Стаття 31. Повноваження у галузі будівництва
     1. До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських
рад належать:

     а) власні (самоврядні) повноваження:

     1) організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах
будівництва,  реконструкції  і   ремонту   об'єктів   комунального
господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків,
а також шляхів місцевого значення;

     2) виконання або делегування на конкурсній основі генеральній
будівельній організації (підрядній організації) функцій  замовника
на  будівництво,  реконструкцію  і  ремонт  житла,  інших об'єктів
соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності;

     3) розгляд і внесення до відповідних органів виконавчої влади
пропозицій  до  планів  і  програм  будівництва  та  реконструкції
об'єктів на відповідній території;

     4) залучення на договірних засадах  підприємств,  установ  та
організацій  незалежно  від  форм  власності  до участі в розвитку
потужностей  будівельної  індустрії  і  промисловості  будівельних
матеріалів,   у  створенні,  розвитку  та  реконструкції  об'єктів
інженерного забезпечення і транспортного обслуговування;

     5) визначення    у   встановленому   законодавством   порядку
відповідно до рішень ради території,  вибір,  вилучення (викуп)  і
надання  землі для містобудівних потреб,  визначених містобудівною
документацією;

     6) підготовка  і  подання  на  затвердження  ради відповідних
місцевих  містобудівних  програм,  генеральних   планів   забудови
населених пунктів, іншої містобудівної документації;

     7) встановлення на відповідній території режиму  використання
та забудови земель,  на яких передбачена перспективна містобудівна
діяльність;

     8) координація  на відповідній території діяльності суб'єктів
містобудування щодо комплексної забудови населених пунктів;

     9) надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень
забудови земельних ділянок; { Підпункт 9 пункту "а" частини першої
статті 31 в редакції Закону N 509-VI ( 509-17 ) від 16.09.2008 }

     10)   проведення   громадського   обговорення   містобудівної
документації,  місцевих правил забудови населених пунктів; { Пункт
"а"  частини  першої  статті  31 доповнено підпунктом 10 згідно із
Законом N 509-VI ( 509-17 ) від 16.09.2008 }

     б) делеговані повноваження:

     1)  участь у прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом
об'єктів  у  порядку,  встановленому  законодавством; { Підпункт 1
пункту  "б"  частини  першої статті 31 в редакції Закону N 2367-VI
( 2367-17 ) від 29.06.2010 }

     2) організація  роботи,  пов'язаної  зі створенням і веденням
містобудівного кадастру населених пунктів;

     3) здійснення  в установленому порядку державного контролю за
дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації
при  плануванні  та  забудові  відповідних територій;  зупинення у
випадках,  передбачених законом,  будівництва,  яке проводиться  з
порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів,
а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу;

     4) здійснення   контролю   за   забезпеченням  надійності  та
безпечності будинків і  споруд  незалежно  від  форм  власності  в
районах,  що  зазнають  впливу небезпечних природних і техногенних
явищ та процесів;

     5) організація охорони,  реставрації та використання пам'яток
історії    і    культури,    архітектури    та     містобудування,
палацово-паркових,   паркових  і  садибних  комплексів,  природних
заповідників;

     6) вирішення  відповідно  до  законодавства  спорів  з питань
містобудування.

 

 

 
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

Лицензія Creative Commons

Весь контент доступний за

ліцензією Creative Commons

 Attribution 4.0 International license.

 

http://i.piccy.info/i9/a3a611658106e2cf8d2009ce55fb2344/1536133737/3956/1265109/fcb.pnghttp://i.piccy.info/i9/9e20078ec674f4e250088cb93f861f6d/1474557374/5327/873438/43.png 

http://i.piccy.info/i9/865b59e27c4ab2b624768993b0ec16f7/1521470965/17997/1200995/p_dtrymka_agrar_v.jpg

http://i.piccy.info/i9/6e249a829d5195bf05b41fa8102168b2/1479993050/27037/1093076/BPD.jpg

Енергоефективність 

http://i.piccy.info/i9/c4b9f45f44159dde3a71e6b4077422a5/1474467380/151222/1070329/3B1.png 

http://i.piccy.info/i9/c4717e24ada4cc7ec052cbad36d18448/1502357018/87844/1159358/banner_160x236_meet_your_child.jpg

http://i.piccy.info/i9/e84218c5ce02d1763309b70fb69e1e92/1503300762/92251/1159358/uamap.jpg

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

Телефон довіри Рівненської облдержадміністрації

працює щоденно

з понеділка по п»ятницю (крім святкових, неробочих і вихідних днів) з 10.00 до 17.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00) за абонентським номером (0362) 695318.

http://i.piccy.info/i9/0a93f381118a6fa263e72eddfdafb4a3/1557993080/40483/1317273/Derzhavna_vykonavcha_sluzhba_Ukra_ny.png

Державна виконавча служба інформує

 
 
Карта протирадіаційних укриттів Демидівського району

 

http://i.piccy.info/i9/75e339b040d2e5224705684f2974badf/1499153296/14210/1159358/spfu.jpg

Інформація про об’єкти державної власності, які пропонуються регіональним відділенням ФДМУ по Рівненській області для передачі в оренду

http://www.spfu.gov.ua