На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 


    Герої не вмирають


 

 

 


 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні

 

   MyCounter - Ваш счётчик 

 

 

Piccy.info - Free Image Hosting
Демидівська РДА

http://i.piccy.info/a3/2018-09-03-11-26/i9-12594733/500x299-r/i.gif

Розпорядження голови райдержадміністрації від 13 травня 2013 року №90


 УКРАЇНА

     ДЕМИДІВСЬКА  РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

           

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­13 травня  2013  року                                                                                            № 90          

 

Про районну програму «Ліси Демидівщини» на 2013-2015 роки

На виконання законів України «Про охорону навколишнього середовища», «Про місцеві державні адміністрації», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 5 квітня 2011 року № 159 «Про обласну програму «Ліси Рівненщини» на 2011-2015 роки» та з метою поліпшення екологічної ситуації в районі, забезпечення відтворення лісів, створення захисних насаджень, проведення лісогосподарських заходів і утримання лісів у належному санітарному стані

1.  Схвалити районну програму «Ліси Демидівщини» на 2013-2015 роки (далі Програма).

2.                Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації подати Програму на затвердження районній раді в установленому порядку.

3.                Державному підприємству «Млинівський лісгосп» забезпечити виконання заходів, передбачених Програмою.

4.                Рекомендувати селищному та сільським головам при внесені змін до бюджету на 2013 рік та формуванню бюджетів на наступні роки, що визначені програмою, передбачати кошти на фінансування заходів Програми за рахунок зборів за спеціальне використання лісових ресурсів державного та місцевого бюджетів в розмірі не менше 50 процентів отриманих коштів.

5.                Державному підприємству «Млинівський лісгосп» про хід виконання Програми інформувати районну державну адміністрацію щороку до 15 лютого.

6.                Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації.

Голова адміністрації                                                                         В.Вінічук

 

Додаток

до розпорядження голови

райдержадміністрації

13 травня 2013 року №90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

районна програма

«ЛІСИ ДЕМИДІВЩИНИ»

на  2013-2015 роки


районна програма

       «Ліси Демидівщини» на 2013-2015 роки

 

Станом на 01.01.2013 року загальна площа лісів Державного підприємства «Млинівський лісгосп» становить 12918,1 га з них в Демидівському районі – 3169,2 га, Державного підприємства «Демидівський держспецлісгосп» -  1211 га. Покрита лісом площа на території Демидівського району становить відповідно 2987 і  876,8  га.

Територія Млинівського лісгоспу розділена на 4 лісництва –Вовковиївське  та Дублянське розташовані на території Демидівського району.

Хвойні насадження по підприємству займають 954,1 га, твердолистяні - 10308,1 га, м'яколистяні - 785,6 га.

На території лісгоспу знаходиться сім обєктів природно-заповідного фонду загальною площею 71,8 га - це є заказники місцевого значення, заповідні лісові урочища, пам'ятки природи. Зокрема на території Демидівського району знаходиться орнітологічний заказник місцевого значення урочище «Хрінники» та ботанічна пам'ятка природи місцевого значення «Дуб велетень».

Лісовідновні заходи планується проводити в обсягах, які передбачають повне заліснення площ від рубок головного користування в межах розрахункової лісосіки та суцільних зрубів від рубок проміжного користування.

Роботи з лісовідновлення будуть направлені на підвищення біологічної стійкості та продуктивності насаджень шляхом введення в їх склад високопродуктивних порід інтродуцентів (модрини, ялини, дугласії, дуба червоного та інше)

Буде продовжена робота з переведення лісового насінництва на генетико-селекційну основу шляхом клонових лісонасінневих плантацій першого та другого порядку, що дасть можливість підвищити продуктивність лісів на 15-20 %.

Для виконання робіт з лісовідновлення та лісорозведення на лісових розсадниках щорічно буде вирощуватися понад 400 тис. штук стандартних сіянців деревних і чагарникових порід.

В останні роки серед населення зростає потреба у живих ялинках в період передноворічних свят, на ринку постійно збільшується попит на якісний посадковий матеріал для озеленення садиб та присадибних територій. Лісгосп займається постійним нарощуванням об’ємів по даних видах робіт, товарний вигляд посадкового матеріалу підприємства є конкурентоздатним на теперішньому ринку. Саджанці декоративних рослин реалізовуються як з відкритою так і закритою кореневою системою. Усе це сприяє постійному росту та розвитку підприємства в цілому.

Особлива увага приділятиметься здійсненню комплексу охоронних заходів від виникнення лісових пожеж, самовільних рубок та боротьби з шкідниками лісу.

Щорічно Млинівський лісгосп досягає збільшення обсягів випуску та реалізації лісопродукції. Причому слід відмітити, що ріст реалізації продукції досягнуто за рахунок раціональної розробки і використання лісопродукції.

Організовані виробництва по виготовленню конкурентоздатної продукції з використанням низько товарної сировини, зокрема на базі Дублянського лісництва уже 2 роки успішно працює машина для колки дров, машина для виготовлення паливної тріски, що дозволяє доводити до споживача кінцевий продукт та покращення санітарного стану в лісах району. Особливою метою і завданням програми є збільшення лісистості області, вирощення високопродуктивних насаджень і раціональне та економічне використання лісосировинних ресурсів області.

Програмою передбачається:

-          своєчасне і в повному обсязі заліснення зрубів;

-          збільшення лісистості району за рахунок посадки нових насаджень на ерудованих землях сільськогосподарського призначення, які не використовуються у сільськогосподарському виробництві;

-          підвищення продуктивності насаджень та покращення їх породного складу і санітарного стану за рахунок:

а)  ведення лісового насінництва на генетико-селекційній основі;

б)  створення змішаних культур з цінних порід;

в)   проведення реконструкції малоцінних насаджень;

г)   проведення рубок догляду за лісом;

д)   виконання санітарно-оздоровчих заходів.

Характеристика лісового фонду ДП «Млинівський лісгосп» за основними

лісівничими показниками станом на 01.01.2013 року

 

Показники

Одиниці виміру

Всього по підприємству

Загальна площа земель лісового фонду

тис. га

12918,1

Вкриті лісовою рослинністю землі

тис. га

12060,3

Хвойні насадження

тис. га

954,1

Твердолистяні

тис. га

10308,1

М'яколистяні

тис. га

785,6

Площа стиглих та перестійних насаджень

тис. га

610,5

Загальний запас деревостанів

тис. м

2544,38

Середній запас на 1 га вкритих лісовою рослинністю земель

м3

211

Запас стиглих та перестійних насаджень

тис. м3

142,73

Загальна середня зміна запасу

тис. м

46,21

Середня зміна запасу на 1 га

м3

3,8

Площа природо-заповідного фонду

га

71,8

Лісистість території

%

11

 

Мета Програми

Метою цієї Програми є визначення основних напрямів збалансованого розвитку лісового господарства, спрямованих на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів.

 

 

Шляхи і способи розв'язання проблеми

Розв'язати проблему можливо шляхом:

- удосконалення    системи    ведення    лісового    господарства    з    використанням позитивного вітчизняного та міжнародного досвіду;

      запровадження:

- принципу  сталого  розвитку    лісового     господарства   та невиснажливого лісокористування;

-     природозберігаючого комплексного використання лісових ресурсів з урахуванням їх ландшафтного і водо регулюючого значення;

-     збільшення площі лісів шляхом виконання робіт з лісорозведення;

-     збереження біорізноманіття лісів;

забезпечення:

-     розвитку лісової інфраструктури /дороги, мости, підпірні стінки, тощо;

-     екологічного     виховання     населення,     провадження     еколого-просвітницької діяльності, інформування громадськості про стан лісового господарства;

- розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури;

- розширення  регіональної співпраці з  метою  координації дій  щодо боротьби  із шкідниками лісу, ліквідації наслідків стихійного лиха і лісових пожеж.

Завдання і заходи із виконання Програми

Завдання і заходи з виконання Програми спрямовані на забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів, ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку зурахуванням природних економічних і лісорослиних умов, природного складу лісів та їх цільового призначення, збільшення площі лісів та створення умов для досягнення оптимальних показників рівня лісистості.

 

Основними завданнями Програми є:

-    підвищення рівня лісистості;

-    нарощування ресурсного та екологічного потенціалу лісів, забезпечення ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку;

-    підвищення стійкості лісових екосистем, забезпечення охорони захисту лісів;

-    відтворення, охорона і раціональне використання мисливської фауни;

-    раціональне використання лісових ресурсів;

-    підвищення ефективності управління лісовим господарством;

-    забезпечення розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури, провадження еколого-просвітницької діяльності.

 

Фінансове забезпечення виконання Програми

Фінансування    Програми    здійснюється    за    рахунок    коштів    державного, обласного, селищного та   сільських   бюджетів, власних коштів лісокористувачів та інших джерел, що не заборонені чинним законодавством.

Прогнозовані обсяги і фінансування Програми наведено у додатках до Програми.

 

Очікувані результати, ефективність Програми

 

 Виконання Програми дасть змогу:

-    поліпшити стан та якісний склад лісів, посилити їх екологічні функції та підвищити продуктивність;

-    створити умови для досягнення оптимальних показників рівня лісистості;

-    забезпечити соціальний захист працівників галузі лісового господарства;

-    забезпечити ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку;

-    зменшити загрозу деградації земель.

Лісогосподарські заходи по відтворенню, раціональному використанню, охороні природних ресурсів, утримання лісів в належному санітарному стані по ДП «Млинівський лісгосп», які планується виконати за рахунок надходжень від виділення лісових ділянок у довгострокове тимчасове користування (за рахунок повернення не менше 50% коштів від сплати податків за використання лісових ділянок в рекреаційних цілях до місцевого бюджету).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до   програми

 

Найменування

Об'єм

Тис. грн.

Лісовідновлення в лісовому фонді - всього:

6 га

8,4

В т.ч. посів і посадка лісу

6 га

8,4

Доповнення лісових культур

10 га

5,0

Підготовка грунту

10 га

1,8

Догляд за лісовими культурами

30 га

9,6

Заготівля лісового насіння - всього:

840 кг

8,0

В т.ч. сосна

2 кг

0,6

Ялина

2 кг

0,6

Дуб

500 кг

1,6

Вирощування стандартних сіянців

125 тис. шт.

6,0

Влаштування мінералізованих смуг

10 км

0,3

Догляд за протипожежними розривами та мінсмугами

60 км

0,9

ВСЬОГО

 

40,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток  2

до   програми

Основні витрати на ведення лісового господарства по

ДП «Млинівський лісгосп» за 2012 рік (за рахунок власних коштів)

 

Найменування

Одиниці виміру

2010

2011

2012

Лісовідновлення в лісовому фонді - всього:

тис. грн

63,8

61,1

71,4

В т.ч. посів і посадка лісу

тис. грн

63,8

61,1

71,4

Доповнення лісових культур

тис. грн

24,3

16,9

22,1

Підготовка ґрунту

тис. грн

6,0

8,4

9,7

Сприяння природному поновленню

тис. грн

0,5

-

0,7

Догляд за лісовими культурами

тис. грн

163,5

143,5

122,3

Заготівля лісового насіння - всього:

тис. грн

25,5

31,7

36,0

В т.ч. сосна

тис. грн

6,0

15,2

6,2

Ялина

тис. грн

-

1,5

13,4

Дуб

тис. грн

13,2

9,2

9,7

Вирощування стандартних сіянців

тис. грн

51,8

33,9

44,1

Благоустрій рекреаційних ділянок

тис. грн

4,5

4,6

5,1

Організація, утримання лісових пожежних станцій і зв’язку

тис. грн

2,1

21,0

20,9

Утримання тимчасових пожежних наглядачів

тис. грн

17,2

22,3

12,5

Гасіння лісових пожеж

тис. грн

-

-

-

Влаштування протипожежних розривів

тис. грн

-

-

-

Влаштування мінералізованих смуг

тис. грн

0,6

0,7

0,6

Догляд за протипожежними розривами та мінсмугами

тис. грн

3,6

4,0

2,6

Рубки догляду за лісом

тис. грн

117,1

220,2

308,0

Освітлення

тис. грн

2,8

36,9

35,9

Прочищення

тис. грн

9,4

22,3

32,5

Прорідження

тис. грн

26,0

41,8

35,6

Прохідні рубки

тис. грн

78,9

119,2

204,0

Інші заходи пов’язані з веденням лісового господарства

тис. грн

42,6

61,6

13,5

Вибіркові санітарні рубки

тис. грн

897,9

1380,0

1714,1

Суцільні санітарні рубки

тис. грн

-

268,3

496,8

Лісовідновні рубки

тис. грн

-

-

-

Очистка лісу від захаращеності

тис. грн

-

-

-

Рубки головного користування

тис. грн

323,6

1121,5

766,9

Всього

тис. грн

1744,6

3399,7

3647,3
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування

Лицензія Creative Commons

Весь контент доступний за

ліцензією Creative Commons

 Attribution 4.0 International license.

 

http://i.piccy.info/i9/a3a611658106e2cf8d2009ce55fb2344/1536133737/3956/1265109/fcb.pnghttp://i.piccy.info/i9/9e20078ec674f4e250088cb93f861f6d/1474557374/5327/873438/43.png 

http://i.piccy.info/i9/865b59e27c4ab2b624768993b0ec16f7/1521470965/17997/1200995/p_dtrymka_agrar_v.jpg

http://i.piccy.info/i9/6e249a829d5195bf05b41fa8102168b2/1479993050/27037/1093076/BPD.jpg

Енергоефективність 

http://i.piccy.info/i9/c4b9f45f44159dde3a71e6b4077422a5/1474467380/151222/1070329/3B1.png 

http://i.piccy.info/i9/c4717e24ada4cc7ec052cbad36d18448/1502357018/87844/1159358/banner_160x236_meet_your_child.jpg

http://i.piccy.info/i9/e84218c5ce02d1763309b70fb69e1e92/1503300762/92251/1159358/uamap.jpg

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

Телефон довіри Рівненської облдержадміністрації

працює щоденно

з понеділка по п»ятницю (крім святкових, неробочих і вихідних днів) з 10.00 до 17.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00) за абонентським номером (0362) 695318.

http://i.piccy.info/i9/0a93f381118a6fa263e72eddfdafb4a3/1557993080/40483/1317273/Derzhavna_vykonavcha_sluzhba_Ukra_ny.png

Державна виконавча служба інформує

 
 
Карта протирадіаційних укриттів Демидівського району

 

http://i.piccy.info/i9/75e339b040d2e5224705684f2974badf/1499153296/14210/1159358/spfu.jpg

Інформація про об’єкти державної власності, які пропонуються регіональним відділенням ФДМУ по Рівненській області для передачі в оренду

http://www.spfu.gov.ua