На головну Уряд УкраїниМапа сайту
 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 


    Герої не вмирають


 

 

 


 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні

 

   MyCounter - Ваш счётчик 

 

 

Piccy.info - Free Image Hosting
Демидівська РДА

http://i.piccy.info/a3/2018-09-03-11-26/i9-12594733/500x299-r/i.gif

Розпорядження голови райдержадміністрації від 29 грудня 2012 року № 237


 

 

УКРАЇНА

ДЕМИДІВСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

голови районної  державної адміністрації

 

   29  грудня  2012    року                                                                     № 237

 

 

Про програму розвитку та збереження

зелених насаджень у Демидівському районі

на 2013-2017 роки

 

    Керуючись Законом України «Про місцеві державні адміністрації», «Про благоустрій населених пунктів», на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 11.07.2012 № 4738/0/01-11/12 та розпорядження голови  облдержадміністрації від 27.11.2012 року № 676 «Про програму розвитку та збереження зелених насаджень Рівненської області на 2013 – 2017 роки», відповідно до Методичних рекомендацій з розроблення місцевих програм розвитку та збереження зелених насаджень, затверджених наказом Міністерства з питань житлово- комунального господарства України  від 23.12.2010 №466:

          1. Схвалити «Програму розвитку та збереження зелених насаджень у Демидівському районі на 2013–2017 роки».

2.Заступнику голови райдержадміністрації Багнію Є.М. подати Програму на затвердження районній раді в установленому порядку.

          3.Сільським  та  селищному  головам  проаналізувати стан благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій та розробити місцеві заходи на перід 2013-2017 років по відновленню і збереженню зелених насаджень та покращенню стану благоустрою, залучаючи під ці заходи кошти місцевих бюджетів та  кошти суб’єктів господарювання.

4. Фінансовому управлінню  райдержадміністрації при внесенні змін до районного бюджету на 2013 рік, та формуванні районного бюджету на 2014-2017 роки передбачити необхідні кошти для реалізації заходів Програми.

5.Виконавцям   про хід    Програми   інформувати райдержадміністрацію     що півроку до 01 числа  місяця, що  настає за звітним  періодом.

6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації  Багнія Є.М.

 

Голова адміністрації                                                                                     В.Вінічук

 

                                                                                    

                                                                                          Додаток

                                                                                         до розпорядження голови

                                                                           райдержадміністрації

                                                                                     29 грудня 2012 року№ 237

 

  Програма розвитку та збереження зелених насаджень у Демидівському районі

                                            на 2013-2017 роки.

 

    Програма розроблена на виконання Законів України  «Про місцеві державні адміністрації», «Про благоустрій населених пунктів», на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 11.07.2012 № 4738/0/01-11/12 та розпорядження голови облдержадміністрації від 27.11.2012 року № 676 «Про програму розвитку та збереження зелених насаджень Рівненської області на 2013 – 2017 роки», відповідно до Методичних рекомендацій з розроблення місцевих програм розвитку та збереження зелених насаджень, затверджених наказом Міністерства з питань житлово- комунального господарства України  від 23.12.2010 №466.

 Площа озеленених територій загального користування на території району становить 5.0 га., озеленених територій обмеженого користування 18.8 та. та зелених насаджень спеціального призначення  2.2 га.

          Забезпеченість населення району озелененими територіями загального користування – 3.4 м2/мешканця (нормативна забезпеченість – 20,8 м2/мешканця). Згідно з нормами забезпеченості населення територій селищних та сільських рад додатково необхідно організувати створення нових масивів озеленених територій загального користування площею 25.9 га.

Програма розвитку та збереження зелених насаджень у Демидівському районі на 2013 - 2017 роки (далі Програма) визначає основні пріоритети озеленення населених пунктів району на п’ять років, які спрямовані на забезпечення сприятливих умов життєдіяльності його мешканців при оптимальному використанні залучених коштів.

 

2. Мета Програми

 

Основною метою Програми є охорона, збереження та відтворення існуючих зелених насаджень, їх гармонійне поєднання з ландшафтом Демидівського району, утримання у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень, що забезпечить збалансований розвиток сільських та селищних зелених зон та виконання ними екологічних, соціально-економічних та урбаністично-планувальних функцій.

 

                      

 

3. Завдання Програми

 

       Завдання програми:

- забезпечення максимального озеленення територій району при оптимальному використанні бюджетних коштів;

- проведення інвентаризації та паспортизації існуючих зелених насаджень району;

- оцінка стану районних зелених насаджень та розробка плану їх збереження та реконструкції на 2013-2017 роки;

- доведення якісних та кількісних показників об’єктів озеленення до рівня нормативних;

- забезпечення життєздатного стану та тривалого відтворювання зеленого фонду району;

- формування системи естетично привабливих ландшафтних комплексів;

- визначення необхідних об’ємів робіт з поточного утримання та поточного ремонту зелених насаджень;

- визначення основних джерел фінансування робіт, передбачених Програмою;

- пропагування в дитячих дошкільних закладах, серед учнівських, студентських колективів, мешканців населених пунктів району важливості збереження та збільшення зелених насаджень на території, а також впливу зелених насаджень на покращення екологічної ситуації та на здоров’я людей.

- залучення мешканців  району до проведення акцій з озеленення району.

 

4. Шляхи реалізації Програми

 

Реалізація Програми забезпечується органами місцевого самоврядування, установами, організаціями району, юридичними особами та мешканцями населених пунктів Демидівського району.

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації разом з сільськими та селищними радами забезпечують узгоджені дії з підготовки та реалізації програмних заходів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів. Координатором Програми є відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

З метою обліку існуючих зелених насаджень, згідно з  «Інструкцією з інвентаризації зелених насаджень в населених пунктах України», затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.12.2001 № 226, балансоутримувачі, власники чи користувачі земельних ділянок проводять роботи, пов’язані з інвентаризацією зелених насаджень за власні кошти та надають копію паспорта зелених насаджень, розташованих на їх земельних ділянках, в відділ містобудування, архітектури та  житлово-комунального господарства райдержадміністрації для складання реєстру зелених насаджень.

Шлях реалізації програми передбачає щорічне узгоджене формування документації з реалізації Програми, проектів, передбачених Програмою, тощо з визначеними об’ємами та джерелами фінансування.

Відділи містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства щорічно уточнюють цільові показники Програми, витрати щодо реалізації програмних заходів, механізми реалізації Програми з урахуванням наданих коштів. Загальні функції планування та контролю з озеленення району покладені на відділи містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

 

 

  

 

5. Загальна характеристика зелених насаджень району

 

В останні роки у районі велика увага надається озелененню та благоустрою територій.

Кошти, які надаються з місцевих бюджетів, не дозволяють виконувати роботи з утримання об’єктів благоустрою у повному обсязі. Старі за віком посадки дерев населених пунктів району знаходяться у аварійному стані. При несприятливих погодних умовах - сильних вітрах, або налипанні снігу, існує загроза їх падіння на будинки, дитячі майданчики, ЛЕП та інші споруди.

Омолодження швидкоростучих дерев рекомендується проводити один раз на чотири роки, а проводити омолоджувальну обрізку крон дерев, обрізку чагарників, живоплоту рекомендується щорічно. Тож частина дерев та чагарників гине. На сьогодні реконструкції потребують майже 40% усіх зелених насаджень, які ростуть у районі. Одночасно з роботами, пов’язаними з поточним утриманням існуючих зелених насаджень, на територіях, необхідно проводити посадку нових дерев та кущів, відновлювання квітників, створювати нові об’єкти озеленення: живоплоти, вазони, об’єкти вертикального озеленення. Зелена зона району представлена об'єктами загального користування (парки, сквери, лісопарки), обмеженого користування (насадження на територіях об'єктів громадського та іншого призначення), спеціального призначення (насадження вздовж вулиць та санітарно-захисні насадження).

Більшість об'єктів зеленої зони пройшли тривалий етап формування. У першу чергу це стосується парків, скверів і насаджень центральних частин вулиць сіл та селища. Паркові зони є природною прикрасою сіл і, водночас, це місця відпочинку їх мешканців. У подальшому зона зелених насаджень об’єднає всі функціональні куточки району. Вона буде формуватись з існуючих зелених територій, які в межах району передбачено перетворити в парки, бульвари, озеленені балки. Крім того, озеленення санітарно-захисних зон, організація зелених проходів вздовж вулиць, які разом з великими просторами парків, лісів, лугопарків будуть створювати єдину систему, своєрідний екологічний каркас району.

За останні роки значно зменшилась кількість та площа квітників на загальнорайонних територіях. Наразі сучасний стан збереження та використання об'єктів зеленої зони не відповідає вимогам часу. Для вирішення питань з комплексного озеленення району, збереження та відновлення існуючих насаджень важливим є опрацювання ефективної політики стосовно об'єктів зеленого господарства.

Програма є обов’язковою для виконання всіма підприємствами, організаціями, установами, громадянами, які в ній передбачені. Щорічний план заходів з озеленення складається з урахуванням даної Програми.

 

 

 

6. Очікувані результати

 

Реалізація заходів Програми дозволить поліпшити стан навколишнього природного середовища та природного мікроклімату в населених пунктах, його естетичні та екологічні складові, а також сприятиме підвищенню рівня культури населення щодо збереження та розвитку зеленого господарства в Демидівському районі.

Виконання програми буде сприяти активізації проведення у квітні- травні щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та у її рамках Дня благоустрою території населених пунктів.

 

                       7. Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансування заходів з виконання показників програми розвитку та збереження зелених насаджень Демидівського району на 2013- 2017 роки здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також інших джерел, передбачених законодавством.

      

 

 

Заступник голови

райдержадміністрації                                                                            Н.Савич                                                                                                                  


                                                        

 

Додаток 1

 

Завдання і заходи

з виконання програми розвитку та збереження

зелених насаджень в Демидівському районі

                                                     

 

№ п/п

Найменування завдання та об’єктів зеленого господарства за функціональною належністю зелених насаджень

Найменування показника

Значення показника програми

Найменування заходу

Головний розпорядник коштів

Джерела фінансування (державний, місцевий бюджет, інші)

Прогнозований обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань, тис. грн.

У тому числі за роками:

Усього

В тому числі за роками:

2013___

2014___

2015___

2016___

2017___

2013___

2014___

2015__

2016___

2017___

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

 

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1054.5

448.7

307.8

178.0

60.0

60.0

 

 

Ландшафтна реконструкція об’єктів зеленого господарства

В тому числі:

га

0.35

0.2

0.15

 

 

 

1.Улаштування нових і відновлення існуючих газонів, квітників, розаріїв

(сквер  та центральний парк смт.Демидівка)

Демидівська селищна рада

Місцевий бюджет

6.00

3.4

2.6

 

 

 

га

4.2

2.0

2.2

 

 

 

2. Вертикальне планування території згідно проекту з підсипкою землі

( центральний парк смт.Демидівка)

Демидівська селищна рада

Місцевий бюджет

15.0

7.2

7.8

 

 

 

од

250

50

50

50

50

50

3. Видалення і садіння дерев, кущів, формована обрізка, корчування пнів

( центральний парк смт.Демидівка)

Демидівська селищна рада

Місцевий бюджет

300

60

60

60

60

60

га

1.5

0.8

 

0.8

0.7

 

 

 

4. Улаштування нових алей, доріг, майданчиків, заміна покриття, влаштування борту, водостоків, пішохідних сходів, підпірних стінок згідно проекту

( центральний парк смт.Демидівка)

Демидівська селищна рада

Місцевий бюджет

42.0

22.4

19.6

 

 

 

од.

30

15

 

15

 

 

 

5. Улаштування і заміна опор, світильників, електрокабелів, пунктів включення, електрощитових освітлення згідно проекту

( центральний парк смт.Демидівка)

Демидівська селищна рада

Місцевий бюджет

30

15

15

 

 

 

км.

0.45

0.15

0.15

0.15

 

 

6. Улаштування нових, реконструкція існуючих мереж та інженерних споруд згідно проекту

( центральний парк смт.Демидівка)

Демидів

ська селищна рада

Місцевий бюджет

300

112

112

76.0

 

 

од.

5

3

1

1

 

 

7. Будівництво нових, реконструкція існуючих споруд паркового призначення: будинків садівника, громадських туалетів, фонтанів, пам’ятників, сценічних майданчиків тощо згідно проекту

( центральний парк смт.Демидівка)

Демидів

ська селищна рада

Місцевий бюджет

210

126

42.0

42.0

 

 

од

29

15

14

 

 

 

8. Установка нових, заміна існуючих

малих архітектурних форм, інформаційних щитків, альтанок

( центральний парк смт.Демидівка)

Демидів

ська

селищна рада

Місцевий бюджет

101.5

52.7

48.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Куб. м

150

150

 

 

 

 

9. Улаштування нової, заміна пошкодженої поливо-зрошувальної системи з обліком води, пожежних і накопичувальних резервуарів води тощо згідно проекту( центральний парк смт.Демидівка)

Демиді

ська селищна рада

Місцевий бюджет

50

50

 

 

 

 

А

На території забудови населеного пункту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Насадження загального користування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

Парки культури та відпочинку

 

.

га

0.35

0.2

0.15

 

 

 

1.Улаштування нових і відновлення існуючих газонів, квітників, розаріїв

(сквер та центральний парк смт.Демидівка)

 

Демидів

ська селищна рада

 Місцевий бюджет

6.00

3.4

2.6

 

 

 

 

га

4.2

2.0

2.2

 

 

 

2.Вертикальне планування території згідно проекту з підсипкою землі

(центральний парк смт.Демидівка)

Демидівська селищна рада

Місцевий бюджет

15.0

7.2

7.8

 

 

 

 

од

250

50

50

50

50

50

3.Видалення і садіння дерев, кущів, формована обрізка, корчування пнів

(центральний парк смт.Демидівка)

Демидів

ська селищна рада

Місцевий бюджет

300

60

60

60

60

06

 

га

1.5

 

 

 

0.8

0.7

 

 

 

4.Улаштування нових алей, доріг, майданчиків, заміна покриття, влаштування борту, водостоків, пішохідних сходів, підпірних стінок згідно проекту

(центральний парк смт.Демидівка)

Демидів

ська селищна рада

Місцевий бюджет

42.0

22.4

19.6

 

 

 

 

од.

30

 

15

15

 

 

 

5. Улаштування і заміна опор, світильників, електрокабелів, пунктів включення, електрощитових освітлення згідно проекту

Демидів

ська селищна рада

Місцевий бюджет

30

15

15

 

 

 

 

км

0.45

0.15

0.15

0.15

 

 

6.Улаштування нових, реконструкція існуючих мереж та інженерних споруд згідно

(центральний парк смт.Демидівка)

 

Демидівська селищна рада

Місцевий бюджет

300

112

112

76.0

 

 

 

од.

5

3

1

1

 

 

7.Будівництво нових, реконструкція існуючих споруд паркового призначення: будинків садівника, громадських туалетів, фонтанів, пам’ятників, сценічних майданчиків тощо згідно проекту

(центральний парк смт.Демидівка)

Демидів

ська селищна рада

 Місцевий бюджет

210

126.0

42.0

42.0

 

 

 

од

29

15

14

 

 

 

8.Установка нових, заміна існуючих малих архітектурних форм, інформаційних щитків, альтанок

(центральний парк смт.Демидівка)

Демидів

ська селищна рада

Місцевий бюджет

101.5

52.7

48.8

 

 

 

 

Куб. м

150

150

 

 

 

 

9.Улаштування нової, заміна пошкодженої поливо-зрошувальної системи з обліком води, пожежних і накопичувальних резервуарів води тощо згідно проекту

(центральний парк смт.Демидівка)

Демиді

ська селищна рада

Місцевий бюджет

50

50

 

 

 

 

 

Капітальний ремонт об’єктів зеленого господарства,

    в тому числі:

Всього

20.0

3.1

3.1

3.1

3.1

7.6

га

1.3

0.2

0.2

0.2

0.2

0.5

1. Видалення дерев і кущів, садіння нових, заміна рослинного ґрунту в ямах

(зелені зони біля офісів установ)

Демидівська селищна рада,

установи, приватні особи

Інші джерела

20

3.1

3.1

3.1

3.1

7.6

2.

Насадження обмеженого користування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

На території житлових районів і мікрорайонів

 

 

га

1.3

0.2

0.2

0.2

0.2

0.5

1. Видалення дерев і кущів, садіння нових, заміна рослинного ґрунту в ямах

(зелені зони біля офісів установ)

Демидівська селищна рада,

установи, приватні особи

Інші джерела

20

3.1

3.1

3.1

3.1

7.6

 

Поточний ремонт зелених насаджень,

    в тому числі:

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50.0

10.0

10.0

10.0

10.0

10.0

га

5

1

1

1

1

1

1. Видалення окремих засохлих дерев і кущів, садіння нових, знешкодження омели

(зелені зони біля офісів установ та сільських рад)

Сільські та селищний голови

Місцевий бюд

жет

50

10

10

10

10

10

 

Насадження обмеженого користування на

території житлових районів

га

5

1

1

1

1

1

1. Видалення окремих засохлих дерев і кущів, садіння нових, знешкодження омели

(зелені зони біля офісів установ та сільських рад)

Сільські та селищний голови

Місцевий бюд

жет

50

10

10

10

10

10

 

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50.0

9.3

10.7

9.2

9.2

11.6

 

Утримання зелених насаджень,

    в тому числі:

га

17

3

4

3

3

4

1.Догляд за деревами і кущами

 

Керівники підприємств, установ, організацій, приватні особи

Інші джерела,

місце

вий бюд

жет

25.9

4.5

6.2

4.5

4.5

6.2

га

4

0.7

0.6

0.9

0.9

0.9

2. Догляд за газонам

Керівниники підприємств, установ, організацій, приватні особи

Інші джерела,

місце

вий бюд

жет

11.0

1.9

1.6

2.5

2.5

2.5

га

1.8

0.4

0.4

0.3

0.3

0.4

3. Догляд за квітниками

 

Керівниники підприємств, установ, організацій, приватні особи

Інші джерела,

місце

вий бюд

жет

13.1

2.9

2.9

2.2

2.2

2.9

2.

Насадження обмеженого користування,

у тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

На території житлових районів і мікрорайонів

 

га

 

га

 

 

  

   га

2

 

0.8

 

 

 

7

 

0.3

 

0.2

 

 

 

1

 

 

0.2

 

0.2

 

 

 

  2

 

0.5

0.1

 

 

1

05

01

 

 

1

0.5

0.2

 

 

2

 1.Догляд за газонами

2.Догляд за квітниками

 

 

3.Догляд за деревами і кущами

Приватні особи

інші джерела

5.0

 

 

5.9

 

 

 

9.9

0.9

 

 

1.3

 

 

 

1.7

0.8

 

 

1.3

 

 

 

2.4

 

1.1

 

 

1.0

 

 

 

1.7

1.1

 

 

1.0

 

 

 

1.7

1.1

 

 

1.3

  

 

 

2.4

2.2.

На території закладів освіти

 

 

га

 

 

га

 

 

   га

1

 

 

0.5

 

 

5

0.2

 

 

0.1

 

 

1

 

0.2

 

 

0.1

 

 

  1

 

0.2

 

0.1

 

1

0.201

 

1

0.2

 

0.1

 

1

 1.Догляд за газонами

 

2.Догляд за квітниками

3.Догляд за деревами і кущами

Керівниники закладів освіти

Місцевий бюд

жет

3

  

 

4.1

 

8

   

0.5

 

 

0.9

 

1.4

0.4

 

 

0.9

 

1.9

0.7

 

 

0.7

 

1.4

0.7

 

 

0.7

 

1.4

0.7

 

 

0.9

 

1.9

2.3.

На території закладів охорони здоров’я

 

 

Га

 

 

га

 

 

 

га

1

 

 

0.5

 

 

 

  5

0.2

 

 

0.1

 

 

 

1

 

0.2

 

 

0.1

 

 

 

  1

 

0.2

 

0.1

 

 

1

02.01

 

 

1

0.2

 

0

1

 

 

1

 1.Догляд за газонами

 

2.Догляд за квітниками

 

 

 

3.Догляд за деревами і кущами

Керівниники закладів охорони здоровя